Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem u?ytkowym?


Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?  

1 273 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 680
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podpiewniczony i z poddaszem uzytkowym.

Teraz jednak widze iz na poddaszu powinnam byc scianka kolankowa min. 1.3 m. Moze to nie wyglada najlepiej z zewnatrz, ale dla mnie to przede wszystkim musi byc funkcjonalne. U nas az takie podniesienie scianki kolankowej nie byloby mozliwe. Jeszcze nie mieszkamy w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mogę się zdecydować. Mam super działkę ok. 65m na 95 m więc mogę zbudować taki jaki chcę, ale... już sama nie wiem. Albo poddasze czyli salon i 2 pokoje na dole oraz na poddaszu 2 sypialnie i łazienka dla chłopców, albo parter ok. 150m - salon oraz 3 pokoje na dole. Kurcze, a co wyjdzie taniej???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mogę się zdecydować. Mam super działkę ok. 65m na 95 m więc mogę zbudować taki jaki chcę, ale... już sama nie wiem. Albo poddasze czyli salon i 2 pokoje na dole oraz na poddaszu 2 sypialnie i łazienka dla chłopców, albo parter ok. 150m - salon oraz 3 pokoje na dole. Kurcze, a co wyjdzie taniej???

 

To zależy... :-)

 

Ale przy metrażu 150 m2 pow. użytkowej i więcej taniej powinien wyjść dom z poddaszem. Przy mniejszym metrażu tańsza może być parterówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A ja nie mogę się zdecydować. Mam super działkę ok. 65m na 95 m więc mogę zbudować taki jaki chcę, ale... już sama nie wiem. Albo poddasze czyli salon i 2 pokoje na dole oraz na poddaszu 2 sypialnie i łazienka dla chłopców, albo parter ok. 150m - salon oraz 3 pokoje na dole. Kurcze, a co wyjdzie taniej???

 

Jeśi koszty są priorytetem to z poddaszem jeśi walory użtkowe to parterówka z budynkiem gospodarczym (duż garaż + pomieszczenie na różne Rrupiecie")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
  • 1 month później...

A my mieliśmy problem z wyborem. Oboje z mężem uwielbiamy parterówki. Dom parterowy moim zdaniem jest urokliwy pod warunkiem, że nie ma zielonego dachu;)

ALe ja również lubię domy z poddaszem, bo podobają mi się schody, skosy - dla innych w tym mojego męża to są akurat wady, całe życie mieszkał w domu piętrowym i ma serdecznie dość. Ja zaś dziewczyna wychowana w Warszawskim blokowisku zawsze marzyłam o schodach:) a pokoje na strychu są klimatyczne. Natomiast domy parterowe też mi się od zawsze strasznie podobają. Zwłaszcza te z dużymi oknami. Nie ma to jak bezpośredni kontakt z naturą.

Wybraliśmy projekt Bari

 

Nie zgadzam się z przedmówcami, żę dom parterowy buduje się tylko na dużej działce t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z przedmówcami, że dom parterowy buduje się tylko na dużej działce takiej ok 2000 metrów.

Taka działka to piękna sprawa to fakt, ale koniecznym byłoby zatrudnienie też pięknego Ogrodnika żeby to wszystko ogarniał.

 

Nie rozumiem też argumentu typu: jak taki dom będzie wyglądał wśród domków wyższych? A co mnie przepraszam to obchodzi jak dom prezentuje się wśród innych zabudowań? Dom chyba buduję dla siebie, żeby w nim mieszkać i z niego korzystać, a nie oceniać jak wygląda na tle domów sąsiadów...

 

My zdecydowaliśmy się na projekt Bari DCB53 z małymi zmianami. Nie wiem czy to dobrze czy źle, okaże się za jakiś czas.

http://projekty.lipinscy.pl/Bari/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...