Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - do wspomnień a potem na bieżąco


YreQ

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wiecie tak sobie myślę, że takie skręcanie mebli to fajna robota, przyjemna i kawki można się u klientów napić i pogadać....jak we 2 się sprężą to cała kuchnia jest w ciągu 8 godzin- kasa też całkiem fajna 15% wartości mebli :roll: a niektórzy muszą się nieźle narobić przez cały miesiąc i tego nie mają .... :roll: ..... generalnie świetny interes to skręcanie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :D

 

 

 

wielkie dzięki za podsunięcie swojego dziennika z budowy :wink:

przeczytałam jednym tchem - no i jest czego pogratulować........ i nie mówię tu o domku - bo choć śliczny - to ja chcę pogratulować sił i samozaparcia. :D :D :D

 

Myśmy się na to nie zdecydowali.... woleliśmy kupić gotowy dom od developera. Ani ja, ani małż nie wie nic o budowlance - do tego jak się dorzuci chroniczny brak czasu (praca) to nie było by kiedy nawet przypilnować fachmanów! dlatego daliśmy sobie spokój, będąc w pełni świadomi, że będzie to drożej nas kosztowało.

 

W tej chwili jesteśmy na podobnym etapie co Wasz. Ma wejść hydraulika, CO, odkurzacz itp....

 

Mam kilka pytań - jaki sprzęt do centralnego odkurzania wybraliście?

czy drewpol ma swoich stolarzy którzy pomagają w projektach? kupiłaś fronty, a reszta szafki - skąd? tez tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :D

 

Mam kilka pytań - jaki sprzęt do centralnego odkurzania wybraliście?

czy drewpol ma swoich stolarzy którzy pomagają w projektach? kupiłaś fronty, a reszta szafki - skąd? tez tam?

:D witam :D

odkurzacza jeszcze nie wybrałam (hydraulik kupił tylko osprzęt do rozprowadzenia) za kuchnią się rozglądam 8) - robię rekonesans cenowy :wink: Do firmy, która robi z frontów drewpolu napisałam dzisiaj maila i czekam....bo na sklepie nikt nie odbierał telefonów.

Ale też myślałam pojechać do hurtowni po same fronty a stolarz zrobiłby resztę :roll: .....tylko trzeba mieć już umówionego wtedy stolarza....

 

Dziennik podsunęłam Ci, abyś mogła zobaczyć jakie są duże różnice w cenach - wystarczy poszukać, poszperać i w parę miejsc zadzwonić. To już niewielki koszt w porównaniu z zaoszczędzonymi kilkoma tysiącami.....a ja lubię wiedzieć za co płacę..... :wink:

 

Czekam jeszcze na wycenę mebli - całych od stolarza.

 

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłam do drewpolu w warszawie

 

i tak.............

 

drzwi lite 490 pln za m2,

rama drzwi z szybą niecałe 350 m2,

niestety drzwi gięte są najdroższe ok 900 za m2 :roll: :roll:

 

dokładnego cennika mi nie powiedziano mówiąc że to wszystko zależy od typu szafek i ich wielkości.... słusznie.

 

Niestety nie prowadzą biura projektowego - więc trzeba mieć swój pomysł na kuchnię, oni to tylko wycenią i zamówią.

 

Dowiedziałam się też że, te ceny są za wymiary standardowe, jeśli ma się ochotę na drzwi np szerokości 45 cm, a długości 250 cm to no problem!!! tylko, ze ponieważ jeden z wymiarów jest niestandartowy więc policzą 150 % ceny. Jeśli sobie zażyczę płytę 250 na 250 to policzą za 2 wymiary niestandartowe czyli 200% normalnej ceny :roll:

 

W sumie nie ma takiej szafki której by nie zrobili - pytanie tylko za ile !

 

Zostaje tylko zanucić: "fantazja, fantazja..... bo fantazja jest od tego......

 

 

 

:D :lol: :D :lol: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dowiedziałam się też że, te ceny są za wymiary standardowe, jeśli ma się ochotę na drzwi np szerokości 45 cm, a długości 250 cm to no problem!!! tylko, ze ponieważ jeden z wymiarów jest niestandartowy więc policzą 150 % ceny. Jeśli sobie zażyczę płytę 250 na 250 to policzą za 2 wymiary niestandartowe czyli 200% normalnej ceny :roll:

 

Zostaje tylko zanucić: "fantazja, fantazja..... bo fantazja jest od tego......

 

:D :lol: :D :lol: :D

 

też lubię tą piosenkę :D

Na stronie Drew-Polu jest podany typoszereg wymiarowy ( w liście wymiarowej). Faktycznie wysokości są w standardach, ale w szerokościach jest w czym wybierać - a skoro podane to standardowe ... i tak np.

-szafki dolne mają wysokość 82 cm, czyli front do nich ma wys. 71,3 cm - możesz go kupić do szafek o szerokościach : 60, 50, 45, 40, 33 :o , 32,5 :o , 32 :o , 30, 26,5 :o

 

Obliczyłam, że front -do szafki 90 cm, którą mam w kratkę zaznaczoną ....tą drugą od lodówki - będzie kosztował 159 zł plus ta blenda górna (?) i sam korpus szafki....u stolarza nie wiem ile mógłby kosztować.....no ale mógłby wybarwić w takim samym orzechu jak okna 8)

Ta sama szafka w BRW to koszt 945 zł.

