Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem u?ytkowym?


Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?  

1 273 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?



Recommended Posts

Bo takie jest życie. Dobry parterowy dom plus odpowiednia dzialka jest zbyt droga inwestycja, konsekwientnie zbyt ryzykowna.

 

A z czego wynika ryzykowność tej inwestycji? Czy trudniej będzie go sprzedać?

- Parterowy dom na tle domów z użytkowym poddaszem wypada źle(karłowato). A to że obok będą tylko domki z użytkowum poddaszem masz jak w banku.

- Inwestycja - to zawsze ryzyka, a parterowy dom kosztyje więcej jak na to nie patrz.

- zainteresowanie domami parterowymi jest mniejsze.

 

ze jak ?? :o :o :o :lol: :lol: :lol:

 

ad 1/ jakby dom parterowy wygladal tak zle to nikt przy zdrowych zmyslach by go nie kupowal ... no chyba ze uwazasz ze te ponad 80 osob w tym watku to osoby kompletnie bez gustu ...

ad 2/ parterowy nie jest drozszy - wg mnie mozna go zrobic w tej samej cenie co z uż. poddaszem ...

ad 3/ a to ciekawe skad masz te dane ? W sumie kilka lat temu nie bylo wcale domów parterowych wiec moze masz racje ... ja ci powiem tak - dynamika wzrostu ilosci domow parterowych jest wieksza niz z uż poddaszem .... i co to wnosi do dyskusji ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 680
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ze jak ?? :o :o :o :lol: :lol: :lol:

że tak

 

ad 1/ jakby dom parterowy wygladal tak zle to nikt przy zdrowych zmyslach by go nie kupowal ... no chyba ze uwazasz ze te ponad 80 osob w tym watku to osoby kompletnie bez gustu ...

Ty chyba źle czytasz.

NA TLE DOMÓW Z UŻYTKOWYM PODDASZEM, do tego POSTAWIONYCH NA DZIAŁKACH 1000 m2.

 

Ja wolę dom parterowy ale przestronny i nie w środku pół-miejskiej zabudowy(200+m2 piętrowy dom na 1000-1100 m2). To właśnie kosztuje. A nie abstrakcyjny parterowy dom na abstrakcyjnej działce w abstrakcyjnym mieście kuli ziemskiej

 

ad 2/ parterowy nie jest drozszy - wg mnie mozna go zrobic w tej samej cenie co z uż. poddaszem ...

No, oczywiście, kolego! A księżyc zrobiony z zielonego seru.

 

ad 3/ a to ciekawe skad masz te dane ?

Z własnego doswiadczenia.

 

W sumie kilka lat temu nie bylo wcale domów parterowych wiec moze masz racje ... ja ci powiem tak - dynamika wzrostu ilosci domow parterowych jest wieksza niz z uż poddaszem

Wcale niw widziałev ostatnio ani jednego nowego domu parterowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergey

Po pierwsze dom buduje się dla siebie a nie dla jakiegoś potencjalnego klienta, więc projektowanie go aby KOMUŚ się podobał jest zupełnie bez sensu, no chyba że się jest developerem.

 

Wygląd jest kwestią gustu, ale sądzę, że mój parterowy dom 200m2 z garażem na działce 1300m2 wygląda o niebo lepiej niż niektóre z poddaszem, gdzie na etapie wykonawstwa podwyższane są ścianki kolankowe i efekt końcowy jest nieciekawy albo wręcz żałosny.

 

Jeżeli nawet parterowy jest droższy od tego z poddaszem (prywatnie sądzę, że nie bo dodatkowe koszty znoszą się przez np. brak schodów – koszty wykonania + dod m2) to znowu jest to argument bez sensu, jak kogoś stać to buduje droższy dom i jak go będzie sprzedawał to za wyższą cenę dla bogatszych klientów.

 

 

Jedno jest pewne parterowy dom jest po prostu wygodniejszy i już, tak jest Mercedes jest wygodniejszy od Poloneza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergey

Po pierwsze dom buduje się dla siebie a nie dla jakiegoś potencjalnego klienta, więc projektowanie go aby KOMUŚ się podobał jest zupełnie bez sensu, no chyba że się jest developerem.

Nie jestem aż na tyle bogaty żeby wyrzucać kupę kasy do śmietnika. Nie wierz nikomu, bo Dom - to przede wszystkim inwestycja.

