Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem u?ytkowym?


Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?  

1 273 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?



Recommended Posts

U mnie jest kwestia działki. Jest bardzo wąska, więc siłą rzeczy dom musiał być wąski (8,60 m). Przez to musiałbyć to domek parterowy z poddaszem - bo gdybym chciał parterowy - to mieszkałbym w baraku :wink: . Gdybym miał szerszą działkę i mniejszy spadek poziomów działeczki, pewnie zdecydowałbym się na parterowy domek. Dwa podstawowe argumenty to moja przyszłość (a raczej moja i żony sprawność za jakiś czas) a drugi argument - to małe dzieci. Im mniej schodów tym bezpieczniej.

Ale zgodnie z zasadą : Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma! Niemogę się doczekać końca budowy i zamieszkania w nowym domku. Zresztą zawsze marzyłem, żeby mieć pokój na poddaszu :D :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 680
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
Ja zawsze chciałam z poddaszem - lubię ich swoisty klimat. Jednak ze względu na to, że nie planujemy ogromnego domu więc schody zajęłyby trochę miejsca. Po drugie zlecamy firmie budowę - liczą sobie metr netto jako podstawę wyliczeń. Nie chcemy płacić za metry, których nie wykorzystamy. Przy niewielkim domu ma to dosyc duże znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też jest malutkie dziecię i wchodzenie na 4 piętro to utrapienie. Nie wspominając już o codziennych zakupach, które też niestety trzeba wnieśc na górę, a o wózku to lepiej nie mówić .... :evil: No i jak tak wszystko na raz trzeba wnieść to zdecydowanie ,,parterówka" :D . Chociaż bardzo podobają mi się domy z użytkowym poddaszem - mają swój urok i klimat :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też jest malutkie dziecię i wchodzenie na 4 piętro to utrapienie. Nie wspominając już o codziennych zakupach, które też niestety trzeba wnieśc na górę, a o wózku to lepiej nie mówić .... :evil: No i jak tak wszystko na raz trzeba wnieść to zdecydowanie ,,parterówka" :D . Chociaż bardzo podobają mi się domy z użytkowym poddaszem - mają swój urok i klimat :D

 

Zgadzam się w 100%. Nam też się podobają domy z poddaszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również z poddaszem użytkowym, ale tak zaprojektowane, że parter jest dla "starszych" dzieci, a góra dla młodszych :lol: . Będziemy mieć okazję spotykać się w kuchni i pokoju dziennym. Zresztą, z upływem lat dzieci nie wyrażają już tak wielkiej ochoty na częstsze kontakty :oops:

 

A.D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które szukaja projektu niech postawią sobie pytanie - po co im schody w domu ? Jeśli odpowiedź jest jedna i brzmi- bo ładnie wyglądają - to warto problem jeszcze raz przemyśleć. Poza czasami efektownym wyglądem schody to cały repertuar uciążliwości. A i spaść można..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...