Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - do wspomnień a potem na bieżąco


YreQ

Recommended Posts

U mnie najgorzej schnie lazienka bo izoluje ja sciana do garazu ktora jest ocieplona styropianem od strony garazu, nawet chudziak tam byl wilgotny. Ale teraz przez te dwa weekendy prawie calkiem wyschly.

U mnie ocieplenie domu tez bylo wczesniej robione, bo wlasnie byli pracownicy do tego - luty.

Pozdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

gość zaczął ale jeden pracownik rękę mu złamał a pozostali jak go nie ma to piją na "innym dachu" - więc musiał wrócić na poprzednią budowę :-? może wróci za 2 - 3 tygodnie- a ja nie mogę tyle czekać bo wstrzymuję elewacyjnych z pucem - i tzw. dupa.......jak gdzieś dzwonię to ceny mają z kosmosu - w sumie też tak zacznę działać, jak komuś będzie się spieszyło z wytyczeniem budynku albo jakąś mapką to na cito 100% drożej - i na kafelki nazbieram :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szlag by to! :-?

 

ale YreQ pamiętaj - nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe!

 

choć właściwie...? :lol:

 

wiem, wiem ......- ale mam dość, ceny za podbitkę wahają się u nas od 20-35 zł - dzwonię do gości - 70-100 zł chcą to nie przesada? no nie - to zwyczajne zdzierstwo jest i tyle. :-? -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko, gdzie linki??? Miały być :wink: 8)

 

Rzeczywiście te ceny niektórzy fachowcy chyba z kosmosu biorą - w ogóle dziwne rzeczy się dzieją ostatnio w tej kwestii, a jeśli się komuś spieszy, to w końcu się na to godzi i tak koło się zamyka... Tak samo było z materiałami - kto musiał, to kupował za wywindowane na maxa ceny. Komu się nie spieszyło, mógł zaoszczędzić, czekając na spodziewaną obniżkę (choć nie do końca pewną). Mam nadzieję, że znajdziesz kogoś do tej podbitki za w miarę normalną cenę :roll:

 

Ocieplanie poddasza już skończone? I przód domku "zrobiony na szaro"? Bo ten tył to naprawdę zaczyna już wyglądać jak ...prawdziwy dom 8) :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć - oj dziewczyny szkoda gadać - nie mam czasu na nic - na pisanie, czytanie i doprowadzenie mieszkania do ładu :-?

Odpowiadam:

- ocieplenie z przodu (pokój nad kolumnami) do ocieplenia - chłopaki czekają już miesiąc aż przyjadą głowice do kolumn, które do styropianu trzeba przypasować; reszta zagruntowana w kolorze pod puc - mają kleić bonie i parapety;

- podbitkę będzie robił pan od regipsów....czyli regipsy robią się w dalszym ciągu;

- tynki schną, bo w końcu FACHOFFFFFFFFCY sobie poszli :x

- glazurnik jeżdzi ze mną i zwozi kafe i nie może wejść, bo ciut wilgotno....w domku jest;

- facet od kuchni ...tej zielonej ...na razie mnie wystawił- nie wiem co zrobię jak go dorwę;

- kominek miał się montować ( załatwiłam w ciągu 2 dni - ZUCH DZIEWCZYNKA :oops: ) ALE DOPIERO BĘDZIE się podłączał -znów do tyłu;

- ścianka w jadalni może po Bożym Ciele będzie - pójdę na procesję i może coś wymodlę;

- parapety zamówiłam - mdf do garażu i kotłowni- montaż wtorek w przyszłym tygodniu; pozostałe u stolarza w tempie expresowym ma mi zrobić z meranti z takimi rzeźbieniami rustykalnymi na obrzerzach.....ma mi zrobić szafkę do wc i półkę z drzewa- zobaczymy czy się nie wycofa i schody u niego zamówię jak ze mnie nie zedrze- z marmurów się rozmyśliłam - nie do mojego wnętrza jednak tzn. okien znaczy się.... :roll: -namieszałam;

- do wc kupiłam trawertino z opoczna i zrobiłam projekt;

- do kominka kupiłam drzewo - dąb w klasie extra - tylko nie wiem kto to porąbie - taaakie kloce :roll: ;

- malarz ma wchodzić na struktury i malowanie w 1 tygodniu czerwca - nie wiem czy zdążą tynki mu wyschnąć, tzn. mi ;

- kanalizę będzie kładła gmina - inwestorka już w tym głowa, aby to załatwić-papiery złożone;

- jakiś czas będę żyła bez drzwi - nie żebym lubiła, ale kasa się raczej nie rozmnoży;

- sąsiedzi się nie odzywają - przyzwyczajam się;

- idę sobie zrobić drinka - też zacznę się przyzwyczajać :wink:

-uffffffffffffffffffffffffff

Pozdrawiam

 

P.s. Po święcie wpada wujo i będzie kosił trawę, bo rośnie jak oszalała - i mam ją po kolana :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyno, ależ Wy szalejecie! :D

 

jestem ciekawa jak z tymi tynkami Wam się uda, znaczy się czy wyschną zanim wejdzie facet od tynków, bo u mnie jeszcze nie są suche a robione były w grudniu :-? - co prawda akcja wzmożonego suszenia była średnio udana, ale teraz jest dość ciepło, wietrzymy i jakoś ciągle tynki nie wysychają :roll: - robicie coś dodatkowo, żeby szybciej wyschły?

