Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - do wspomnień a potem na bieżąco


YreQ

Recommended Posts

Oj działo, sie u Was działo. Poczytałam.

Świetnie, że już wyszliście na prostą. Widzę , że z Ciebie kobieta co się żadnej pracy się nie boi. Tynki na pewno wyjdą świetne.

Pozdrawiam

:D działo, działo :roll:

myślę, że coś z tych tynków położę sama - choćby spróbuję :D film prymitywnie nakręcony troszkę, ale pokazane jest kawa na ławę ....co i jak i po czym kłaść.......ja tylko ciut szybciej bym tą szpachelką machała....bo jakoś czasu ostatnio mi brakuje- więc towar to cenny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hallo Kochana :)

jak idzie fachofcom tynkowanie??

ZGK podpisało papióra w końcu??

no i gdzie nowe foty?? :):)

 

podoba mi sie ten tynk strukturalny na zdęciu w twoim dzienniczku, pewnie juz sie szczegółowo zapoznałaś z instrukcją montażu, więc mam pytanko - strasznie to skomplikowane, czy tylko troszkę? :) w razie jakby co przyjdę do ciebie na małe przeszkolenie :D :D

pozdrawiam :)

 

Cześć :D

fachowcy podłogi wylewają - właśnie kończą górę ; jutro dół; ponoć jest ok i materiału na styk starczy.

Od tynków za tydzień wchodzą - dzisiaj robiłam rekonesans w materiałach, ale miałam ubaw.

Tynk ze zdjęcia to z wystawki z jednego z marketów - ale podobne są na płycie - znajdą się ze 3 które mi się spodobały. Pożyczę Ci płyty, albo obejrzymy razem przy winku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YreQ
dzisiaj robiłam rekonesans w materiałach, ale miałam ubaw

 

ooo a kto (lub co) tak cię rozbawiło?? :)

 

negocjacje z hurtowniami i tekst miłego pana z PSB ( moje ulubione składy 8) :lol: ), który pięknie czarował, opowiadał, ja : a czy ten tynk jest biały czy szary? on -wszystkie są białe droga pani - a ja że nie ...bo są też szare ( i takie tam wymądrzania :oops: ) a pan przemiłym głosem - a to będę musiał tą wiedzę zgłębić :D I faktycznie zgłębił, bo za godzinę oddzwonił - ale nie o zgłębianie tu chodziło, to były podstawowe informacje jakie on powinien posiadać zajmując się tym asortymentem. Potem rozbawiła mnie babka w innej hurtowni, która uparcie twierdziła, że ja do niej 3 raz już dzwonię i nie chcę się przyznać. Musiałam jej wytłumaczyć, że większość ludzi buduje domki do 140 mkw i wtedy też potrzebują 7 palet tynku. Chyba mi nie uwierzyła, nawet pytała skąd dzwonię - no matrix normalnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, kochana, przeczytałam wreszcie zaległości :) Wystarczyłoby, żebym jeszcze parę dni nie była na forum, a zobaczyłabym pewnie wykafelkowaną kuchnię 8)

 

Fajny ten tynkstrukturalny, ja chcę mieć coś podobnego - tylko pewno inną metodą robione. Te płytki na fotce w zestawieniu z tynkiem też są niezłe. A ty masz już jakieś na oku?

 

Wylewki - mucha nie siada :wink: Ależ one zmieniają wygląd pomieszczeń, co?

 

A co z tą kuchnią - dalej czekasz na wycenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czytałam wczoraj niezły horrorek budowlany w "Budujemy dom" :o :o

 

podziel się gdzie to było

 

było to w magazynie budujących dom i wykonawców "budujemy dom" 3/2008. Artykuł na str 24 tytuł "Mały biały domek... czyli inwazja niszczycieli marzeń" facet troszke odchorował swoje marzenia :-?

