Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

max czy porotherm kolejny raz


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie rozumiem. Wydaje mi się że brak tej spoiny powoduje że jest mniejsza wytrzymałość na ściskanie w poziomie. Tzn każdy fragment muru tworzy rodzaj belki . W przypadku gdy górna część tej "belki" jest narażona na ściskanie to pojawią się rysy .

Uważam że jeśli budujemy ściany jednowarstwowe to Porotherm jest super, ale dla ścian cieńszych ( grubość mniejsza niż 30cm) gdzie parametry cieplne przejmuje głównie ocieplenie lepsza jest mocna, ciężka tradycyjna ceramika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredy,

budujesz dom, czy bunkier ? Jakie znaczenie ma parametr wytrzymalosci mechanicznej przy budowie domu jednorodzinnego ?!?!?!

Ja buduje z Porothermu i nie planuje rozbudowy do wiezowca, dlatego wytrzymalosc jest dla mnie parametrem nieistotnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredy,

ok, pewnie w takim znaczeniu wytrzymalosc jest mniejsza, ale nie uwazasz, ze miesci sie w granicach tolerancji ? Mam kilku sasiadow budujacych tak jak ja z Porothermu, niektorzy sie juz nawet wprowadzili. I nikt nie narzeka, wszyscy sa zadowoleni. Aczkolwiek zasiales we mnie ziarno niepokoju ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nikt się nie spodziewa, że mu się zawali ściana po roku!

Pytanie co będzie za 20 czy 40 lat?

 

To samo dotyczy np. folii dachowych.

 

I z tego powodu nie wybrałem PTH (mimo, że bywa tańszy), ani folii.

 

(lukabuka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pracownikiem Wienerbergera (jednym z 800 w Polsce) i chciałbym jednoznacznie stwierdzić, że:

 

1. Do cegieł nie jest dodawany żaden barwnik. Kolor cegły zależy od złoża gliny, a jednorodność koloru od jakości mieszanki (glina + trociny, ew. piasek). Każdy zakład Wienerbergera produkuje cegły o innym kolorze i nie ma między nimi różnic we właściwościach mechanicznych.

 

2. Wienerberger ma najnowocześniejszy w Polsce system kontroli jakości produktów. Jak u każdego producenta, zdarzają się reklamacje, ale stanowią one PROMILE od całości produkcji. Glina jest produktem naturalnym, złoża nigdzie nie są jednorodne i nawet przy najdoskonalszej kontroli przygotowania mieszanki nie da się uniknąć wpadek.

 

3. Zdecydowana większość reklamacji to uszkodzenia transportowe, wynikające ze złego zamocowania palet, niedbałego rozładunku - a i te reklamacje załatwiane są pozytywnie.

 

4. Aby budowac z Porothermu niezbędny jest pewien poziom kultury technicznej wykonawcy. Dużo łatwiej jest wziąć Maxa albo U, położyć byle jak, wyrównać zaprawą i "finito". Dociepli się "dziesiątką styropianu", otynkuje i nie będzie nic widać! Tylko czy będziecie z takiego domu zadowoleni?

 

5. W Polsce Wienerberger jest obecny od 8 lat, wybudowano już sz naszych materiałów setki tysięcy domów, które stoją i stać będą. Zapewniam!

 

A jeśli ktoś woli Maxa, polecam ten od Wienerbergera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, o co "Gościowi" chodzi.

 

Dokładna receptura stanowi tajemnicę technologiczną każdego producenta. W każdej cegielni (nie tylko WB) jest ona inna i zależy od właściwości złoża gliny.

 

Do mieszanki nie są dodawane żadne składniki poza naturalnymi. Nie ma mowy o stosowaniu materiałów niebezpiecznych, radioaktywnych itp.

 

Wyroby poddawane są regularnym badaniom w laboratoriach zewnętrznych i wewnętrznych i posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ni przeciw popiołom. Przecież to materiał naturalny.

Chciałbym po prostu wiedzieć czy doniesienia prasowe o proekologicznej działalności cegielni, między innymi Wienerbergera, polegającej na utylizacji popiołów elektrociepłownianych są prawdą i jaka to jest skala. Do gliny od dawna dodawane są popioły i nie jest to rzadną tajemnicą, ani wadą. Są technologie pozwalające na 60% dodatek popiołów a nawet większy, a widziałem w "Gazecie Wyborczej" w czasie rozruchu cegielni w Dobrem artykół pod tytułem "Interes na glinie i popiołach" gdzie napisano że ta cegielnia zużyje ogromne ilości popiołów dzięki recepturze 60% popioły, 40% glina. Zutylizowanie takiej ilości popiołów to z pewnością działalność jak najbardziej pożądana - gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ni przeciw popiołom. Przecież to materiał naturalny.

Chciałbym po prostu wiedzieć czy doniesienia prasowe o proekologicznej działalności cegielni, między innymi Wienerbergera, polegającej na utylizacji popiołów elektrociepłownianych są prawdą i jaka to jest skala. Do gliny od dawna dodawane są popioły i nie jest to rzadną tajemnicą, ani wadą. Są technologie pozwalające na 60% dodatek popiołów a nawet większy, a widziałem w "Gazecie Wyborczej" w czasie rozruchu cegielni w Dobrem artykół pod tytułem "Interes na glinie i popiołach" gdzie napisano że ta cegielnia zużyje ogromne ilości popiołów dzięki recepturze 60% popioły, 40% glina. Zutylizowanie takiej ilości popiołów to z pewnością działalność jak najbardziej pożądana - gratuluję.

 

Możesz podać nr. Gazety (rok, miesiąc wydania) w której ukazał się ten artykuł.

Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, o co "Gościowi" chodzi.

 

Dokładna receptura stanowi tajemnicę technologiczną każdego producenta. W każdej cegielni (nie tylko WB) jest ona inna i zależy od właściwości złoża gliny.

 

Do mieszanki nie są dodawane żadne składniki poza naturalnymi. Nie ma mowy o stosowaniu materiałów niebezpiecznych, radioaktywnych itp.

 

Wyroby poddawane są regularnym badaniom w laboratoriach zewnętrznych i wewnętrznych i posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.

Jakos nie moge sie doczytac odpowiedzi na pytanie dotyczace ilosci popiolow dodawanych do ceramiki przez firme Wienerbergera.A chcialbym by podobnie jak przy zakupie zywnosci, przy kazdym materiale budowlanym byl podany sklad procentowy, jesli glina to tyle %, jesli popioly to tyle itp.Chcialbym miec mozliwosc i prawo wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...