 

drzwi do łazienki też nie zrobicie? :)

 

i jeszcze taka uwaga - zboczenie zawodowe przejęte od męża leśnika :wink: - do kominka kupiłaś DREWNO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyno, ależ Wy szalejecie! :D

 

jestem ciekawa jak z tymi tynkami Wam się uda, znaczy się czy wyschną zanim wejdzie facet od tynków, bo u mnie jeszcze nie są suche a robione były w grudniu :-? - co prawda akcja wzmożonego suszenia była średnio udana, ale teraz jest dość ciepło, wietrzymy i jakoś ciągle tynki nie wysychają :roll: - robicie coś dodatkowo, żeby szybciej wyschły?

 

drzwi do łazienki też nie zrobicie? :)

 

i jeszcze taka uwaga - zboczenie zawodowe przejęte od męża leśnika :wink: - do kominka kupiłaś DREWNO :D

 

Hej Jasieńko - już odpowiadam szybciorem:

- nad tynkami -prócz wietrzenia- gorąco się modlimy; może szybciej wyschną jak hydraulik podłączy kominek

- drzwi do łazienki też nie będzie na początku - ale pocieszyłam się oglądając zgrane na płytę zdjęcia wnętrz domów, gdzie stolarz robił schody - i w ponad połowie nie było ani jednej pary drzwi i ludzie mieszkali - kibelki i łazienki mieli zabezpieczone kotarami na kijach od miotły zawieszonych w otworze drzwiowym - ściany pomalowane, kominki obudowane a drzwi niet :) - u mnie drzwi to koszt ponad 20 tys.- muszą poczekać na swoją kolej

- drzewo celowo - bo chwilę wcześniej było ścięte i jeszcze żyło :wink: więc do drewna jeszcze nie doszło- ale spoko :D ja też wszystkich poprawiam :D choć chłopa mam geodetę :wink:

 

Pozdrawiam serdecznie i zmykam dalej wyliczać kafle na podłogi - muszę rozrysować wszystkie przejścia i delatacje, podłogi będą w dwóch kolorach i jakiś wzór też by się przydał - w sensie sensownego ich ułożenia....nie żeby tam jakieś kwiatki. A swoje już wybrałaś ? Ja na razie rozliczam gres FOSSILE SLATE krem i brąz - karpatia też mi się podoba ale inwestorek twierdzi, że za ciemno będzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YreQ

Witam!!

Ale mnie dawno u Ciebie nie było :oops:

Widzę, że pomimo wielu przeciwności gnacie całkiem ładnie do przodu ;) Tak trzymać - przynajmniej daje to nadzieje innym :lol:

Jakie drzwi wybraliście za 20 tyś. :o - ja zamówiłem za 5,1 tyś. i gość mówił, że cholernie drogie, ale za to podobno najładniejsze (choć to zawsze rzecz gustu) i będą gotowe do montażu "już" w połowie lipca :-? Ciekawe, czy zdąże z innymi rzeczami :evil:

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YreQ

Witam!!

Ale mnie dawno u Ciebie nie było :oops:

Widzę, że pomimo wielu przeciwności gnacie całkiem ładnie do przodu ;) Tak trzymać - przynajmniej daje to nadzieje innym :lol:

Jakie drzwi wybraliście za 20 tyś. :o - ja zamówiłem za 5,1 tyś. i gość mówił, że cholernie drogie, ale za to podobno najładniejsze (choć to zawsze rzecz gustu) i będą gotowe do montażu "już" w połowie lipca :-? Ciekawe, czy zdąże z innymi rzeczami :evil:

Pozdrawiam serdecznie

 

:o o matko, kto zawitał ? popiołem głowę Twą sypię :wink:

z tym gonieniem to bez przesady - imponującego tempa nie osiągnęliśmy :oops:

a drzwi mam 11 par + do kotłowni - intersolid z polskone mi się podoba - średnio po 1800 ze wszystkim licząc - no i chyba koło 20 wyjdzie :roll:

 

Ale co u Ciebie ? no i co za drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, kominek na pewno pomoże :)

 

do łazienki wolałabym jednak mieć jakieś drzwi, nawet bylejakie :)

 

a z drzewem rozumiem :)

 

ja też chciałabym mieć ale z doświadczenia wiem, że prowizorka trwa najdłużej - i jeśli dam coś co tylko na chwilę ma być, to potem zdemontuję na świętego dygdy czyli nigdy - a bo ogród, a bo wakacje i ciągle coś będzie..... sprzedam mieszkanie, będzie kasa, będą drzwi ale nie oznacza to wcale, że przed przeprowadzką zdążę :( czeka się 2 miesiące już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o o matko, kto zawitał ? popiołem głowę Twą sypię :wink:

z tym gonieniem to bez przesady - imponującego tempa nie osiągnęliśmy :oops:

a drzwi mam 11 par + do kotłowni - intersolid z polskone mi się podoba - średnio po 1800 ze wszystkim licząc - no i chyba koło 20 wyjdzie :roll:

 

Ale co u Ciebie ? no i co za drzwi ?

