Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - do wspomnień a potem na bieżąco


YreQ

Recommended Posts

hej! no ładne klocki z tym Twoim chorowaniem - nie wygłupiaj się Dziewczyno! przestań już! chorować! :wink: :D

 

z tymi kosztami to faktycznie horror - już powoli zaczynam się przyzwyczajać do myśli, że panele położę sama, ściany pomaluję sama a do pozostałych elementów wykończenia zaangażuję rodzinę :roll: za miskę zupy oczywiście :wink:

 

Widzisz Jasieńko i we mnie obudzi się dusza malarza-rzeźbiarza i mam plan nawet.

Otóż zacznę od kotłowni - położę sobie sama tynk strukturalny a potem pomaluję - jeżeli jakość mojej roboty nie będzie odbiegała od artysty za 40 zł za mkw. a i satysfakcja będzie u mnie wielka, to przeniosę się NA KORYTARZE :lol: Po całej robocie policzę sobie 20 zł za mkw i za tę kasę pojadę na weekend do Karpacza z rodzinką, aby odpocząć. To mój szybki przepis na danie "jednogarnkowe" i wszyscy zadowoleni.

Wpadnę niebawem do kuzynki, która własnoręcznie sobie tynk w kuchni położyła i jeszcze o tym nie wie, ale w ramach odstresowania psychicznego będzie machała ze mną packą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

aaa, plan jak się patrzy! :lol:

 

ale :o

z tą kopalnią to co wiadomo?

 

ci co chcą miejscowych wkurzyć to dyskutują z małżem tutaj :

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2339148#2339148

 

Do śmiechu nikomu nie jest, najmniej tym, którzy swe domy już w jakiejś części wybudowali....lub szczęśliwie już sobie mieszkają urządzając ogrody. I to niezależnie gdzie, czy w Karczowiskach u nas czy po innych wioskach, gdzie ludzie nie budują się u kogoś "w ogródku " tylko powstają całe osiedla nowych domów. W tym tygodniu mają mądrzy profesorowie z AGH przyjechać i debatować, ale Jasieńko poczytaj sobie "potyczki słowne " mojego małża i osób, których budowa kopalni dotyczy bezpośrednio bądź pośrednio.

Generalnie plany zagospodarowania przestrzennego gmin nie mają zapisu o mogącej powstać kopalni, ziemie są dzielone i sprzedawane za coraz to większe pieniądze, domy powstają jak grzyby po deszczu, bo są wydawane w dalszym ciągu pozwolenia na budowę, kredyty leją się z nieba, ludzie zwołują komitety protestatycyjne a gminy w trybie pilnym sesje rady. Brakuje tylko "rzetelnego" przekazu telewizyjnego i afera na 100 fajerek.

 

Pożyjemy, zobaczymy, ale lekko żyć z tą świadomością się nie da. Sama wiesz, ludzie kredytują się na "całe życie"...... a tu co ? Spych wjedzie i mi MÓJ DOM zburzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za bardzo miły wpis, jak zobaczyłam ile jest Agnieszek które dużo robią same (ja na razie 90%) to mnie rozpiera duma, a wczesniej jęczałam bo wszytsko na mnie spada.

Ja Ci życzę dużo, dużo tego cennego zdrówka (bo wspaniałą chatkę już masz :D ), będę do Was w miare możliwości i czasu zaglądać. Bardzo sympatyczna grupka tak jak kobitki budujące 8)

 

pzdr. oczywiście Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa, plan jak się patrzy! :lol:

 

ale :o

z tą kopalnią to co wiadomo?

 

ci co chcą miejscowych wkurzyć to dyskutują z małżem tutaj :

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2339148#2339148

 

Do śmiechu nikomu nie jest, najmniej tym, którzy swe domy już w jakiejś części wybudowali....lub szczęśliwie już sobie mieszkają urządzając ogrody. I to niezależnie gdzie, czy w Karczowiskach u nas czy po innych wioskach, gdzie ludzie nie budują się u kogoś "w ogródku " tylko powstają całe osiedla nowych domów. W tym tygodniu mają mądrzy profesorowie z AGH przyjechać i debatować, ale Jasieńko poczytaj sobie "potyczki słowne " mojego małża i osób, których budowa kopalni dotyczy bezpośrednio bądź pośrednio.

