Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem u?ytkowym?


Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?  

1 273 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?



Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 680
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Każdy powinien mierzyć zamiary przez swoje potrzeby...

 

Często ukształtowanie terenu powoduję, że bardziej opłaca się budować piwnicę niż niwelować teren.

Jeżeli ma się dzieci - dobrze jest zrobić im odrębną strefę, żeby w salonie nie broiły.

Jeżeli ktoś lubi prowadzić dom otwarty - musi przewidzieć miejsce gdzie przenocuje gości.

 

 

 

My mamy bardzo duży spadek terenu na działce - niwelacja kosztowałaby nas tyle, co budowa piwnicy - więc jest piwnica, a w niej garaż, salon letni z wyjściem na taras, kotłownia, łazienka z pralnią, kuchnia letnia, pokój na różne przedmioty ogrodowe, mała spiżarnia pod schodami - przeniosłam do niej całą część gospodarczą życia.

Na poddaszu będzie strefa dzieci - dwie sypialnie z garderobami + pokój zabaw i łazienka.

Lubimy, jak przyjeżdża do mnie rodzina, czy znajomi i wolałabym, żeby było gdzie ich położyć na noc- będą w pokoju zabaw i w salonie.

 

Jeżeli chciałabym budować sobie klitkę - kupiłabym mieszkanie do 50 m2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy powinien mierzyć zamiary przez swoje potrzeby...

 

Dodałbym do tego:

 

... i przez swoje możliwości.

 

Bo jak ktoś nie bierze poważnie pod uwagę swoich możliwości, to potem straszą takie hawiry po 200-300 m2 stojące 10-15 lat w stanie surowym. Bo pieniędzy zabrakło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy powinien mierzyć zamiary przez swoje potrzeby...

 

Dodałbym do tego:

 

... i przez swoje możliwości.

 

Bo jak ktoś nie bierze poważnie pod uwagę swoich możliwości, to potem straszą takie hawiry po 200-300 m2 stojące 10-15 lat w stanie surowym. Bo pieniędzy zabrakło...

 

zgadzam się z Tobą... tu trzeba wziąć pod uwagę rozsądek - na co mnie stać...

 

Ale można SSZ osiągnąć w dobrych kosztach - jesteśmy tego dowodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
zagłosowałem na dom z poddaszem, bo taki wybrałem i jestem w trakcie budowy, ale gdybym miał inny plan zagospodarowania, to wybrałbym nowoczesny dom piętrowy z płaskim dachem - te skosy w domu z poddaszem to marnowanie pieniędzy - płacisz majątek za dach, a masz znacznie mniejszą kubaturę i powierzchnię użytkową. Narzucanie przez urzędników dachów skośnych to zbrodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poddaszem, bo tanszy w budowie, latwiejszy do ogrzania, wyraznie oddzielona strefa dzienna od prywatnej, zajmuje mniej miejsca na dzialce.

 

Podpisuję się obiema rękami :) Tyle, że u nas sypialnia prawdopodobnie będzie na dole. Mieszkamy obecnie na czwartym piętrze (duuużo schodów :)), mieszkanie ze skosami - schody mnie nie przerażają , a skosy lubię - wydaje mi się, że dodają uroku. Scianka kolankowa w przyszłym domu 120-150 cm. Teraz mamy 120 i spokojnie można przestrzeń pod skosem wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Z poddaszem użytkowym pomimo ,że obecny dom ma aż cztery kondygnacje to wiem ,ze na starość bym tego nie przeżył. Mam tez doświadczenie od znajomego , który mieszka z rodzicami w domu sześciu kondygnacyjnym ( po jednym pomieszczeniu , czasem plus łazienka i mówi ,że jest tragedia. Dlatego teraz buduje dom z poddaszem użytkowym w ostateczności wygospodaruje jakieś pomieszczenie na parterze dla siebie na starość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...