Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kredyt Bank - czy dobry wybór PILNE


dariusz_s

Recommended Posts

Analizowałem kilka ofert kredytowcy i najlepszy wychodzi mi w Kredyt banku.

Prowizja = 1,05% (jest promocja)

Oprocentowanie 3,52% w CHF (w tym 1,05% prowizji)

Ubezpieczenie w zawarte w racie

 

kredyn na ponad 30% wkładu własnego.

 

Czy ktos z Was bral teraz kredyt w tym banku?

Co może mnie zaskoczyć o czym nie wiem?

Na co jeszcze zwrócic uwagę?

 

A moze sa lepsze oferty? W jakim banku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizowałem kilka ofert kredytowcy i najlepszy wychodzi mi w Kredyt banku.

Prowizja = 1,05% (jest promocja)

Oprocentowanie 3,52% w CHF (w tym 1,05% prowizji)

Ubezpieczenie w zawarte w racie

 

kredyn na ponad 30% wkładu własnego.

 

Czy ktos z Was bral teraz kredyt w tym banku?

Co może mnie zaskoczyć o czym nie wiem?

Na co jeszcze zwrócic uwagę?

 

A moze sa lepsze oferty? W jakim banku?

 

Zapomniałes napisac o jakie kase idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz, prowizja wynosi teraz 0%, wiem bo właśnie wzięłam u nich kredyt na 30 lat, marżę mam stałą 1,04%, negocjujesz marżę. Decydujesz w ilu transzach mają być wypłacane pieniążki, ja mam w dwóch,. Wycena i kosztorys wyniosły mnie 450 zł, wkład własny w przedziale 30-70%. Ja na razie jestem z tego banku b.zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizowałem kilka ofert kredytowcy i najlepszy wychodzi mi w Kredyt banku.

Prowizja = 1,05% (jest promocja)

Oprocentowanie 3,52% w CHF (w tym 1,05% prowizji)

Ubezpieczenie w zawarte w racie

 

kredyn na ponad 30% wkładu własnego.

 

Czy ktos z Was bral teraz kredyt w tym banku?

Co może mnie zaskoczyć o czym nie wiem?

Na co jeszcze zwrócic uwagę?

 

A moze sa lepsze oferty? W jakim banku?

 

Troche się pogubiłem.

To ile płacisz prowizji jednorazowej od kwoty kredytu , 1,05% ?

oraz jaką marże ma bank ? ( najczęściej jest to LIBOR 3 M + marża banku ok. 1% )

Aktualnie LIBOR 3M dla CHF to 2,6933 tak więc jeżeli masz oprocentowanie 3,52% to marza banku wynosi ok. 0,83%. ( rewelacja ! )

Ja bym brał szybciutko ( sprawdz jeszcze inne "dodatki" jak wzrost oprocentowania do czasu wpisu do hipoteki jak wzrost oprocentowania ze względu na mały wklad własny itp. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , czy na tę odpowiedź nie jest za późno, bo pewno kredyt już wzięty, ale może komuś jeszcze pomogę, otóż :

 

- faktycznie była promocja do końca czerwca - bez PROWIZJI

 

- KB jest jedynym bankiem, w którym można spłacić kredyt nie ponosząc dodatkowych opłat, jest jeden warunek: że pieniądze muszą pochodzić ze sprzedaży jakiejś waszej nieruchomości, przedstawia się akt notarialny w banku i po roku(w ciągu tego roku budujemy się :) ) od zaciągnięcia kredytu można spłacić nawet go w 100%.

Ja w takiej sytuacji właśnie jestem, sprzedam mieszkanie i w 80% spłace duży kredyt.

Nadpłacać można do 20%- w ciągu trzech pierwszych lat - te warunki nie podlegały negocjacji.

 

Na co uważać :

- w jednej miejscowości, w dwóch oddziałach tego samego banku - mają różne regulaminy co do udzielania kredytu :o - wiem, bo byłam i pytałam i było to dla mnie szokiem, bo warunki jakie trzeba było spełnic zupełnie się wykluczały :o

 

- ubezpieczenie tylko w WARCIE - i w praniu wyszło, że nie jest fajnie - bo:

wymogiem BANKU jest ubezpieczenie kredytu (pomostowe do czasu ustanowienia hipoteki) z drugiej strony WARTA POWINNA wg jej przepisów ściągnąć je razem z pierwszą ratą odsetkową, a jak było u nas:

umowa kredytowa 25 maja, wpłata wymaganego przez bank ubezpieczenia na rzecz warty też 25 maja, przelew transzy kredytu na moje konto 30 maja ( zatem zgodnie z moją umową pierwszą ratę płacic miałam pod koniec czerwca - i wtedy powinna warta ściągnąć ubezpieczenie),

co zrobiono nie tak?

ubezpieczenie z kąta ściągnięto od razu, wpis hipoteki do KW miałam już 30 MAJA :o , uprawomocnił się ok. 10 czerwca( czyli ich zabezpieczenie miało być w moim przypadku na 15 dni) i w tym dniu pobrano z konta po raz drugi opłate ubezpieczeniową na rzecz WARTY :x

 

GDZIE JEST BŁAD? - UMOWY MIĘDZY BANKIEM A NAMI ORAZ MIĘDZY NAMI A WARTĄ ( nawiasem mówiąc sporzadzana przez bank) NIE SA KOMPATYBILNE - MAJĄ LUKĘ - NIE MA JASNEGO ZAPISU, ŻE bank od razu pobierze ubezpieczenie, a potem kolejny raz zostanie ono ściągnięte z ratą odsetkową - jak to zapisane jest w umowę z wartą

Reasumując, za 15 dni niepewności banku, czy zostanie wpisany do KW zaplaciłam podwójnie.