Generalnie plany zagospodarowania przestrzennego gmin nie mają zapisu o mogącej powstać kopalni, ziemie są dzielone i sprzedawane za coraz to większe pieniądze, domy powstają jak grzyby po deszczu, bo są wydawane w dalszym ciągu pozwolenia na budowę, kredyty leją się z nieba, ludzie zwołują komitety protestatycyjne a gminy w trybie pilnym sesje rady. Brakuje tylko "rzetelnego" przekazu telewizyjnego i afera na 100 fajerek.

 

Pożyjemy, zobaczymy, ale lekko żyć z tą świadomością się nie da. Sama wiesz, ludzie kredytują się na "całe życie"...... a tu co ? Spych wiedzie i mi MÓJ DOM zburzy ?

czyli wiadomo, że nic nie wiadomo... :-?

jak zwykle :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głooowa mi pęka, a poza tym się trzymam :)

 

 

SIE wkurzyłam....z wodą. :evil:

Gość z ZGK powiedział, że warunków nowych nie da, wodociąg przejęty przez gminę , mamy kopać. Tylko zgłosić trzeba. Małż pojechał zgłosić.....lasencja ze starostwa stwierdziła, że nie trzeba zgłaszać, bo przecież projekt sieci był zrobiony do uzyskania pozwolenia na budowę, pozwolenie wydane więc kopać. Ale coś mi nie dawało spokoju...tak bez żadnego papierka kopać w naszym kraju i przy odbiorze nie będzie wojny ? No bo wszak z przodu mieliśmy się wpiąć a wodociąg z tyłu działki jest. No i dzisiaj wyszło, że oddzielny projekt musimy zrobić, bo to znaczne odstępstwo od projektu kładzenie wody tam gdzie jest a nie tam gdzie jej nie ma, znów czekać na zgodę trzeba będzie ze 2 miesiące - no rozniosłabym tych, którzy na krzywego kazali. Chora sytuacja, bo gość z koparką ( po wiadomościach, że NIC NIE TRZEBA TYLKO KOPAĆ ) ...już prawie jedzie. K.... chyba sama do tego starostwa pojadę :evil: Teraz już tak wszystkiego mam dość, że BEZ SKRUPUŁÓW korzystałabym ze wszystkich znajomości...niestety ich nie mam :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj sąsiadko :wink: :D

Wróciłam już z urlopu, biorę się za czytanie i co widzę..

Z tą kopalnią to oni na poważnie, ja w prawdzie mówiąc myślałam, że to sie rozejdzie po kościach , a to sie robi co raz bardziej realne. Nie możecie sie dać. Jak czytałam niektóre wypowiedz na forum to ręce opadają, że mogą być tacy ignoranci. Ja mam w swojej miejscowości i szyb wentylacyjny z kopalni, i niby on nam w niczym nie szkodzi, ale dziwnym trafem nasze dzieci do niedawna miały największe stężenie ołowiu w organizmie ( badania robiono przed wyjazdami dzieci na zieloną szkołę ).

No a co do budownictwa :wink: to świetnie, że wykończeniówka idzie wam do przodu. My też jeszcze czekamy na wodę więc wiem jak to ciężko gdy papierki krążą a wody dalej brak :cry:

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dorotka :D

Elektrycy dopiero co u mnie weszli ... i robią tylko popołudniami więc trochę to potrwa. Po pierwszym tygodniu marca inwestorek na posadzki i tynki się umówił ( a jak zaczynaliśmy budowę to mieliśmy je robić w listopadzie :roll: ), na połowę marca elewację przesunął ...... :o

A ja walczę z zakupami i całą resztą i losem mało przychylnym.

Co wymodzą jutro na spotkaniu w sprawie kopalni - Bóg jeden wie .... ale pomodlić się nie zawadzi. A ignoranci byli, są i będą. Choć nie powiem, że to nie wkurza, że jak człowiekowi los nie sprzyja to dziesiątki osób ręce zaciera, na zasadzie "dokopać leżącemu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wodą boruta - niedługo powyszczelam wszystkich :x .

YreQ, uspokój się i powiedz to jeszcze raz :wink:

 

PS. może pojedziesz ze mną na zakupy? jako negocjator? rewelacyjnie Ci to idzie! :D

 

O wodzie napiszę później....jak się uspokoję :x

A na zakupy kiedy chcesz się wybrać ? :D

Bo zastanawiałam się nad kaflami do garażu .... i mogę kupić za 29 zł 8) za mkw (też po negocjacjach) - tylko na ścianę w kolorze ochra i pomieszać z brązem http://www.paradyz.com.pl/?s=15&a=7&lang=pl&collID=32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...