 

Wygląd jest kwestią gustu, ale sądzę, że mój parterowy dom 200m2 z garażem na działce 1300m2 wygląda o niebo lepiej niż niektóre z poddaszem,

A co za projekt? 200 m2 na domek parterowy, to musi by coś dobrego?

 

gdzie na etapie wykonawstwa podwyższane są ścianki kolankowe i efekt końcowy jest nieciekawy albo wręcz żałosny.

:) Zawsze podiwiałem podobnych ludzi...

 

Jeżeli nawet parterowy jest droższy od tego z poddaszem (prywatnie sądzę, że nie bo dodatkowe koszty znoszą się przez np. brak schodów – koszty wykonania + dod m2)

ok. Niech ci będzie! :)

 

to znowu jest to argument bez sensu, jak kogoś stać to buduje droższy dom i jak go będzie sprzedawał to za wyższą cenę dla bogatszych klientów.

No, 200 m2 mnie nie stać. Szczególnie parterowych 200 m2. Szczególnie fajnych parterowych 200 m2. (przykładowo)Ja chcę mieć drewno egzotyczne na podłogach, gres nie po 10zl /m2, a 50-100 zł, dachówkę Creaton, zatrudnić projektanta wnętrz, zamieszkać w domu po tym jak wydam na niego tylko 200-220 tys zł i td. Jak do tego dodam działkę 2000-3000 m2(okolice W-wy) i fajny projekt, to widzę, że zmuszony do

blachy, terakoty, paneli podłogowych, etc. I zamieskać się nie da po tym jak wydam 200-220 tys zł.

 

Jedno jest pewne parterowy dom jest po prostu wygodniejszy i już, tak jest Mercedes jest wygodniejszy od Poloneza.

Spoko. Nie aż tak, ale wygodniejszy. Nie sądzisz, że jeżeli by parterowiec kosztował mniej i był wygodbiejszy, to prawie kazdy by się staral wybudować parterowiec? A jednak za wygody trzeba słono płacić. I nie każdy decyduję na te wygody. Nie każdy kupuję Mercedesa, większość jest zadowolona z Toyoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[...] Jeżeli nawet parterowy jest droższy od tego z poddaszem (prywatnie sądzę, że nie bo dodatkowe koszty znoszą się przez np. brak schodów – koszty wykonania + dod m2) to znowu jest to argument bez sensu, jak kogoś stać to buduje droższy dom i jak go będzie sprzedawał to za wyższą cenę dla bogatszych klientów.

 

 

Jedno jest pewne parterowy dom jest po prostu wygodniejszy i już, tak jest Mercedes jest wygodniejszy od Poloneza.

 

 

Myślę, że porównanie Mercedesa z Polonezem w tym kontekście jest jednak trochę zbyt jaskrawe, ale zgadzam się z Twoim postem w całej rozciągłości. Ja należę do tych co po nocach nie śpią :wink: marząc o parterówce i wiem, że dopnę swego. A Twój post jest także odpowiedzia na pytanie Jeziera dlaczego ludzie byliby skłonni zamienić dom z poddaszem na paretrówkę a nie na odwrót - parterówka jest poprostu wygodniejsza i wcale nie jest to takie oczywiste na początku ale po dłuższym czasie użytkowania! Możliwe, że zaraz posypie się lawina contra postów, ale to dlatego że większość Forumowiczów ma z poddaszem a wiadomo, że każdy swój wybór chwali, bo podejmował go po długich nieprzespanych nocach, analizach i nie jedno małżeństwo wystawione było na próbę, przy tych wyborach :wink:! Domy z poddaszem są ładne i z pewnością mają wiele innych zalet, jednak dla mnie bez dwóch zdań PARTER! A któryś z poprzednich postów, że parter wygląda jak kapeć i nie ma chętnych na kupno :o , to po prostu między bajki włożyć ! Pozdrawiam, ALison

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze jak ?? :o :o :o :lol: :lol: :lol:

że tak

 

ad 1/ jakby dom parterowy wygladal tak zle to nikt przy zdrowych zmyslach by go nie kupowal ... no chyba ze uwazasz ze te ponad 80 osob w tym watku to osoby kompletnie bez gustu ...

Ty chyba źle czytasz.

NA TLE DOMÓW Z UŻYTKOWYM PODDASZEM, do tego POSTAWIONYCH NA DZIAŁKACH 1000 m2.

 

a tego to nie doczytałem ... gdzie o tym pisałeś ?

