Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - do wspomnień a potem na bieżąco


YreQ

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jak tam Wasze majówki......

 

nasza niestety w mieście :cry: , ale za to byliśmy w Powsinie (ogród botaniczny) i cuda można tam zobaczyć, a niektóre to nawet kupić. Dziś zachwyt budzły magnolie kwitnące w wielu barwach, niektóre rododendrony oraz całe morze tulipanów :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oj majówki :roll:

Plany mieliśmy wielkie - gdybyśmy nie wyjechali gdzieś ze znajomymi, to miała być wystawa kwiatów w Książu; ogród botaniczny we Wrocławiu ( a relację z imprez i właśnie cud magnolie mogłam obejrzeć jedynie w telewizorni :cry: i nie spisałam nazw odmian magnoli i przepięknych kolorów w jakich kwitną :-? ), grill na działce, stawy w Raszowej ehhhhhhhhhhhhhhhh

Nasza mała od 1 maja ma ospę więc weekend w domu :( Była u mnie mamcia, więc psychicznie troszkę od budowy odpoczęłam i nie zaglądałam nawet na forum :o

No i tort był - maleństwo skończyło 7 lat. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz ty dziwne szczęście, kobieto :o

 

Ale dobrze, że mała ospę przechodzi teraz, bo ja złapałam w wieku licealnym i wspominam ją koszmarnie :wink:

 

A co ci się stało z avatarkiem i linkami? Ukrywasz się? 8)

 

100 lat dla córci :) :) :)

http://makaka.blox.pl/resource/stokrotka.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłam :D (z Austriackiej majówki - było bardzo rodzinnie i wesoło :) )

 

a jutro wyjeżdżam znowu na tydzień na delegację - jeszcze nie wiem czy mi się chce :roll:

 

za chwilę mnie prześcigniesz dziewczyno! choć właściwie, chyba już to zrobiłaś bo Ci elewację kończą - ale super!!! :D

 

to kiedy się przeprowadzacie? :wink: :)

 

najlepsze życzenia dla Twojej Pociechy! :D i zdrówka!

mój brat też miał wczoraj urodziny, z tym, że jest starszy od Twojej o małe 27 lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny - i dzięki za życzonka ....i za kwiatki :D - odsyłam również głośne NAJ dla brata Jasi :)

 

Jeśli chodzi o linki i obrazek - to mam nadzieję, że inwestorek szybko się zrehabilituje oddając to co zabrał :wink:

 

Jasia- długa droga przede mną- chcemy w sierpniu się przeprowadzić ( bo mała na chwilę obecną w 2 podstawówkach jest zapisana) - Ty wiesz, że mam straszne obsuwy :roll: i choć może nie tak jak myślałam tzn. w kolejności jaką rozsądek nakazuje ) to jednak wykańczam dom. W środę do hurtowni mają przywieźć mój zamówiony puc i grunty i farbę na bonie - ma być ciepło więc z 1,5 tygodnia dokończenie elewacji chyba potrwa.

 

Dla zaineresowanych - tynki na górze szybko schną, nie miałam efektu "lejącej się wody z ich odparowania po szybach okien".

p.s. wklejam zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja tez składam, choć spóźnione to szczere życzenia dla córci i trzymam kciuki za przeprowadzkę.

 

U mnie kładą się tynki wewn. Z alarmem zdązyłam więc nie jest źle. Czy Wy też macie po 3 anteny do każdego odbiornika TV?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja tez składam, choć spóźnione to szczere życzenia dla córci i trzymam kciuki za przeprowadzkę.

 

U mnie kładą się tynki wewn. Z alarmem zdązyłam więc nie jest źle. Czy Wy też macie po 3 anteny do każdego odbiornika TV?

 

pozdrawiam

 

trzymaj, trzymaj :D - dzięki za życzenia

 

tynki - niestety u mnie też się ciągle...nadal...kładą :roll: - mam nawet wrażenie, że każdy kto wejdzie do mnie do domu ogarnięty zostaje błogą szczęśliwością i lenistwem totalnym i tempo robót - choć już na wejściu spóźnionych - spada do zera przy śpiewie ptaków wśród zielonych brzóz.........

