Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem u?ytkowym?


Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?  

1 273 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 680
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ankieta jest oszukana. Alanta i ja mamy domy piętrowe a zaznaczona jest tylko jedna osoba. Buduję dom piętrowy, bo:

-lubię oglądać panoramę okolicy z góry,

-chcę oddychać świeżym powietrzem w czasie snu,

-mieszkałam przez 30 lat na 4 piętrze i byłam szczupła i sprawna,

-człowiek chory i zmęczony może odizolować się od hałasu na parterze,

-każde wejście na piętro to 20 kalorii, razy 5 wejść w ciągu dnia, razy 365 dni w roku to 36500 kalorii. 1000 kalorii to 100 gram tłuszczu, razy 36,5 to daje 3,65 kg zbędnego sadła na brzuchu. Na sport nie zawsze jest czas a na schody wejść trzeba.

-nie chcę spać na poddaszu, bo chcę mieć prosty sufit nad głową.

-są większe możliwości ustawienia mebli, które ogranicza skos poddasza,

- w razie remontu dachu za 30 lat nie trzeba będzie wyprowadzać się z sypialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta jest oszukana. Alanta i ja mamy domy piętrowe a zaznaczona jest tylko jedna osoba. Buduję dom piętrowy, bo:

-lubię oglądać panoramę okolicy z góry,

-chcę oddychać świeżym powietrzem w czasie snu,

-mieszkałam przez 30 lat na 4 piętrze i byłam szczupła i sprawna,

-człowiek chory i zmęczony może odizolować się od hałasu na parterze,

-każde wejście na piętro to 20 kalorii, razy 5 wejść w ciągu dnia, razy 365 dni w roku to 36500 kalorii. 1000 kalorii to 100 gram tłuszczu, razy 36,5 to daje 3,65 kg zbędnego sadła na brzuchu. Na sport nie zawsze jest czas a na schody wejść trzeba.

-nie chcę spać na poddaszu, bo chcę mieć prosty sufit nad głową.

-są większe możliwości ustawienia mebli, które ogranicza skos poddasza,

- w razie remontu dachu za 30 lat nie trzeba będzie wyprowadzać się z sypialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parterowy z nieużytkowym poddaszem. Takie mi się podobają. Kwestia upodobań. Co do mniejszych podobno kosztów - mam wątpliwości, bo przy dużym dachu z porządnej dachówki cena wylewanego stropu jest bez znaczenia. Nie żałuję wyboru. Wszyscy, poczynając od teściów, poprzez wykonawców, kosztorysantów, znajomych dalszych i bliższych namawiają nas na poddasze użytkowe. Póki co się trzymamy naszej wersji. Oby nie zabrakło nam odwagi.

Pozdrawiam,

Gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy parterowy ale decyzja nastąpiła po długotrwałym nastawieniu na parter z użytkowym poddaszem. Podstawowy argument dla nas to bliski konakt z otoczeniem. Jeśli chodzi o koszty, projektant przekonał nas że będą niższe lub co najwyżej takie jak parter z użytkowym. Np dach owszem większy lecz o mniejszym nachyleniu co przekłada się na m2.

Pozdrowienia dla wszystkich parterowców i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję parterowy z poddaszem użytkowym, ale następny będzie parterowy (wg. moich marzeń :lol: ). Chcieliśmy mieszkać w Warszawie, a cena gruntu w Warszawie nie jest mała, więc mamy małą działkę (1200m) i dom bliźniaczy z poddaszem użytkowym. Teraz już wiem, że to był błąd. Trzeba było poczekać i postawić parterowy domek marzeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Szukalismy tylko projektów z poddaszem użytkowym. Uwżam ze taki dom ma ciekawszą aranżacje przestrzeni. Wychowani w jednopoziomowych mieszkaniach w blokach, tesknimy za schodkami w domu (i wzmacniamy miesnie łydek :D ). Mamy dużą działkę, ale nie chcemy żeby dom zajął jej wiekszość (stąd parterowy odpada). Jeżeli chodzi o porównanie kosztów, to takie analziy juz robiono, min. na łamach muratora i wcale nie jest tak, ze parterowy jest tańszy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parterowy z poddaszem użytkowym. Taki nam się baaardzo podoba, a ja od dawna marzyłam o tym, żeby mieć w domu schody i żeby mieć w sypialni skosy :D

A jeśli chodzi o chodzenie po schodach na starość, to moja babcia ma 83 lata i wchodzi po schodach na 4 piętro - mam nadzieję, że odziedziczę po niej kondycję :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze podobały mi sie domy parterowe z użytkowym poddaszem. wszystkie argumenty za takim domem są słuszne. Mimo to wybrałem dom parterowy. Mam zamiar w nim mieszkac całe życie i za xx lat nie chce jak moja babcia pokonywać kilku schodków przez pół godziny. Poza tym mój dom musi byc przystosowany dla wszystkich starszych i niepełnosprawnych - zadnych róznic poziomów, schodów wąskich przejsć i ciasnych drzwi. Moge to osiagnąć tylko w domu parterowym. Na razie mieszkam na 4 piętrze bez windy. I szczerze mówiac wolę spalac kalorie w ogrodzie czy na rowerze niz biegac po schodach.

Troche pracuje z osobami starszymi i niepełnosprawnymi i wiem jakie to udręki pokonać chociaz pare schodków.

wyolbrzymiany jest natomiaśt argument o różnicach cenowych pomiędzy domem parterowym a piętrowym najczęsciej jest to kilka procent na korzyść parterowego.

Co do korzystania z natury i ogrodu to parterowy jest nie do przebicia.

duże okna szerokie drzwi na taras i do ogrody w sypialni.

Na złodziei i tak nie ma rady znajomym którzy mają dom pod alarmami i monitoringiem , psa i byli wtedy w domu wyniesiono sprzęt rtv dwa samochody i kosztowności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...