 

Ja wolę dom parterowy ale przestronny i nie w środku pół-miejskiej zabudowy(200+m2 piętrowy dom na 1000-1100 m2). To właśnie kosztuje. A nie abstrakcyjny parterowy dom na abstrakcyjnej działce w abstrakcyjnym mieście kuli ziemskiej

 

a o takim mowilismy ? :-? ... takie argumenty to możesz sobie w....ziąść :)

 

ad 2/ parterowy nie jest drozszy - wg mnie mozna go zrobic w tej samej cenie co z uż. poddaszem ...

No, oczywiście, kolego! A księżyc zrobiony z zielonego seru.

 

a wiem że nie jest bo mam porównanie ... a ty ? oprócz tego astronomiczno-kulinarnego hobby ?

 

ad 3/ a to ciekawe skad masz te dane ?

Z własnego doswiadczenia.

 

a to znaczy że robiłeś jakieś badania że tak autorytatywnie się wypowiadasz ... prawda ?

 

 

W sumie kilka lat temu nie bylo wcale domów parterowych wiec moze masz racje ... ja ci powiem tak - dynamika wzrostu ilosci domow parterowych jest wieksza niz z uż poddaszem

Wcale niw widziałev ostatnio ani jednego nowego domu parterowego.

 

To przyjedź do mnie pokaże ci kilka ( naście..., dziesiąt... )

 

Podsumowując ... ani jednego argumentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergey:

 

No widzisz ja traktuję dom jako wygodne miejsce do mieszkania, zaprojektowane tak jak chce, Ty jako inwestycję, można i tak.

Stwierdzenie, że budowa domu parterowego jest wyrzuceniem kasy, jest po prostu śmieszne.

 

 

Ja nie twierdzę, że parterowy jest tańszy, jest może nawet trochę droższy, ale o ile to bardzo ciężko wyliczyć.

 

Te 200 m to podałem z garażem, samej powierzchni mieszkalnej jest 150, tak w sam raz. Projekt indywidualny, czyli dokładnie taki jak chciałem.

 

Chodzi mi o to, że każdy buduje sobie dom taki na jakiego go stać i jaki mu się podoba. Jest wiele domków z poddaszem które mi się podobają, i nie twierdzę że każdy jest brzydki. Jedno jest pewne parterowe są wygodniejsze i zapewniają lepszy kontakt z ogrodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tego to nie doczytałem ... gdzie o tym pisałeś ?

To zaczynaj wreszcie czytać.

 

a o takim mowilismy ? :-?

O takim i mowiliśmy. Abstrakcyjny parterowy dom. Który "tańszy i wygodniejszy". O dziwo, Polacy wciąż budują domy z użytkowym poddaszem i mają te argumenty("tańszy i wygodniejszy") w nosie.

 

... takie argumenty to możesz sobie w....ziąść :)

No, wreszcie własne zdanie.

 

a wiem że nie jest bo mam porównanie ... a ty ? oprócz tego astronomiczno-kulinarnego hobby ?

To jest nie hobby, to jest sarkazm, kolego.

 

a to znaczy że robiłeś jakieś badania że tak autorytatywnie się wypowiadasz ... prawda ?

1. badania

2. doswiadczenia

Nie widzisz różnicy? Szkoda.

 

To przyjedź do mnie pokaże ci kilka ( naście..., dziesiąt... )

Kiedy i dokąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergey:

 

No widzisz ja traktuję dom jako wygodne miejsce do mieszkania, zaprojektowane tak jak chce, Ty jako inwestycję, można i tak.

Nie widzę różnicy. Chcesz - nie chcesz, Twój dom - to Twoja inwestycja. Za 20 lat zobaczysz kto miał rację.

 

Stwierdzenie, że budowa domu parterowego jest wyrzuceniem kasy, jest po prostu śmieszne.

Budowa standartowego parterowego domu na małej działce = wyrzucenie kasy. Wyrzucenie kasy w sensie ekonomicznym.

 

Projekt indywidualny, czyli dokładnie taki jak chciałem.

O to mi też chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przyjedź do mnie pokaże ci kilka ( naście..., dziesiąt... )

Kiedy i dokąd?

 

specjalnie dla ciebie - tylko jadac dzisiaj z pracy policzylem parterówki które się budują ( ale mają już dach :D ) albo są wybudowane w ostatnim czasie ... 15 szt. - z tego kilkanaście widać z mojej ulicy ... a wlasciwie jej cześci bo w 2 strone nie jechalem ...

