Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem u?ytkowym?


Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?  

1 273 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 680
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Parterowy z przestronną otwartą częścią dzienną i dodatkowym pokojem na dole, mogącym pełnić funkcję gabinetu lub sypialni, ale także z niewielkim poddaszem umożliwającym oddzielenie się w razie potrzeby i wyodrębnienie prywatnej strefy.

:o :roll: To w końcu jaki ten dom, parterowy, czy z poddaszem użytkowym, bo z opisu wychodzi, że z poddaszem użytkowym, a ten "pokój na dole " to co w piwnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Zdecydowanie z poddaszem użytkowym. Dla nas była to sprawa bezdyskusyjna. Nasz dom posiada wyrażny podział na część dzienną charakteryzującą się dużymi otwartymi pomieszczeniami oraz część nocną - odpoczynkową na poddaszu, gdzie można "ukryć" się gdy gwar rozmów doskwiera....

Popieram, 10 lat mieszkam w domu parterowym więc znam niewygody, teraz buduję z poddaszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę mieć parterowy bo ten dom ma być moim mieszkaniem na całe życie i nie chcę wspinac sie po schodach ale że moja działka jest wąska i długa to pewnie zbuduję dom z poddaszem użytkowym a wszystko wyjaśni się jak w sierpniu otrzymam WZiZT

Jak pobiegasz po schodach, to będziesz się cieszyć sprawnością przez długie lata :lol: Warto pomyśleć jednak o łazience i jednej sypialni na dole, jakby się przydarzyła jakaś niesprawność, nawet czasowa np. noga w gipsie.

A czy na całe życie to jeszcze zobaczysz :D Ja 10 lat temu myślałąm, że to jest moje miejsce na ziemi, a teraz buduję nowy dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No serio.... jesli ktoś pisze, że dla wygody z poddaszem uzytkowym to chyba coś jest nie tak. Albo porównuje parterowy 70 m kw do z poddaszem 140 m kw to sie wtedy zgodzę.

 

Parter:

- brak biegania po schodach

- większa przestrzeń i poczucie większej swobody

- w parterze mam również doskonały podział na strefę dzienną i nocną

 

Piętro akceptuję jedynie w rozległych willach 500 600 m kw gdzie sa prawdziwe 2 lub 3 kondygnacje wtedy jest czad i mozna poszaleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie parterowy. Planujemy budowę małego domu 110 pow. użytkowej 135 po podłodze, nie wyobrażam sobie tej powierzchni na dwóch poziomach do tego miejsce na schody (za mało przestrzeni). A w naszym domku będzie wszystko co trzeba (3 sypilnie,kuchnia spiżarka,wc,łazienka,pom.gospodarcze,salon,jadalnia) i wyraźny podział na strefy na jednym poziomie. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Zdecydowanie parterowy, teraz mam pietro i dosyc biegania 100 razy po schodach. Co może byc niewygodnego w domu parterowym?

Mieszkałam w domu z poddaszem użytkowym i przez chwilę myślałam nawet o nastepnym domu jako o parterówce. Teraz przejściowo mieszkam w dość dużym mieszkaniu (ok. 80 m2) i tu pokazały się problemy mieszkania rodzinnego na jednym poziomie. Trudno się oddzielić, robić coś diametralnie innego w tym samym czasie, przebrać się wobodnie i pokursować pomiędzy sypialnią i lazienką w "stroju niedbałem". Myślę, że to dotyczy przede wszystkim małych parterówek, gdzie strefa "nocna" jest stosunkowo stłoczona, ale planujemy mały domek i jednak wybrałam poddasze, gdzie można się nieco oddzielić w razie potrzeby od strefy "dziennej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...