Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - do wspomnień a potem na bieżąco


YreQ

Recommended Posts

April - wkleję coś, ale za wiele nie pstrykałam. Struktura będzie pokryta klorem wkrótce; listwy sobie kupiłam pod sufit styropianowe do pomalowania, ale tylko na parter, na poddaszu zwyczajnie odetnę biały czy inny w kolorze pasek :) Malarz ciągnął 2 budowy a miał tylko naszą, że ze sprzedażą mieszkania nie wyrobiliśmy się zatem gość nie będzie robił wszystkiego (od razu bo chciałam z poślizgiem - czyt. będzie kasa robimy górę) i się nafuniał i przychodzi jak mu się zechce i chce szbko metry zrobić bez zastanowienia czy kolejność ma sens- więc ja zaczynam też się wkurzać i znów pewne "malowania i kładzenia" wstrzymuję, bo nie są mi potrzebne i jak widzę, że nie zależy komuś na efekcie końcowym ("bo co go to obchodzi, że kafli na ścianie jeszcze nie ma") tylko na wzięciu kasy i spierdzieleniu - to zwyczajowo mną nosi, bo chcę mieć dobrze zrobione a nie bez sensu bo wyjść trzeba itd itp - WALCZĘ :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale piekna elewacja!!!!

Oczywiscie zgubil mi sie gdzies Twoj dziennik, ale dzieki ze przypomnialas o sobie na lamach moich komentarzy. Piekny domek i kolorki masz takie jak ja chce! Prosze napisz mi jaki to tynk jakiej firmy i kolory. Tak trudno jest wybrac na podstawie malych probek na calej palecie barw. Co prawda my zrobimy tynki dopiero jak dostaniemy kase ze zwrotu Vat budowlanego, a dopiero zlozylam Pity, wiec na zime sie zapowiada. Ale plany mozna miec.

A u Ciebie nie sa tez te rozowe plyty kart-gips? Jakos tak sie swiatlo uklada.

Ladne kafle na podloge na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorbi - tynk silikatowy Dufa - kolory to 521 na ściany w stężeniu 1:20 ( baranek 1,5) a bonie to farba silikatowa nr chyba 550 ( ale jeszcze ci sprawdzę) też stężenie 1:20. Cieszę się, że Ci się podoba :D

A płyty miałam zwykłe + zielone w łazienkach - jeszcze nie skończone ściany mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że o bzyczeniu być miało, to nieśmiało i z lękiem spieszę donieść, że zalęgły mi się szerszenie w podbitce :x :x :x :cry: :cry: :cry:

Ech, paskudne paskudy te szerszenie. Niebezpieczne bardzo.

Dobrze, że speca od ich wykurzania wezwaliście, będzie wiedział jak się tego tałatajstwa pozbyć. Samemu lepiej nie ryzykować.

 

B&S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorbi - tynk silikatowy Dufa - kolory to 521 na ściany w stężeniu 1:20 ( baranek 1,5) a bonie to farba silikatowa nr chyba 550 ( ale jeszcze ci sprawdzę) też stężenie 1:20. Cieszę się, że Ci się podoba :D

A płyty miałam zwykłe + zielone w łazienkach - jeszcze nie skończone ściany mam.

 

Dzieki, zapisuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się ten Wasz tynk w wiatrołapie. Zadam laickie pytanie (ale po prostu nie wiem) :oops: Czy jego kładzie się na gołą ścianę, czy najpierw tynk zwykły a dopiero na to ten strukturalny? Bo nam własnie robią gipsowe i po nich już tylko malowanie, bez gładzi i w ogóle. Wiec gdybym chciała taki jak Wy to w którym momencie on jest kładziony? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś nam pilno do zamieszkania ;-) Z bólem serca wracamy do bloku wieczorkiem, za nami zostaje las, ptaszki, cisza... :( a oczami wyobraźni już widzimy ten basen i drinki z parasolką (co ja piszę! przecież ja po protu piwo lubię!) :oops: :lol: 8) Ech... jeszcze trochę..... Pewnie też tak macie. :)

Tynki sama położysz?!! :o Normalnie jestem pełna podziwu, bo u mnie z takimi zdolnościami to kiepskawo... :oops: Bardzo chętnie popodziwiam w realu jak mielibyście wolną chwilkę, bo wiem , wiem jak to przy budowie, pracy zawodowej i dziecku. ;)

Dobrze więc, że na gipsowe też można kłaść. Niech chłopaki narazie robią swoje. Dzięki za podpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację Agnieszko - czepiasz się! :D

tynk i kafle są ładną parą! :wink: ja bym nic nie zmieniała :)

a listwa przysufitowa pięknie dopełnia całość! :)

