Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Było PODDASZE, jest ogród i takie tam


Recommended Posts

Wyklarowało się coś...

Dziewczynki moje :) zostanę przy tych pudrach, łącznie z kominem, dobrać tylko trzeba odpowiednie kolory, tak aby połączyć ale i odróżnić jednocześnie salon, kuchnię, przedpokój i przyszłą sypialnię.

Te odcienie są faktycznie miłe dla oka, urzekły mnie szczególnie te ciepłe odcienie.

Nie sądziłam, że tak szybko mi pójdzie :D

Z podkładek a'la serwetek zrezygnuję, jednak jakiś sposób muszę znaleźć na zasłonięcie tych porysowanych powierzchni, szczególnie pod tv.

I w ogóle przejrzałam wątek salonowy.. i chyba wszystko wyrzucę z moich pierdółek... :lol2:

Baaardzo ścisłe te nowe trendy są :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • DarioAS

    4062

  • malgos2

    1528

  • OK

    1104

  • monia i marek

    733

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O oświetleniu w tym kącie z narożnikiem też myślę, nie za bardzo mam jak kombinować w suficie, dlatego pomyślałam o takiej lapmie

http://www.ikea.com/PIAimages/62426_PE169128_S3.jpg

Za narożnikiem jest miejsce na jej nogę, tylko nie wiem, jak z wysięgnikiem..

Widział ktoś takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, nie wciskaj takiej lampy w ten kanapowy rog - nie mozesz takiej postawic z boku ? Takie stojace oczywiscie mozna postawic za kanapami, ale jak za nimi jest wolna przestrzen ... u Ciebie bedzie ona nienaturalnie wcisnieta, do tego lukowaty palak przy ostrym skosie ... sama nie wiem ale mi jakos nie tego.

Jak postawisz tz bedziesz miala mozliwosc postawienia z dluzszej strony naroznika, to oswietli Ci ona wlasnie ten caly mroczny rog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O oświetleniu w tym kącie z narożnikiem też myślę, nie za bardzo mam jak kombinować w suficie, dlatego pomyślałam o takiej lapmie

http://www.ikea.com/PIAimages/62426_PE169128_S3.jpg

Za narożnikiem jest miejsce na jej nogę, tylko nie wiem, jak z wysięgnikiem..

Widział ktoś takie coś?

 

Cześć Aniu:)

Fajnie,że znowu jesteś:)

 

A co do lampy,to kupiłam dla mojej siostry taką w Ikei w prezencie,jest całkiem fajna,można ją regulować jak się chce;)

 

Firanki dla dzieciaczków super!

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, lampa bardzo fajna i myślę, że doświtli Ci narożnik i cały ten kąt, ale też nie dawałabym jej z tyłu...za narożnik tylko z boku. Myślę, że będzie to lepiej wygladać przy skosach.

 

Aniu zobacz sobie na farby nobiles....PORY ROKU- JESIEŃ :kolor lniany.....to taki bardzo jaśniutki odcień, prawie jak biały, ale nie biały;) oraz kolor kamionkowy. Pomalowałam u siebie salon tymi odcieniami i widać dużą różnicę.....optycznie pokój stał się obszerniejszy. Każdy kto wchodzi, mówi że pokój taki duzy się zrobił.

I jedynie dodatkami zaakcentowałabym kolor. W dodatkach można poszaleć....

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, dzięki za namiar.

Mam nadzieję, że dotrzemy tam przed mikołajem ;).

 

Saro, muszę się przyjrzeć kolorom w Twoim salonie, do tej pory nie zwracałam na takie rzeczy zbytniej uwagi.

Same nazwy kolorów brzmią ciekawie.

 

Alunek, dzięki za linki, ładne te lampki :D.

 

Mohag, jak zwykle dobrze radzisz.

Faktycznie będzie lepiej.

Ale skoro lampa z boku, to może w innym kształcie też przypasuje?

Jakaś zwykła podłogowa..

Czy jednak lepiej taką na łuku, żeby oświetliła stół?

 

Cześć Nadulka :).

Ta lampa właśnie z Ikea, ma przystępną cenę.

Mówisz, że u siostry fajnie się spisuje?

A z czego ten klosz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłoniły się z czeluści dwa typy zmywarki

Bosch SRV 55T33EU

http://www.opinie.egospodarka.pl/zdjecia/Zmywarki-do-zabudowy/SRV-55T33EU-60066-big.jpg

 

i Electrolux ESL 47020

http://cokupic.pl/i/c_big2312310.jpg

 

Bosh ma fajną funkcję - VarioSpeed, przydatną głównie na imprezach, gdy trzeba szybko mieć czyste naczynia :D

za to Electrolux chyba jest łatwiej i taniej naprawić w razie awarii.

Dobrze myślę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zmywarkę 45-kę w zabudowie z zakrytym panelem. I nie był to udany zakup. Chowam w niej słodycze przed chłopakami, bo wiem, że tam nie zajrzą ;)

Przede wszystkim nie mieszczą się do niej większe gary. Talerze i owszem, wchodzą, ale jak mam myć ręcznie gary i patelnie to i te kilka talerzy przy okazji umyję zamiast czekać aż umyje je zmywarka (najkrótszy program trwa 1,5 godziny). No i z racji tego, że kuchnię mam małą to i talerzy mam malutko, bo nie mam ich gdzie trzymać. Zanim nazbieram brudnych i zmywarka je umyje to mi czystych brakuje i nie ma na czym zjeść.