 

za Twoje - trzymam kciuki :D

 

o co z antenami chodzi nie kumam :oops:

 

napisz czy kominek kupiłaś... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje tynki się kładą juz drugi dzień, na razie tam nie jadę, bo wszystkiego pilnuje developer, a mamy weselicho w sobotę więc przygotowań masa. :D :D :D

 

Jeśli chodzi o kominek - to zdurniałam do reszty :cry: im więcej wiem tym mniej wiem. Na początku chodził mi po głowie z p.w. - ale koszt kominka z instalacją i obudową jakieś 20 tys. :o :o ciut dużo.

 

Zaczęliśmy szukać informacji nt solarów - no bo chodzi o oszczędności. Ale trzeba wydać również ok 14 tys. Czyli trochę lepiej.... ale wyliczają, ze roczna oszczędność z tego tytułu to ok. 500 zł. Myślałam, że więcej....

 

Potem pomyślałam o rekuperatorze - na dzień dobry ok 18 tysi i masz na gotowo. Hm............

 

Mój mąż powiedział, że jeszcze trochę i zabierze mi internet. I jakoś nie chciał mi wierzyć, ze ja to dla naszych OSZCZĘDNOŚCI to robię. :o :(

 

W sumie to pomyślałam tak zdroworozsądkowo i postanowiłam wyprowadzić na strych rurki pod solary na przyszłość - jakby co. Kominek zrobić zwykły rekreacyjny - taki na święta i zimniejsze dni wiosny i jesieni - co prawda bez dgp, ale z kratką na salon i klatkę schodową. A na ten moment dopłacić developerowi jakieś 2-3 tys i zakupić naprawdę dobry kondensat gazowy. No i mam nadzieję, ze będzie hulało jak mawia mój hydraulik. :D :D

 

 

czy mam rację nie wiem - pierwsza zima pokaże.

 

 

Choć uczciwie przyznam, ze ja to myślami jestem już w ogródku. Tylko, ze u mnie niestety dopiero na jesieni coś wsadzić będę mogła. Czeka nas jeszcze drenaż. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak........ ale się rozpisałam, a o antenach i tak zapomniałam.

 

Chodzi o to, że jak dasz jedną antenę do odbiornika TV to będziesz mogła oglądać tylko TV naziemną i satelitarną. Ale jeśli kiedyś chciałabyś zakupić telewizję nowej generacji N, to nie dasz rady, bo ona idzie po 2 antenach. Czyli do kupy musi ich być 3.

 

poczytaj tu, a dowiesz się więcej....

http://forum.muratordom.pl/instalacja-tv-w-domu-okablowanie,t119554-60.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YreQ , znalazlam Twoj dziennik i komentarze.

Oj, dawno nie widzialam Twoejgo domku. Gratuluje postepow, piekny jest.

Tylko witrzcie dobrze te tynki, bo naraz ocieplenie poddasza i scian to zrobi sie termos. U nas bylo tak wilgotno po tynkach i chociaz nie mamy dachu ocieplonego to dechy polozone na strychu nam sie zagrzybily. Teraz zostawiamy otwarte wszystkie okna na gorze i juz lepiej, ale od poczatku kwietnia schna te tynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :D

u nas na górze były " dziury" ( czyli dookoła pod murłatami zanim elewacyjni styropianem do nich dotarli...jeszcze część jest niezakryta ) i bokami od lukarn - także jak kładli na poddaszu tynki to wiatr hulał i suszył - ładnie doszły do siebie; a na dole najgorzej w gospodarczym schną - chłopaki otwierają okna jak kręcą się po budowie....i my też - może dlatego nie cieknie nam po oknach...........ale fakt - mkroklmacik fryzurę rozwala :lol: - prawdę powiedziawszy odnośnie tynókw - to to że dobrze schną jest jedyną rzeczą jaka mnie pozytywnie zaskoczyła.

 

wiesz....a ten termos to dlatego, że "wcześniejsi" w terminach się nie wyrobili a na elewację byliśmy wiosną zeszłego roku umówieni.....no i jest jak jest.

Mam nadzieję, że jakoś w końcu wyschną.

Fajnie, że zajrzałaś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...