Dlaczego rozebrałam szafkę na części ?- bo POCIESZAM SIĘ W TEN SPOSÓB, ŻE STAĆ MNIE BĘDZIE NA ZIELONY DREW-POL :lol: STOLARZ NIE WEŹMIE PRZECIEŻ ZA KORPUS 700 ZŁ NO NIE ? :wink:

 

Wiem , szurnięta jestem, takie "składanie mebli" jest czasochłonne, ale może dać efekt idealnego połączenia kolorów w kuchni za dużo mniejsze pieniądze - czyli podwójny zysk dla inwestora :D

 

Jadę jutro do Wrocławia....może do 18 zdążę do sklepu. A w niedzielę wpadnę na targi budowlane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny jak chcecie sobie kuchnie zaprojektować to wejdźcie na stronę ikea i tam jest do pobrania darmowy programik łatwy w obsłudze (szafki sie myszka przeciąga) można mieć pogląd w 3d na swoją kuchnie podobno sypialnia tez jest program ale go nie stosowałam, wiec nie wiem jak z obsługa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę YreQ - tydzień zaległości a ty już temat mebli kuchennych drążysz!!!!!!!

 

wybrałaś już te drzwi? jakie wygrały?

 

a okolicę masz cudną.....

 

Ja to dopiero niezdecydowana jestem - bo za lodówką albo szafka 40 albo 50 stać będzie ( zależnie od producenta ) a Pan B konkret potrzebuje, bo pod nią szufelkę będzie montował. :o A mi się tyle mebli podoba ...... :roll: ...no i szukania zintensyfikowane podjęłam. 8)

 

Drzwi wewnętrznych jeszcze na 100 % nie wybrałam :roll: - a że muszę na nie wywalić ponad 20 tys, a mieszkanie jeszcze nie sprzedane więc mi się nie spieszy z zamówieniem i zaliczkowaniem - najjjjjjjjjjbardziej ze wszystkich jednak Basieńko to te z Cala mi się podobają - ale już wiem do 22.00 godziny, że ich nie kupię - może po losowaniu lotto się okaże :lol:

 

Pewno kupię Vittorię lub Intersolid :D

 

A okolicę popodziwiasz moja droga osobiście 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny jak chcecie sobie kuchnie zaprojektować to wejdźcie na stronę ikea i tam jest do pobrania darmowy programik łatwy w obsłudze (szafki sie myszka przeciąga) można mieć pogląd w 3d na swoją kuchnie podobno sypialnia tez jest program ale go nie stosowałam, wiec nie wiem jak z obsługa.

 

A jaki wybór w szafkach jest - tylko "ikejowskie" meble czy kuchnię rustykalną też można zaprojektować ?

 

Ja dzisiaj ...w aucie między robotami 8) - naszkicowałam czerwonym pisakiem w 3D cały parter domu :D - jeszcze taniej i szybciej - też polecam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dowiedziałam się też że, te ceny są za wymiary standardowe, jeśli ma się ochotę na drzwi np szerokości 45 cm, a długości 250 cm to no problem!!! tylko, ze ponieważ jeden z wymiarów jest niestandartowy więc policzą 150 % ceny. Jeśli sobie zażyczę płytę 250 na 250 to policzą za 2 wymiary niestandartowe czyli 200% normalnej ceny :roll:

 

Zostaje tylko zanucić: "fantazja, fantazja..... bo fantazja jest od tego......

 

:D :lol: :D :lol: :D

 

też lubię tą piosenkę :D

Na stronie Drew-Polu jest podany typoszereg wymiarowy ( w liście wymiarowej). Faktycznie wysokości są w standardach, ale w szerokościach jest w czym wybierać - a skoro podane to standardowe ... i tak np.

-szafki dolne mają wysokość 82 cm, czyli front do nich ma wys. 71,3 cm - możesz go kupić do szafek o szerokościach : 60, 50, 45, 40, 33 :o , 32,5 :o , 32 :o , 30, 26,5 :o

 

Obliczyłam, że front -do szafki 90 cm, którą mam w kratkę zaznaczoną ....tą drugą od lodówki - będzie kosztował 159 zł plus ta blenda górna (?) i sam korpus szafki....u stolarza nie wiem ile mógłby kosztować.....no ale mógłby wybarwić w takim samym orzechu jak okna 8)

Ta sama szafka w BRW to koszt 945 zł.

Dlaczego rozebrałam szafkę na części ?- bo POCIESZAM SIĘ W TEN SPOSÓB, ŻE STAĆ MNIE BĘDZIE NA ZIELONY DREW-POL :lol: STOLARZ NIE WEŹMIE PRZECIEŻ ZA KORPUS 700 ZŁ NO NIE ? :wink:

 

Wiem , szurnięta jestem, takie "składanie mebli" jest czasochłonne, ale może dać efekt idealnego połączenia kolorów w kuchni za dużo mniejsze pieniądze - czyli podwójny zysk dla inwestora :D

 

Jadę jutro do Wrocławia....może do 18 zdążę do sklepu. A w niedzielę wpadnę na targi budowlane :wink:

 

 

no to jest nas dwie.... :D

 

ja też myślę rozbierać swe szafki na czynniki pierwsze by zaoszczędzić ile się tylko da !!! fronty z drewpolu a resztę gdzie taniej. Choć panowie z drewpolu mają swoich "znajomych" stolarzy, a oni to nawet projekty pomagają robić.....

:lol:

 

targi budowlane... - daj znak jak coś będzie tam ciekawego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YreQ, nie myśl, że tu nie zaglądam do Ciebie, wręcz przeciwnie - śledzę każdy wpis :)

 

Kuchnia na pewno będzie piękna. Wybrałaś już ten zlewozmywak? A drzwi? Te z Cala są piękne, szkoda, że takie drogie. Ale Vittoria też mi się podobają, chyba bardziej od Intersolid.

 

 

Pozdrawiam wiosennie :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...