Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem u?ytkowym?


Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?  

1 273 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 680
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My budujemy "kostkę" - tzn. dom z pełnym piętrem i "płaskim" dachem. Tak naprawdę, to jest on dwuspadowy (dokładnie koszowy), ale ukryty od zewnątrz - takie wspomnienie modernizmu (ale nie kostek z lat 70-tych!).

Zaskakujące jest, że kostki przeważają nad parterowymi - ale próbka chyba mało reprezentatywna (13 głosów)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie z poddaszem użytkowym. Dla nas była to sprawa bezdyskusyjna. Nasz dom posiada wyrażny podział na część dzienną charakteryzującą się dużymi otwartymi pomieszczeniami oraz część nocną - odpoczynkową na poddaszu, gdzie można "ukryć" się gdy gwar rozmów doskwiera....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddasze użytkowe ze względu na dzieci.

My - rodzice będziemy mieć sypialnię, łazienkę i wszystko inne na dole a synowie będą się rządzić na górze. W ten sposób gdy do kogoś przyjdą goście (do nas znajomi a do synów koledzy, a niedługo pewnie i dziewczyny :roll: ) nie będziemy sobie przeszkadzać. A jak chłopcy postanowią się wyprowadzić - zostajemy na dole i nie musimy biegać po piętrach na starość... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasia B.

PARTEROWY!! Dużo rzeczy za tym przemawiało, a najważniejsze to:

Po pierwsze koszt. Dom będzie bez poddasza użytkowego, więc nie ma lanego stropu i zyskuję (mam nadzieję) super ładny sufit w salonie, nachulony pod kątem 21 stopni.

Po drugie, jesteśmy przecież realistami, założyliśmy, że dom ma być bez jednego schodka, aby na starość było łatwiej - wiadomo dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie dzisiaj przekonałam się ostatecznie, że parterówki nie są dla mnie.

Nocowałam w charakterze cerbera w domu rodziców (na wakacjach), sama z małym synkiem :-? . Miałam zamiar spać w sypialni na parterze, ale jakoś tak dziwnie się tam czułam :o ... Przy tych spuszczonych roletach (sama je spuściłam, bez nich w ogóle nerwy by mnie chyba zjadły)... No, krótko mówiąc, zebrałam małego i przeniosłam się do pokoju na poddaszu :lol: . Owarłam sobie okno połaciowe, posłuchałam szczekania psów, pooglądałam gwiazdki na niebie i pobłogosławiłam jeszcze raz umieszczenie sypialni na poddaszu w projekcie naszego przyszłego domu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że parterowy z poddaszem mieszkalnym ale bez piwnicy, której to rolę przejmie dobudowana część techniczna wraz z garażem.

Parter będzie stanowił dzienną część domu zaś poddasze część nocną. Dodatkowo na parterze wybudowaliśmy jeden zamknięty pokoik, który moze służyć jako gabinet, pokój dla gości, pokój dla babci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............ Dodatkowo na parterze wybudowaliśmy jeden zamknięty pokoik, który moze służyć jako gabinet, pokój dla gości, pokój dla babci :)

 

Ale mam nadzieję, że nie zamierzasz się do tego pokoju wprowadzić gdy zostaniesz babcią? :p :p :p

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...