Weź mnie nie zawstydzaj :oops: :lol:

Podczytuję co tam u Was, tylko mam doła budowlanego i brak weny do pisania :roll: :wink:

No to teraz rozumiem, bo nie wiem dlaczego myślałem, że chcecie tyle dać za drzwi wejściowe i siadłem z wrażenia :lol: :lol:

Moje wejściowe:

http://www.drzwi.krakow.pl/www/_images/sub/pictures/drzwi_zewnetrzne_drewniane_537s5-8cm.jpg

Będą mieć jeszcze małe naświetle na górze, szerokość 110 i kolor - orzech Oknoplastu.

U mnie wszystko sie spóźnia - miałem miec stan deweloperski do końca kwietnia, a mam na razie tynki :-?

Teraz wylewki w piwnicy i garażu, podłogówka (chyba podłogówka będzie wcześniej) i wylewki po całości.....

Zanim cokolwiek podeschną i będzie można kłaść płytki to..... Także będziemy chyba kłaść płytki na nie dosuszone wylewki bo kuchnia ma być gotowa do końca czerwca, a do 30 czerwca mamy opuścić mieszkanie i nie mamy w związku z tym gdzie mieszkać :wink: Zaczęło mnie to bawić :lol: Fliziarz miał wejść od początku czerwca, ale nie wejdzie wcześniej niż w połowie czerwca przez te cholerne wylewki.... A zejdzie mu co najmniej miesiąc, więc może będzie można myśleć o wprowadzeniu sie w połowie/pod koniec lipca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawstydzam 8) :wink:

Śliczne te Twoje drzwi - będę czekała na efekt końcowy z naświetlem.

:roll: też mam "spadki napięć budowlanych - dołami zwanymi" - no ale cóż, trzeba jakoś do przodu iść - sytuację masz podobną do mojej, więc mocno trzymam kciuki żebyśmy o czasie jakimś się wprowadzili do swoich domów.

A i powiem Ci, że z zielonego zrezygnowaliśmy, bo choć Twoja elewacja nam się b.podoba, to zlałaby się za bardzo z lasem - musiałabym robić jasno groszkową, a to już za duże ryzyko - bo żarówki nie chciałam...a znając moje szczęście do kolorów - to tak by wyszło. Jest u nas w mieście niedaleko przedwojenny dom - odremontowali go i zrobili trawiastą zieleń - jest śliczny-kiedyś może fotkę pstryknę.

No i powodzenia Bartku Ci życzę - podłogi szybko schną- więc głowa do góry. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuację mamy podobną, tyle, że my mieszkanie sprzedaliśmy w lutym z terminem wyprowadzki na 30 czerwca - więc kasa jest a problemy porobiły sie na budowie :roll: :wink:

Już wiemy, że będziemy musieli chwilowo zamieszkać z Teściem - na 63 m2 my w czwórkę, teść i szwagier z odwiedzającą go dziewczyną :o Motywacja będzie taka, że będe jeździł chuchać na te wylewki, żeby schły szybciej :lol: :wink:

Co do zieleni - zazdroszczę Wam tego lasu - ja chciałbym, żeby domek zlał się z lasem, ale zanim drzewa na tyle urosną to pewnie trzeba będzie robić remont elewacji :wink:

A o wylewkach muszę pogadać z naszym Kierbudem, bo nie zamierzam czekać 28 od wylania do rozpoczęcia wygrzewania.... Najwyżej troszkę popękają... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie w sprawie drzwi, bo widzę, że temat na topie :wink:

 

YreQ mówiłaś, ze masz 1800 zł za sztukę już ze wszystkim? a czy to są drzwi drewniane?

 

Ja teraz też poszukuję drzwi - tyle, ze mnie się nie spieszy. Dobrze by było by się pojawiły ok. września-października.

 

Ale wracając do sedna ja znalazłam firmę

 

http://www.doordesign.pl/index.php?page=5

 

to są drzwi sosnowe z możliwością wybarwienia na kilka kolorów. Cena w zależności od wzoru od 1600-1800.

 

Obejmuje wsio od pomiaru do montażu włącznie. Do tego ościeżnica, listwy, zawiasy, zamek, szyba hartowana z możliwością piaskowania dowolnego wzoru. Jeśli wzór jest w wym. ok 45x45 cm, czyli mały to jest w cenie. Jeśli wzorek ma być na całe drzwi to dopłata za wzorek.

 

Drzwi widziałam i zrobiły na nas bardzo dobre wrażenie.

 

W związku z tym mam pytanie do innych poszukiwaczy drzwi ile Wy płacicie za swoje. Czy sądzicie, ze ta cena jest ok?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...