 

aha ... nie liczylem mojego :)

ale zapraszam ... nawet piwko ci postawie :wink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie widzę różnicy. Chcesz - nie chcesz, Twój dom - to Twoja inwestycja. Za 20 lat zobaczysz kto miał rację.

 

Czyli sądzisz że co, za 20 lat mój dom nie będzie nic warty, tylko dlatego że jest parterowy. Może dla Ciebie ale sądzę że gdy będę musial go sprzedać to z pewnością znajdzie się klient.

 

Budowa standartowego parterowego domu na małej działce = wyrzucenie kasy. Wyrzucenie kasy w sensie ekonomicznym.

Ale nikt nie buduje się na Twojej standardowej dzialce tylko na jakiejś konkretnej, akurat moja na dom parterowy nadaje się jak najbardziej i jest to nie tylko moja opinia.

 

Projekt indywidualny, czyli dokładnie taki jak chciałem.

O to mi też chodziło.

 

To znaczy? To że zbudowaem taki dom jaki mi się podoba jest w/g Ciebie blędem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przyjedź do mnie pokaże ci kilka ( naście..., dziesiąt... )

Kiedy i dokąd?

 

specjalnie dla ciebie - tylko jadac dzisiaj z pracy policzylem parterówki które się budują ( ale mają już dach :D ) albo są wybudowane w ostatnim czasie ... 15 szt. - z tego kilkanaście widać z mojej ulicy ... a wlasciwie jej cześci bo w 2 strone nie jechalem ...

 

aha ... nie liczylem mojego :)

ale zapraszam ... nawet piwko ci postawie :wink:

 

pozdrawiam

 

Niestety zadaleko, jestem z Warszawy.:( A jednak może przy okazji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sądzisz że co, za 20 lat mój dom nie będzie nic warty, tylko dlatego że jest parterowy. Może dla Ciebie ale sądzę że gdy będę musial go sprzedać to z pewnością znajdzie się klient.

Mamma mia!

Efektywność twojej inwestycji jest gorsza przy założeniach, że nie masz zbyt wiele kasy. Będziesz miał z jednej złotówki 2 złotych, a sąsiad 2.5(dla przykładu). Chcesz wydać 200000 zl(niech każdy wydał 400000) za wygode - proszę bardzo. Ja nie mam nic sprzeciwko tego, nawet jestem za. Tylko mi sie nie chce - nie jestem wystarczające bogatym.

 

Ale nikt nie buduje się na Twojej standardowej dzialce tylko na jakiejś konkretnej,

Większość działek niestety to 1000 m2. 3000 m2, nawet przy dobrej cenie kosztuje jak nieduży domek.

 

To znaczy? To że zbudowaem taki dom jaki mi się podoba jest w/g Ciebie blędem?

Wręcz przeciwnie - słuszna decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergey, ja też buduję parterówkę, w mojej wsi jest ich - nowych - mnóstwo,

nie sądzę żeby budowa mojego domu była droższa od innego z poddaszem.

Na etapie fundamentów - tak, zdecydowanie, po prostu tych fundamentów mam więcej niż w przypadku domu z poddaszem. 27 tys. Gbydym budowała z poddaszem pewnie wydałabym max 20 tys. Czyli jestem 7 tys do tyłu.

ale nie robię stropu murowanego (ok 15 tys) - strop mam w konstrukcji z więźbą dachową i nie robię schodów (5 tys) Czyli jestem 20 tys do przodu. Nie wykańczam skosów na poddaszu, ocieplenie poddasza jest prostackie - po prostu wełna rzucona na strop, nie mam okien dachowych etc. Nie robię pionów w instalacjach wody, kanalizy i co.

Dach ok 50 tys, pewnie przy domku z poddaszem dałabym 40 tys - czyli 10 tys do tyłu.

Koniec końców wychodzi na to samo.

Stan surowy zamknięty zamknie się w kwocie max 110 tys. A reszta to wykończenie - niezależnie od typu domu, można wydać mało albo dużo.

a ogródka wcale nie będzie mało.

Dom buduję przede wszystkim dla wygody.

Ale jednej rzeczy bardzo zazdroszczę "poddaszowcom" - zasypiania pod oknem dachowym przez które widać gwiazdy albo padający deszcz ...

trudno, nie można mieć wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...