 

Ale się napisałam, ale jeszcze drugi babol:

W moim przypadku budowany dom muszę ubezpieczyć przed wypłatą 2 transzy - zgodnie z umową. WYSOKOŚĆ raty ubezpieczenia obliczono mi w oparciu o CAŁY zaciągnięty kredyt ( zawierający budowę pod klucz), a nie o to, w jakim stopniu jest już dom postawiony - A JEST PRZED STROPEM.

Czyli muszę zapłacić 320 zł a w przypadku, gdyby coś się stało(odpukać pożar np.) to WARTA nie wypłaci mi odszkodowania za całą wartość domu- TĄ POD KLUCZ, tylko tę aktualnie wybudowaną, która uległaby zniszczeniu.

 

To po co pobierać opłatę za gotowy dom??? A w warunkach ogólnych mają jak byk zapisane, że nie można dokonywać NIEDOUBEZPIECZENIA i NADUBEZPIECZENIA ( MÓJ PRZYPADEK).

I nie chodzi mi o wielkie pieniądze rocznej raty ubezpieczenia - bo róznica wychodzi raptem 160 zł - ale o zasady i przestrzeganie własnych przepisów, które WARTA USTALA WE WŁASNYM REGULAMINIE. Dlaczego po raz drugi mam zapłacić więcej niż muszę???

 

Poza tym, niby można ubezpieczyć "niewbudowane" materiały na działce - koszt 880 zł rocznie - ale muszę spełnić kilka róznych bzdurnych warunków np. założyć sobie w firmie ochroniarskiej monitoring hahaha :)

 

Na koniec..... z samym kredytem jeśli chodzi o KB nie miałam problemów, z WARTĄ - która jest ich partnerem- zaczęłam mieć, zatem po roku wykorzystywania kredytu ubezpieczę swój dom w PZU - DLA KTÓREGO ZE SWOJEGO DOMU NIE MUSZĘ ROBIC TWIERDZY - aby mi go ubezpieczono :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

ubezpieczyłam - no właśnie , powinno się ubezpieczyć dom a ja jedyne co wywalczyłam - powołując się na zapis o NADUBEZPIECZENIU - TO mniejszą stawkę kwoty ubezpieczenia na cały rok.

Wyliczono ją na podstawie pobranych juz transz - a nie tego co jest wbudowane - np. zakupione mam okna i dachówkę , krórych w domu jeszcze nie ma, więc logiczne jest - tak jak mają to w PZU - że powinnam zapłacić składkę od wartości murów juz postawionych, a nie całości kwoty pobranej, której część lezy jeszcze na koncie..............bo w myśl tego co podpisywałam starajac sie o kredyt - UBEZPIECZAM NIERUCHOMOŚĆ A NIE PIENIĄDZE NA KONCIE - ale w banku tego nie kumają, więc powiedziałam, że w przyszłym roku rezygnuję z usług WARTY.

 

Jeśli zaś idzie o marżę, to ja zaciągajac kredyt trafiłam na moment, kiedy frank był bardzo nisko notowany - i dla mnie nieopłacalny.Wówczas opłacało się spłacać kredyt we franku a nie jego zaciągać. Mamy kredyt złotówkowy

tez na 30 lat "rozpisany", ze stałą marżą Banku 0,9 punkta procentowego.

 

Dla porównania w PKO wynegocjowałam - też dla złotówki - oprocentowanie 5,09 przy marży - jak mi pani podała 0,87 - ale niestety inne warunki mi nie pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

Biorę kredyt właśnie w Kredyt Banku, mam najciekawsze warunki tutaj, a składałem wnioski jeszcze w 7 innych bankach. Wybrałam KB ale teraz do końca tygodnia muszę podjąć decyzję, czy w CHF czy PL.

 

Jestem raczej nastawiony na CHF ale konsultowałem się już z kilkoma doradcami i bankowcami i nie potrafią do końca przewidzieć co będize się działo z kursem CHF z kursem PL z LIBOREM i WIBOREM.

 

Biorę kredyt na 250.000 na 30 lat.

 

Bardzo chętnie skorzystam z porady, jeżeli ktoś z Was wie jakie sa prognozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego wybraliście złotówki? Czy to nie jest dużo droższe? Słyszałem że LIBOR idzie już długo w górę i będzie dalej rosnąć, ale dlatego że kurs CHF do PLN spdł to nie było to aż tak odczuwalne, ale teraz kurs ma się raczej utrzymać (mimo że PLN będzie szedł w górę). Jednak mimo tego i tak będę płacił mniejszą ratę miesięczną niż za kredyt w PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w maju na frankach mielibyśmy same straty.....tak nisko stał. Opłacało się spłacać kredyt we frankach ale go nie zaciągać, analizę robiliśmy w kilku bankach i we wszystkich odradzano nam franka.

Kredyt w 90% spłacimy w przyszłym roku ( mamy mieszkanie do sprzedania) i zobaczymy, bo może to co zostanie będzie opłacało się przewalutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...