Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - do wspomnień a potem na bieżąco


YreQ

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jak dla mnie klepki mogą być :)

pytanie tylko, czy uda Ci się dobrze zgrać kolory trzech różnych "drewnianych" powierzchni

no tego nie wie nikt - na drewniane drzwi za prawie 4 klocki mnie nie stać - drewniane schody i drzwi w okleinie będą w bardzo podobnym orzechu a podłoga dla odbicia byłaby jaśniejsza . W pokojach będą już panele ale - ja wiem, że niektórzy na forum takie zastępowanie kiczem nazywają, no ale jak się nie ma ...itd ) - też drewnopodobne czyli z widoczną fakturą usłojenia. I coś w kościach czuję, że najładniejszy będzie gabinet :roll: bo i okna i parapet i belki w tym samym kolorze i panele też już super widziałam (takie postarzane) i do tego oliwkowe ściany ........... no ale zobaczymy jak faktycznie wyjdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wcześniej pisałam, ze Ty masz w głowie wszystkie moje pomysły. ;)

My chcemy cały parter w płytkach (i podłogówka) ze względu na nasze zwierzaki. I zeby nie było takiego zimnego wrażenia to wymyśliliśmy sobie właśnie takie płytki. I to kładzione w jodełkę! ;)

:) Więc mi osobiście podoba się bardzo. A te konkretne płytki to szczególnie, bo nie są w jednym odcieniu tylko takie ciemniejsze-jaśniejsze. Takich w salonach z płytkami nie widziałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich w salonach z płytkami nie widziałam...

 

ja też :D - to wynik żmudnego szperania na forum, a płytki są hiszpańskie i pewno można je dostać gdzieś pod Warszawą - adres w "pochwalcie się swoimi kuchniami".

Dzisiaj jadę do cermagu to ich zapytam po ile są i czy ściągają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... W pokojach będą już panele ale - ja wiem, że niektórzy na forum takie zastępowanie kiczem nazywają, no ale jak się nie ma ...itd ) - też drewnopodobne czyli z widoczną fakturą usłojenia.

cóż, nie sztuka urządzić dom gdy ma się dużo pieniędzy - sztuką jest za kwotę, którą się posiada, zrobić to ze smakiem :)

 

mi się już powoli chce śmiać z samej siebie :wink: najpierw ustaliliśmy, że robimy drewnianą podłogę (nie wspominając o innych drewnianych elementach, które nie dojdą do skutku) - potem, ze względów na koszt, zadecydowaliśmy, że jednak będą panele w cenie do 100 zł - najpierw podobały mi sie takie za 60 - potem za 120 - następnie za 29 - a teraz już prawie skłaniam się do kupna takich za 35 - bo najbardziej mi sie podobają :)

powiem szczerze, że już coraz mniej się sugeruję ceną przy wyborze czegokolwiek :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, że już coraz mniej się sugeruję ceną przy wyborze czegokolwiek :roll: :wink:

 

a ja owszem, jeszcze tak ...w zasadzie ciągle tak :oops: :cry: ( jakoś wszystko co mi się podoba okazuje się nie na moją kieszeń :o :( )- podobają mi się np. trawertyny, ale 200-400 zł za mkw trzeba dać - nie mam .....nie daję....położę tynk trawertn za 40 zł :wink:

Podobają mi się niektóre gresy hiszpańskie - ceny nie na moją kieszeń, zatem ze względu na cenę pada na tańsze - tym razem opoczno :wink:

...podobają mi się niektóre batrie dante - ale ponad 400 zł za kranik to przydużo....itd, itp. a w totku dalej nic.

Nie wiem dlaczego, ale mam tak też z filiżankami :roll: te same ( sprowadzane wiadomo skąd :wink:) w sklepie z pamiątkami i "porcelaną" ale w centrum miasta o 100 % droższe niż te , które 2 km dalej sprzedaje ...centrum ogrodnicze - jadę do centrum....dodatkowo coś jeszcze kupię 8) albo wracam lekko wkurzona, bo nie mogę jeszcze kupić pięknych rododendronów, azalii, hortensji, magnolii.... :roll: :lol: :wink:

 

Jasieńko a panele - faktycznie te z gabinetu 129 zł kosztują i będą jedynymi w takiej cenie :oops: jak zdołam je jakoś przemycić :wink: Reszta duużo poniżej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YreQ, miałam na myśli, że niska cena wcale nie musi oznaczać gorszego towaru a wysoka dobrego :D

