Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

max czy porotherm kolejny raz


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja buduję z Jopka 25 P+W i nie narzekam. Często robi promocje i teraz znowu dokupuję tanio pustaki na poddasze. Jakości ch jest moim zdaniem zadowalajaca. Trochę szare ale kumpel miał praktyki w fabryce wiennienberga ( mogłem sie pomylić w nazwie) i do porothermu do masy dodają barwnika i dlatego są takie ładne. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinp - jeśli chcesz naprawdę pomóc dziewczynie to nie pisz: Odradzam Porotherm. Jak ktoś szuka pomocy to chyba po to żeby usłyszeć (przeczytać) coś konstruktywnego a nie takie ble, ble, ble...

:) Jeżeli przeliczysz sobie kalkulacje porothermu i maxa ta chyba ci wyjdzie dosć jasne rozwiazanie a tak na prawde to jeszcze nikt nie wymyslił najlepszego wyjścia , bo go nie ma pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie - kalkulacja. Mitem jest, że Porotherm jest drogi, na pewno nie 30-ka. Nie pamiętam już dokładnych cen - budowałem w zeszłym roku. Ale różnica za m2 ściany wychodziła minimalnie (niecałe 10 %) na niekorzyść dla Porothermu 30 P+W w stosunku do cieńszego Maxa. Ale Porotherm jest sporo cieplejszy, więc i tak wychodzi się na plus.

 

PS. No i oszczędność (zaprawy, robocizny) na braku pionowej spoiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie: kalkulacja.

W moim przypadku udało mi się wytargować spory rabat na porotherm i za m.kw. wyszło 41 zł, a za metr kw. maxa od 48 do 53 zł :)

 

Liczę , liczę i nijak mi to nie wychodzi.

Czy mógłbyś podać jak to wyliczyłeś zakładając że max brutto kosztuje

1,65 ( nawet 1,6 ale wole te pewne) , a porotherm ?? + jakie spoiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zwolenników jak i przeciwników porothermu. Przed wyborem porothermu na mój dom wykonałem takie doświadczenie. Trzy-do ośmiu godzinne moczenie porothermu w wannie a następnie zamrażanie. Cykl powtarzałem 15 razy. Po tych próbach wybrałem porotherm. Zachował się bez zarzutu. Moja kalkulacja kosztów ściany 3-warstwowej maxa i porothermu myszła zbliżona.Życzę wszystkim trafnych wyborów materiałów i oby wszystkie domy wybudowane przez forumowiczów stały najmniej przez 100 lat!! (bez względu na rodzaj zastosowanego materiału :lol: ).

Pozdrawiam Japan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...