Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - do wspomnień a potem na bieżąco


YreQ

Recommended Posts

Witam, w dzienniku. Muszę przyznac, bardzo ładny domek. No i modelowe postępy, tylko pozazdrościć. Mam nadzieje, ze na dalszych etapach budowy i wykończeniówki pójdzie rowniez jak po maśle.

 

Super okna, jestem fanem łuków i wszelkich obłości (choć przez swoją budowę koścista jestem na wiór :D ) wszystko co okrągło kształtne zwraca moją uwagę - zresztą to widać po moim domu.

Dlatego okna super. Naprawde pieknie Wam idzie.

 

Powodzenia

 

Witam, ale ten post to naprawdę do mnie ?

Bo u nas to przestoje takie były, że zdążyłabym pole obsiać i plony zebrać :wink: Ale jak o mnie i do mnie to dzięki wielkie.

 

Łuki w oknach też mi się podobają. Dzisiaj wieczorem po raz pierwszy widziałam światło w tym dużym od ogrodu - dziwne uczucie .... dom ożył.

No i tak dziwnie kościelnie wyglądało to okno - bo tylko ono było widoczne, ale jak przyjdzie jakiś szyfon czy woal i inne śwoatło - takie cieplejsze, to wrażenie też chyba się zmieni :)

 

Pozdrawiam również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No, No Sąsiadko, ale piękne drzwi sobie sprawiłaś. Naprawdę pięknie się będą prezentowały w Twoim Domu.

:D

 

Milewskiemu nie dorównają (Twoje będą przecudne :D ), ale podobają mi się. No i grunt, że wyglądają na porządnie wykonane. :) ...reszta jest tajemnicą bo folia je otacza..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylemat kinkietowy.

 

Bo to , że ich się u mnie - tych kinkietów - namnożyło to elektryk już wie.

A ja nie wiem czy w jadalni dać dwa czy jeden. Jak jeden to czy centrycznie na ścianie ( nie będzie go wtedy jednak widać jak z kuchni będę wychodziła)

czy centrycznie do wyjścia z kuchni, czy jednak dwa rozmieszczone tak samo jak w salonie?

 

Potrzebuję rady. Zerknijcie na rzut Halszki :)

http://www.archeton.pl/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o temat kinkietowy, to rozumiem, że te kinkiety dodatkowo, bo górne oświetlenie też przewidujesz?

 

tak, górne światła będą w postaci "jakiś" lamp (tzn. już coś tam kiedyś upatrzyłam, ale za pomysłami nikt nie zdąży :oops: )- tzn. bez podwieszanych sufitów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dobrze, bo już się bałam, że będzie ciemno na stole jak plecami zasłoni się światełko. :)

Słuchaj a myślałaś może o jakimś fajnym obrazku podświetlanym taką lampką od góry (jak w muzeum - hi hi!) na tej ścianie kuchennej a kinkiety to na przeciwko. Widziałam tak podświetlany obrazek u znajomych i podobało mi się. :)

Wtedy w zależności od nastroju pstryk! kinkiety, albo pstryk! obrazek.... :)

Albo może w rogu jakaś lampa stojąca? .... Ale wymyślam... To taka burza mózgów..

:oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dobrze, bo już się bałam, że będzie ciemno na stole jak plecami zasłoni się światełko. :)

Słuchaj a myślałaś może o jakimś fajnym obrazku podświetlanym taką lampką od góry (jak w muzeum - hi hi!) na tej ścianie kuchennej a kinkiety to na przeciwko. Widziałam tak podświetlany obrazek u znajomych i podobało mi się. :)

Wtedy w zależności od nastroju pstryk! kinkiety, albo pstryk! obrazek.... :)

Albo może w rogu jakaś lampa stojąca? .... Ale wymyślam... To taka burza mózgów..

:oops: :wink:

Jestem i szybko odpisuję :D

Cały dół domu ma być w starym stylu. Ciężko w stylu retro znaleźć lampki podświetlające obraz - niestety.

Ściana w salonie ( między oknem a drzwiami tarasowymi), na której będą wisiały 2 kinkiety będzie " ozdobiona" obrazem lub prostokątnym kawałkiem jakiejś faktury na ścianie ( różne rzeczy chodzą mi po głowie, albo piaskowiec, albo tylko tynk strukturalny, albo obraz ale nie małowany tylko drewniany-taka płaskorzeźba :roll: ). No i górna lampa rzecz jasna :wink: Myślałam o kinkiecie przy kominku - mężowi nie podoba się dla niego miejsce.

 

Obraz z taką nowocześniejszą lampką będzie wisiał vis-a-vis łazienki na górze, a pod obrazem będzie stał stolik ze starej maszyny - nie bardzo mam na nią miejsce na dole - cholewcia :-?

 

A kinkiety te z którymi mam problem w jadalni to właśnie do nastrojowych nasiadówek ze znajomymi miały być, bo na przeciwko nich wchodzi się do kuchni, gdzie postawię po bokach dwie ścianki z ręcznie formowanej cegły....no i te ścianki miały być podświetlane halogenami ( po jednym na stronie - takie większe kwadratowe) od podłogi do góry :oops:

 

Ale się napisałam..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...