 

Piękne podłogi :) aż się chce po nich biegać :) mimo tego, że ja raczej nie lubie tak szybko sie poruszac ;) no chyba, że w aucie...hihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie postępy!!! :o Fju fju! Pięknie! :)

Powiedz, czemu zdecydowaliście sie najpierw na wylewkę a dopiero później na tynki? Słyszałam różne opinie, ze się podobno podłoga potem starsznie "papra" i jest nie do doczyszczenia. Podobno lepiej najpierw tynki. No, ale my narazie tylko teoretycy jesteśmy i trochę "pasożyty" bo będziemy bazować na doświadczeniach i wiedzy innych. ;)

Och taka podłogówka jak u Was mi się marzy.... Hmmmm... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem już.

W sobotę obskakiwaliśmy klientów i małe sprzątanko na działce miałam, po połududniu ( o 18 8) ) pojechaliśmy do Castoramy po jednym z 4 kolorów gresu na podłogi kupić - jak dobrze, że mają czynne do późna - bo pozostałe kafelciarskie salony do 14 :-?

 

W niedzielę pojechałam kupić spodnie na d... (bo w tygodniu czasu nie ma) i kupiłam płaszczyk - mały czrny - jest za d...wiec może jednak te spodnie nie będą takie konieczne. :lol: :wink:

Szybki obiad i znajomi z dziećmi wpadli - więc zmajstrowaliśmy pierwszą kawę z własnego przyłącza wody z kupnymi ciastkami.

O 17 przyjechał nasz wspaniały Pan D od płytek z Żoną na "obmyślenie wzorów z tych kolorów" ....gadaliśmy do 19,30 - w między czasie załatwił nam spory upust na owych kaflach - złoty człowiek. Życzę Wam aby tacy ludzie i na waszej drodze sią pojawiali.To już Edycia wiesz, co robiłam a z sadzeniem czekam na Ciebie - na początek wymyśl gatunek pięknie kwitnącego drzewa, które wsadzimy na vis-a-vis okna z klatki schodowej :wink:

 

A wylewki ? :roll: Pan D nie mógł się nachwalić - jeszcze tak wygładzonych nie widział :o (pytał co ja im zrobiłam, że się tak postarali :oops: )- nawet podotykał....i dalej nie wierzył :wink: Wiem , że szkoda ich teraz na chlapanie tynkami, ale chłopaki powiedzieli, że kartony będą rozkładać - chyba im je posklejam - czyli zrobię dywan - mają uważać.

Dlaczego robimy odwrotnie- bo tak trzeba było. Kable elektryczne idą w peszlach (są tego kilometry chyba)- do tego masę rur i odkurzacz - ani elektrycy ani hydraullik nie zgodzili się na zaciaptanie ich roboty - dlatego przykrył je styropian i zrobiono wylewki. Podejrzewam, że sami tynkarze też nie mieliby gdzie stanąć w niektórych miejscach - więc jest jak jest.

 

Lilla - a ja byłam u Ciebie na działce - ekipa ściany już stawia ? Bo jak to oni to właśnie śniadanko mieli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj! To mnie ucieszyłaś! (Jeżeli to u nas), bo właśnie dziś mieli zacząć :D

Ale szczerze mówiąc, myślę, ze to nie u nas tylko sąsiedzi po skosie. U nich już więcej widać, budują od tygodnia. My tak bardziej w głębi....100 dalej. Może tak będzie prościej: czy działka była ogrodzona? Bo nasza... nie jest ogrodzona.... Ale o tym sza! ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj! To mnie ucieszyłaś! (Jeżeli to u nas), bo właśnie dziś mieli zacząć :D

Ale szczerze mówiąc, myślę, ze to nie u nas tylko sąsiedzi po skosie. U nich już więcej widać, budują od tygodnia. My tak bardziej w głębi....100 dalej. Może tak będzie prościej: czy działka była ogrodzona? Bo nasza... nie jest ogrodzona.... Ale o tym sza! ;) ;)

tak raczej przy tej polnej drodze od nasypu kolejowego - ogrodzona jest i z 5 warstw bloczków mieli - no to chyba sąsiedzi :roll: bo ja w sobotę rano byłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takich płytkach na podłogę ?- ja nie przepadam za klepką generalnie, ale mały przedpokój ( na górze z podłogówką ) chciałam obłożyć takimi płytkami, bo ładnie wyglądałyby z drewnianymi schodami i drzwiami ala drewno

 

http://www.alcalaten.com/WEB/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=2&id=16&Itemid=74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...