Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem u?ytkowym?


Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?  

1 273 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 680
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

NASZ DOMEK TO PARTEROWY Z PODDASZEM , KTÓRE ZAADOPTOWALISMY/ 34M/- CO DAŁO POKÓJ DLA MOJEGO DORASTAJACEGO GIMNAZJALISTY LUBIACEGO WSZYSTKO TO, CO NIE JEST W MOIM GUSCIE NP. TRUUUDNA MUZYKA, WIECZNIE NIEPOSPRZATANY POKÓJ I CAŁKIEM INNY SWIAT.

 

JA MAM PARTER I ZERO WCHODZENIA PO SCHODACH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NASZ DOMEK TO PARTEROWY Z PODDASZEM , KTÓRE ZAADOPTOWALISMY/ 34M/- CO DAŁO POKÓJ DLA MOJEGO DORASTAJACEGO GIMNAZJALISTY LUBIACEGO WSZYSTKO TO, CO NIE JEST W MOIM GUSCIE NP. TRUUUDNA MUZYKA, WIECZNIE NIEPOSPRZATANY POKÓJ I CAŁKIEM INNY SWIAT.

 

JA MAM PARTER I ZERO WCHODZENIA PO SCHODACH.

 

Marcenka - tez moze kiedys zaadoptuje moje poddasze ... ale tylko na jakis bilardzik czy cos :wink:

a poza tym to moze nie krzycz tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROLANDZIK- JA JESTEM ANIOŁ WSRÓD GDERAJACYCH MAM-SŁOWA DZIECKA- WIEC ZEBY TAK ZOSTAŁO NIE CHCE PATRZEC NA POBOJOWISKO I UDAJE ZE TAM TO NIE MOJE I TAM MNIE NIE MA- I WSZYSCY SZCZESLIWI POD JEDNYM DACHEM.:D :D :wink:

 

Eeeeeeee no Marcenka :D tak to do mnie tylko niektore osobki mowia ... a pozostale nie wiedza ze tak mozna do mnie mowic :wink:

ale rozumiem co chcesz powiedziec o tym pobojowisku :wink:

PS. czemu nadal krzyczysz ? ( CAPS LOCK ci sie zacial 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukaliśmy projektu - trochę się wahaliśmy.

 

Zwłaszcza, ze teraz jest ich zatrzęsienie.

 

A musiał przy tym spełniać mnóstwo innych warunków (łazienka i garderoba przy małżeńskiej sypialni, pralnia , spiżarnia, podwójny garaż - a przy tym miał być mał i tani w budowie) :o :o :o

No i co - znalazł się z poddaszem

 

Tylko - jak to ja wieczna panikara i fatalistka - zaczęłam sie zastanawiać - a co jak np. zachoruję i przyjdzie mi (czy co gorsza Misiowi) np. usiąść na wózek :cry:

 

wtedy wymyśliłam - da się między jadalnią a naszą sypailnią na poddaszu zamontować windę zewnętrzną i damy radę!!!!

 

A na razie - póki Bozia da zdrowie - będę biegać po schodkach - i będę miała linię jak osa..

No ale jak będą szkraby - to koniecznie na schody trzeba zamontować barierki - żeby nie spadły albo coś innego - no bo jak to ja - znów wyobrażam sobie coś strasznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy PARTEROWY Z UŻYTKOWYM PODDASZEM.Już zagłosowałem.Wydaje nam się takowe rozwiązanie praktyczne , zwłaszcza przy trójce dzieci.Najstarsza córka jest już młodzieżą,więc nas nie będzie krępować,a pozostałe też rosną i dokazują. Chcemy też po pracy mieć trochę ciszy i liczymy,że dzieci na górze to komfort,którego nie ma w bloku.Dla tego wymyślili mieszkania dwupoziomowe w blokach jako substytut domku .

 

Miło pozdrawiam-Antek5. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy parterowy. Przy wyborze projektu zaczęliśmy się łamać - więcej było tych z użytkowym poddaszem, niektóre super, w tym z preferowaną kuchnią z wyjściem do ogrodu. Ale akurat w tym czasie odwiedziliśmy znajomych od kilku lat mieszkających w domu z poddaszem użytkowym/działka ma 2 tys. m./, wszystko super ale narzekali na schody. To nam pomogło podjąć decyzję - zadzwoniliśmy do biura projektowego czy nie mają projektu podobnego do tego który nam się prawie podobał / Merkury z Domusa/ ale z większymi sypialniami. Okazało się, że mieli. Nasza Plejada jutro będzie miała zalewany strop. W środku żadnych zmian poza wyjściem do ogrodu z pom.gospodarczego.

Z zewnątrz chcemy dać taki fajny niby daszek nad oknem w kuchni -jak w Merkurym.http://www.domus.wroc.pl/plejada.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, i toaleta przy wejściu będzie z prysznicem.

 

Czytając wasze wypowiedzi o powodach dla których parterówki są wygodniejsze od razu pomyślałem o znajomym który prawie ukończył budowę domu i wszystkie sypialnie/ 4/ ma na poddaszu i we wszystkich sa wyłącznie okna połaciowe. Już z zewnątrz wygląda to dziwnie. z żadnej sypialni nie widać ogrodu, widoków na pola - tylko niebo...Szkoda feceta bo sympatyczny i życzliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obym nie musiał :cry: mamy dwóch synów prawie "na wylocie"/ 16 i 19/ żona nie bierze pod uwagę wspólnego mieszkania z młodymi/ czytaj: z synową/ mówi, że wolałaby dopłacać im do czynszu, bawić dziecko,

/ niekiedy/, robić przetwory ale wspólne zamieszkanie odpada... ja muszę się podporządkować :roll: , choć fajna synowa by mi nie przeszkadzała :wink: . tak więc trzy sypialnie dla mnie i żony zupełnie wystarczą - będzie gabinet i pokój telewizyjny + funkcje gościnne dla kochanych synusiów :D . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obym nie musiał :cry: mamy dwóch synów prawie "na wylocie"/ 16 i 19/ żona nie bierze pod uwagę wspólnego mieszkania z młodymi

 

 

W 100 % ją popieram. Ja mam dwie córki (13 i 5), ale też nie chciałbym w przyszłości mieszkać z żadną z nich. Nie żebym nie kochał własnych dzieci, przeciwnie - jak się mieszka oddzielnie miłość jest jeszcze większa, bo mniej powodów do konfliktu. A na weekend zawsze byłyby mile widziane. Tylko, cholera, musiałbym kiedyś ten dom postawić :lol:.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parterowy z użytkowym poddaszem. Moim zdaniem tylko w ten sposób można oddzielić część dzienną od nocnej i zachować strefę ciszy i intymności. A wchodzenie i schodzenie po schodach tylko utrzyma nas w dobrej kondycji! :D Dodam, że dzieci już poza gniazdem.:D :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...