Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Było PODDASZE, jest ogród i takie tam


Recommended Posts

Aniu cały czas dopytuje o polecana przez Ciebie jakąś wysyłkową szkółkę różaną.....

 

czym masz zamiar odgrodzić trawę od rabaty....mam cały czas z tym problem:(

 

no i gratuluje zmian oraz kontaktu z fachowcem;)

 

Akuś, szczerze polecam szkółkę Rosarium i RosaĆwik, mają ładne sadzonki a róże są z licencją.

Podrzucę Ci linki wieczorem :)

 

W tamtym roku obrzeża robiłam z kamieni, ale to jest bez sensu, bo nie nadążysz wyrywać między nimi trawy.

W jednym miejscu mam wsadzone obrzeże trawnikowe

 

 

ale dlatego, że woda po każdym deszczu wymulała w tym miejscu ziemię, teraz sie zatrzymuje i wsiąka w kwiaty a ziemia zostaje na swoim miejscu.

 

Dobrym sposobem jest po prostu nacinanie darni rydlem czy takim specjalnym sprzętem do tego celu (ja jeszcze go nie mam..).

Edytowane przez DarioAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • DarioAS

    4062

  • malgos2

    1528

  • OK

    1104

  • monia i marek

    733

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ania, Ty wiesz, ze na weekend to nie bardzo, ale w tygodniu moze w koncu sie rusze. ;) A moze jakis nalocik Ci zrobimy z kims jeszcze?

 

Bardzo chętnie :D :D :D

Ale to może poczekajmy aż coś tam zakwitnie w tych różach http://forumogrodnicze.info/images/smiles/lezy-smiech.gif

Przy okazji będzie juz zrobiony garaż i może, może...

Elewacja http://forumogrodnicze.info/images/smiles/ic_happy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, podziwiam Twoją walkę o piękny ogród! Już dokonałaś wielkich zmian i efekty są cudne! Gratuluję i życzę powodzenia "na dalej" :)

 

Ps. Odebrałaś dzisiejszego priva?

A tamtego, pierwszego serio wysyłałam 11 kwietnia. Nie mam pojęcia, czemu nie dostałaś wtedy. U mnie pojawiła się informacja, że poszło i że jeszcze nie przeczytałaś (bo teraz jest taka możliwość. Nazywa się "Śledzone wiadomości".)

Codziennie tam zaglądam i jest bez zmian. Ale dobrze, że to wyszło bo czekałabym dalej...

Chyba nie myślisz, że moja parapetówka miałaby się odbyć bez Ciebie? :( Jesteś jedną z pierwszych osób, które poznałam na Forum! I jedną z tych, które mnie reanimowały privami, jak budowa stawała się za dużym ciężarem do uniesienia. Pamiętasz? Mam te privy zachowane do dziś :)

 

Aniu, zapraszam Cię baaaaaaaaaaaardzo serdecznie z całą rodzinką :)

W privie to wyraziłam dobitniej :) :) ;)

Tylko napisz, że odebrałaś.

Bo jak nie to tutaj Ci go wkleję ;)

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Nelli Sza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania - zaglądam do Ciebie co jakiś czas i cieszę się, ze wróciłaś na dobre ;)

Co więcej Twoje ogrodowe plany cieszą mnie najbardziej bo i ja w tym roku skupiam się bardziej na swoim ogrodzie ;)

Ale rewolucje u Ciebie ! Podziwiam zapał i pracowitośc !

Róże są przepiękne ! Szczególnie róże i fiolety !

A na wiosnę nie narzekaj - u mnie niezapominajki jeszcze nie kwitną ;)

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Podnosicie mnie na duchu :lol:

 

Alunek, bardzo mi miło, że do mnie zajrzałaś i napisałaś tak ciepłe słowa http://forumogrodnicze.info/images/smiles/kiss.gif

 

Arco, niestety, u mnie niezapominajki też nie kwitną..