 

a nie da się tej karty na gimbusa załatwić bez tych wszystkich papierów? myślę, że z Twoim doświadczeniem w walkach urzędniczych masz szanse na powodzenie i w tej kwestii :D

 

a historia z rurami gazowymi nie pod tym adresem potępieńczy śmiech tylko wyzwala :roll: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... jeszcze trochę..... Pewnie też tak macie. :)

 

Chcielibyśmy zamieszkać szybko - ale biednemu wiatr zawsze w oczy. Tym razem mamy problem z płytkarzem - chłopak nam się poważnie rozchorował (problemy z kolanem i raczej do roboty nie wróci :cry: ), podłogi mam rozgrzebane i rok szkolny już za pasem i nikogo na zastępstwo :cry: :cry: :cry: Gdybyś miała kogoś godnego polecenia na podorędziu, kto zechciałby mi podłogę w wiatrołapie, kuchni i pod schodami położyć to byłabym wdzięczna :) - wiszę na internecie i telefonach do znajomych. Może być ciężko ze znalezieniem bo roboty jest na 16 mkw + parę metrów fartucha pod schodami - łazienki mogą mi poczekać; fartuch w kuchni również , ale chodzić po gołych podłogach to kiepski pomysł :roll:

 

A co do struktury - kładł mi ją malarz, mniej więcej wiem jak ją zrobić ( a już na 100 % jak pomalować 8) , żeby te cienie wyszły)- zatem pod schodami machnę ściany sama......jak wyjdą tak wyjdą. Dam Ci znać jak będę na BUDOWIE ....ciągle trwającej :oops:

W sobotę sama próg pod drzwiami wejściowymi robiłam z silikonowaniem i uszczelnieniem styropianem - mam nadzieję, że wyjdzie ok, jak nie to pretensje do siebie mieć będę - ale uniknę przynajmniej biadolenia wykonawców (za ciężkie pieniądze do tego :-? ), że "takiego progu to oni do zrobienia jeszcze nie widzieli". :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze próg??!!! :o :o :o Niezła bestyjka jesteś! ;) Inwestorek nie wie jaki ma skarb!!!

A co do kafelek to u nas jedna ekipa robi wszystko (no prawie wszystko, bo instalatorzy to już osobno). Wiec teraz robią nam ocieplenie a potem będą go wykańczać, kafelkowac itd... Więc wolni to będą w grudniu... :( Trudno mi powiedzieć jak robią, bo ich kafelkowej roboty jeszcze nie widziałam, a tych kafelkarzy których znam jeszcze z remontów mieszkania to nie polecam.... :( Mam teraz takie krzywizny w mieszkaniu, puste miejsca pod płytkami, kruszące się fugi.... porażka normalnie. :evil: :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze próg??!!! :o :o :o Niezła bestyjka jesteś! ;)

 

.....to nie było trudne, trzeba było tylko kilkanaście minut poleżeć twarzą na posadzce, żeby zobaczyć jak styro przylega i silikon wciska a potem zaprawa wygładza - TYMI RENCYMA :wink:

Jutro zobacze czy się nie wykruszył :roll: :wink:

 

p.s. płytkarza szukam nadal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację Agnieszko - czepiasz się! :D

tynk i kafle są ładną parą! :wink: ja bym nic nie zmieniała :)

a listwa przysufitowa pięknie dopełnia całość! :)

 

a nie da się tej karty na gimbusa załatwić bez tych wszystkich papierów? myślę, że z Twoim doświadczeniem w walkach urzędniczych masz szanse na powodzenie i w tej kwestii :D

 

a historia z rurami gazowymi nie pod tym adresem potępieńczy śmiech tylko wyzwala :roll: :-?

 

hej Jasieńko - dzięki za potwierdzenie mojego czepialstwa :wink:

Gimbusa inaczej nie da się załatwić, bo meldunek stały mam w innym mieście....pytałam już Pani dyrektor - nie mogę sama zapłacić za bilet miesięczny (przynajmniej póki co), to ona podsunęła mi abym czasowo się zameldowała (bo chyba wszyscy tak robią)...jadę w środę - zobaczę czy już PANIE ochłonęły :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłam, a tam przez szybkę to muszę pojechać :wink:

 

Ty wiesz jaki mój bzik jest zazdrosny (a) ?

Po naszym spotkaniu dopytywała ciągle co nam tak wesoło było i czy ona się już nie liczy w śmichach-chichach ? :o ( no ale to wszak mamicycuś :oops: 8) )

 

hihihi kurcze, no ma rację dziewczyna, potraktowałyśmy ją jak dziecko :( :(

 

to się więcej nie powtórzy :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...