 

teraz sugeruję się tym, czy mi się dana rzecz podoba i czy pasuje mi do koncepcji a nie ceną - oczywiście wysoka cena sprawia, że nie kupuję lub się poważnie zastanawiam a kupując coś tanio przyglądam się czy to nie podpucha - myślę nawet, że jak mi się coś taniego szybciej zużyje to przynajmniej będzie okazja do zmiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YreQ, miałam na myśli, że niska cena wcale nie musi oznaczać gorszego towaru a wysoka dobrego :D

 

teraz sugeruję się tym, czy mi się dana rzecz podoba i czy pasuje mi do koncepcji a nie ceną - oczywiście wysoka cena sprawia, że nie kupuję lub się poważnie zastanawiam a kupując coś tanio przyglądam się czy to nie podpucha - myślę nawet, że jak mi się coś taniego szybciej zużyje to przynajmniej będzie okazja do zmiany :)

no pewno :D

.....a ostatnio usłyszałam tekst od znajomej, że "ludzi biednych nie stać na rzeczy tanie" ... no i jest w tym jakaś prawda, ale zastanawiam się gdzie ja w tym jestem, bo z pewnością nie bogata, ale jak na biedną to na luksusy, których nie muszę szybko wymieniać tez mnie nie stać :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za linki w Twym dzienniku. Targi chyba udane sądząc po ich mnogości :D :D

 

oj przydadzą się :D

 

polecam się na przyszłość :D

wiedzą trzeba się dzielić :D

 

że zacytuję Twe własne słowa - wiedzą trzeba się dzielić !!! :D :D :D

 

miłych wojaży..............

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem pełna podziwu za twoją wytrwałość i znajomość rzeczy (terminów budowlanych itp) . Mnie to dopiero czeka ... Zaczynamy budowę w lipcu (może uda nam się znalezc ekipę na czerwiec)w Zimnej Wodzie ( prawie po sąsiedzku). Twój dziennik budowy jest nieocenioną skarbnicą informacji dla takich dyletantów jak ja. na razie mamy kupiona działkę (całe 45 arów) , czekamy na wytyczenie umiejscowienia domu przez geodetów (mapki). A swoją drogą ile coś takiego kosztuje ? Na pewno masz orientację ,bo twój mąż chyba jest geodetą jeśli dobrze zrozumiałam . No i zaczynamy zbierać papiery potrzebne do pozwolenia na budowę. Najwięcej obaw mam co do ekipy . Nie mamy nikogo poleconego .Znależliśmy jakąś ekipę z Chojnowa ,która buduje w technologii firmy Xella ,którą mamy zaleconą jako materiał ścian zew i wew.(silka albo ytong). Projekt kupiliśmy z biura Lipińskich z Wrocławia . Dom w założeniu ma być energooszczędny, więc technologia też jest niestandardowa ( tzn ocieplenie- 20 cm)

 

Na razie ekipa budowlana robi nam kosztorys ,zastanawiam się czy mam im powierzyć kupowanie materiałów , czy samemu latać po hurtowniach...

Mąż nie będzie miał czasu... Wszystko spadnie na mnie .

 

Też byliśmy na tych targach budowlanych we Wrocławiu... Jaki świat jest mały.

 

Może zgłoszę się do ciebie po jakiś namiar na ekipę wykończeniową godną polecenia...

 

Mam pytanie ,będziecie mieć w domu wentylację grawitacyjną czy mechaniczną? ( tzn wymuszoną , z rekuperatorem?)

A piec gazowy jakiej firmy? My mamy zalecony Viessmana vitodens 200 dwufunkcyjny ,kondensacyjny .

 

Muszę kończyć ,bo wszyscy już śpią ...

 

Pa ,odezwę sie niebawem

betty

 

ale gapa jestem - odkładałam odpisanie i dziewczyny nie ma - PRZEPRASZAM NAJMOCNIEJ :oops:

 

ODEZWIJ SIĘ betty - odpowiem na Twoje pytania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wstawię zdjęcie schodów- bo już wejść kulturalnie :wink: do nas można ... jakby kto pytał 8) ..... - chciałam pozdrowić WSZYSTKICH BLIŻSZYCH I DALSZYCH ZNAJOMYCH, KTÓRZY DZIENNIK PODCZYTUJĄ, ALE SIĘ NIE UJAWNIAJĄ.....nie wiedzieć czemu..... :roll: :wink:

Witam Was serdecznie :D

 

ja też podczytuję :oops: może Matka Z. nie bedzie taka sroga w karaniu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...