Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem u?ytkowym?


Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?  

1 273 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 680
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam z poddaszem i nigdy więcej

-skosy nie dla mnie (a wcale nie są takie niskie, biegną od wys 1,5m)

-klatka schodowa to doskonały rezonator, na górze słychać każdy niemal szept z dołu, nie wiem skąd argumenty o oazie spokoju na piętrze, chyba że klatka zamknięta drzwiami, ale jakoś nie wyobrażam sobie tego

-bieganie po schodach, temu mówię nie

-okna dachowe NIE!!!!!,

-temperatura na poddaszu, mimo 23cm wełny, jest latem zbyt wysoka

-deszcz na poddaszu brzmi jak bombardowanie (okna dachowe i w jakimś dtopniu bliskość poszycia)

 

 

Niedługo budujemy parterówkę :D

 

 

A my z wyżej wymienionych przez Kuleczkę powodów zdecydowaliśmy sie na dom piętrowy.

Oczywiście schody i bieganie po nich lubimy :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poddaszem użytkowym, dodatkowo podpiwniczony.

 

Wszelkie parterówki - mimo, że bardzo mi się podobają - odpadły w przedbiegach, ze względu na działkę, która by nie pomieściła takiego rozległego domku.

 

Tak więc mamy 3 strefy:

 

I - robocza: piwnica (kotłownia, schowek ogrodniczy, pralnia z suszarnią, spiżarka

 

II - gościnna/dzienna: salon, jadalnia, kuchnia, małe wc, garderoba dla gości

 

+ garaż z warsztatem/schowkiem rowerowym na poziomie parteru

 

III - nocna/do pracy: nasza sypialnia + garderoba, pokój dziecięcy (to na przyszłość ofkoz :wink: ), pokój "komputerowy"/biblioteczka, duża łazienka, duży pokój nad garażem (3,30 x 8,00) - pewnie zostanie podzielony na pół (warsztat elektroniczny męża + pokój tv/gościnny)

 

Szczerze - nie wiem, jak byśmy to pomieścili na niepodpiwniczonym domku parterowym - chyba musiałby się rozciągać na całą działkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wybraliśmy z poddaszem użytkowym, (choć na początku parterówki też nam się podobały), z kilku powodów jednym z nich jest:

- kąt nachylenia dachu musiał wynieść powyżej 35 st. (duża przestrzeń na strychu nie wykorzystana) - przeważyły względy racjonalne.

- poza tym mieszkam w dużym domu i schody mi nie przeszkadzają,

- wybraliśmy dom z użytkowym poddaszem ale moim zdaniem jest podobny do parterówki tylko trochę wyższy (podobają mi się dachy czterospadowe),

- no i musieliśmy wybrać taki dom w którym jest duża kotłownia ale nie chcieliśmy piwnicy.

No i na koniec wyszedł sobie taki domek:

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w30122g.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...