Te są kupne :lol2:, popędzone ;)

Będziemy się w tym roku nawzajem wspierać w pracach ogrodowych :D

 

Akuś, moja rewolucja taka jak i Twoja, widzę, że tez nieźle szalejesz, ten sezon ogrodowy będzie Twój :hug:

 

Neluś, priv doszedł, bardzo Ci dziękuję http://forumogrodnicze.info/images/smiles/kiss.gif

Fantastycznie to napisałaś :D

Nie wiem co będzie ze mną, w tej chwili nie obiecuję, ale na pewno dam znać w miarę wcześnie co i jak.

Robimy teraz trochę koło domu i wszystko zależy od tego, czy się wyrobimy do tego czasu.

Jesteś wspaniała :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, jak od razu ocieplił się Twój wątek gdy do nas wróciłaś http://www.mloda.ekrakow.pl/%21ola/usmieszek_malutki.gif

Teraz, gdy pokazałaś resztę ogrodu widać jaki ma potencjał i szczęście, że w takie zdolne rączki trafił :) A i za ogrodzeniem też ładnie :)

 

A słupy energetyczne możesz zamienić w zielone drzewa, tak jak podpory w tej altanie: altana z winoblus.jpg,

obsadzając je winobluszczem trójklapowym "Veitchii".

Edytowane przez Sloneczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, jak od razu ocieplił się Twój wątek gdy do nas wróciłaś http://www.mloda.ekrakow.pl/%21ola/usmieszek_malutki.gif

Teraz, gdy pokazałaś resztę ogrodu widać jaki ma potencjał i szczęście, że w takie zdolne rączki trafił :) A i za ogrodzeniem też ładnie :)

 

A słupy energetyczne możesz zamienić w zielone drzewa, tak jak podpory w tej altanie: [ATTACH=CONFIG]1016[/ATTACH],

obsadzając je winobluszczem trójklapowym "Veitchii".

A energetycy nie będą protestować na taki pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie kciuki za pogodę, bo..

Jutro zaczynamy robić garaż :D

Dziś intensywnie pracowałam, żeby usunąć resztki roślin ze skalniaka, przerobiłam kolejną rabatę :)

Jutro będziemy równać teren i robić wylewkę pod przyszły garaż.

Oby pogoda się wypogodziła, oby polazł gdzie indziej deszcz i obyśmy zdążyli zrobić co trzeba.

Ale się cieszę :D :D

 

 

A za trzy tygodnie..

No..

Ma się stać planowana elewacja :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, powiem szczerze ze pierwszy raz ogladalam Twoj ogrod, nigdy jakos nie moglam znalezc zdjęć oprócz zdjęć róż na blogu. Bardzo milutko, róże przepiękne.

Ja mam ten sam problem z brzegiem rabaty i trawa. Kasy na kostke nie ma, chyba to poczeka az bedziemy robic podjazd i taras, a to jeszcze dlugo...

Ciekawa jestem Twojego tylnego ogródka.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewuniu, mam nadzieję, że i Twój sen zimowy dobiegł końca, wiosna jest coraz piękniejsza.

 

Dorbie, my też mamy kostkę w planach.

Kiedyś..

Wszystko musi tyle kosztować..

Póki co pozbywam się kamieni, lepiej jednak kosi się, gdy ich nie ma.

W tamtym roku musiałam często brać kamienie, żeby wyrwać trawę, w tym roku nie mam ochoty już na takie zabawy.

 

Tinek, dziękujemy ślicznie za pozdrowienia.

Bardzo nam miło.

Walczę z ogrodem, walczę, tylko coś końca tej walki nie widać.

 

Słoneczko, właśnie takie mam założenie, żeby słupy winobluszczem podsadzić.

 

Andulko, energetycy raczej się rzucać nie będą a nawet jak trzeba, to przyjadą i podetną roślinkę.

Chyba..

Bo nie wiem czy wszędzie są tak uprzejmi :).

 

Akuś i po tych kilku latach wszedł ten bluszcz na druty czy jeszcze nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...