Do nowego domu na pewno kupię większą zmywarkę, żeby mieściły się w niej też i garnki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja lubie takie lampy z palakami ale chyba nie za bardzo dawala bym taka w pokoju ze skosami - no chyba ze jest Ci koniecznie potrzebna do oswietlenia stolu, to wteczas nie masz juz wyboru ;) zobacz na jednym zdjeciu ktore wkleilam jest piekna lampa stojaca. Ale ja poszukala bym jednak cos stojacego swiecacego w roznych kierunkach, tak zebys mogla jedno zrodlo swiatla skierowac na gorna czesc skosu, nastepne na scianie za kanapa, nastepne na sufit nad lampa - to nie musza byc reflektory wystarczy ze naprzyklad na palakach beda klosze ktore beda otwarte na dole.

 

I jeszcze pomysl nad wytapetowaniem tego komina tak jak proponowalam tapeta strukturalna do malowania, wydaje mi sie ze w tym pokoju brakuje tego czegos - takiego malego prawie zlewajacego sie z otoczeniem ziarnka pieprzu ;) Ja u siebie mam akurat kola - ale to pod lampe bylo dobierane bo ona jest punktem wow w tym pokoju ale sa rozne wzory ... no i u mnie jest bialo, ale w przedpokoju mam wyciete dwa waskie pasy tz jeden rzad kolek, ktore sa pomalowane na jasno szaro i wydaje mi sie ze lepiej wyglada.

 

http://img827.imageshack.us/img827/6449/bild520.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mohag, jesteś nieoceniona :D

Tylko teraz znaleźć taką lampę w rozsądnej cenie...

Będę się rozglądać.

Co do komina, zastanawialiśmy się, czy nie zrobić na nim jakiejś struktury, na przykład ostatnio wpadło nam w oko coś o nazwie 'efekt skóry'.

Wygląda to faktycznie jak nałożona skóra na ścianę, zarówno w fakturze jaki dotyku.

Teraz za to zastanawiam się, czy faktycznie nie lepiej zostawić komin w spokoju i nie ozdobić innej ściany lub tylko jej kawałek.

 

Postaram się w tym tygodniu o jakieś ulotki i próbki farb, może coś bliżej wybiorę z kolorów.

Inaczej to wygląda na karteczkach a inaczej w necie.

U Rokoko zakochałam się w jej przedpokoju..

Ona ma na ścianie farbę z Dulux Moda, ale u nas takiej serii nie widzę :(.

 

Dorfi, nie mam gdzie dać 60tki :(, choć pewnie byłaby lepsza.

Ale garnki to nie problem u mnie, jeśli chodzi o mycie, bardziej mi chodzi o to, że gdy ktoś przychodzi w gości to potem mam stertę szklanek, talerzy i sztućców do mycia.

A gości mam często, zwykle co tydzień i to zarówno w soboty jak i w niedziele.

 

Nadulka, zdecydowaliśmy się na Electroluxa :D.

Głównie przez to, że lepiej z seriwsem u nas i ponoć części są tańsze, bo jeśli chodzi o cenę tych zmywarek, to są podobne.

Edytowane przez DarioAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania mam - nie wiem jak Ci sie moj pomysl spodoba, bo przegladalam troche stojacych lamp i no nie wiem tz jak cos jest praktyczne to nie za bardzo ladne a jak ladne, to nie za bardzo spelnia swoja role ale pomyslamam sobie, ze mogla bys puscic dwie pary linek - jedna pare obok kanapy w pionie od sufitu do podlog i ala lampa stojaca - drugie w poprzek dosc blisko sciany nad oparciami kanap od skosu do sciany na przeciwko (tam nie wiem co masz tz czy cos stoi odrazu przy scianie czy nie) w miejscu gdzie sie linki zejda sa specjalne skrecane sztyfty ... linki beda tez praktyczne, bo przy skosie mozna jedna przyciac dluzej a jedna ciut krocej. Do tego mozna dobrac do nich co sie chce tz jakie sie chce oprawy swiecace.

 

niedervolt-halog&#.jpg

 

To tylko przyklady ale nieraz mozna naprawde niedrogie te elementy trafic i to w roznych formach - przez co mozna sobie niedrogim kosztem wykombinowac cos bardzo fajnego.

 

Jedyny hak w tym wszystkim jest, ze jak sufit i sciany nie ucierpia jak sie dziure do hakow zrobi, tak w podlodze to bedzie juz stale zniszczenie jakbys kiedys chciala cos zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, moja siostra też ma skosy w salonie,w niczym to nie przeszkadza ,a lampa ma regulację wysokości ,więc z łatwością można dopasować do swojego wnętrza.

Zobacz jeszcze tutaj:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?168786-NASZE-WNĘTRZA-W-SZAROŚCIACH-zdjęcia-realizacji-naszych-forumowiczów-D/page13

 

Tam jest ta lampa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...