Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Było PODDASZE, jest ogród i takie tam


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • DarioAS

    4062

  • malgos2

    1528

  • OK

    1104

  • monia i marek

    733

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Acha, to inna inszosc i po ptakach :no: czyli musi zabudowac miejsce do kuchni, ot takim niewysokim murkiem ... tam przestawic naroznik, wiecie jak w hamerykanskich loftach, gdzie kanapa stoi zawsze tylem do murku z wyspa w kuchni ... szafke pod skos, na wysiegniku tv ze skosu i woala juz ciemny kat nie przeszkadza :p

 

normalnie zaraz mnie A. stad wywali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, kochane moje :D, wsparłyście część mojego pomysłu i ulżyło mi, bo w końcu mam jakiś cel i już tak nie błądzę w ciemnościach.

Przyznam się, że dużo pomogły mi odpowiednie wątki w tym, że się przekonałam do tych szarości :lol2:

 

Na dowód tego popełniłam zakup dwóch poduszek na narożnik :p

http://sklep-dodatki.brw.com.pl/images/thk/THK-015631.jpg

 

Przyszły dzisiaj też zakupione niedawno filcowe podkładki

 

Mam sporo takich zieleni i pomyślałam, żeby taką zieleń może z tym szarym....? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No idz w te szarosci, idz. Przelamia Ci te slonecznosci zolciutkie, bo masz ich sporo. ;)

Tak.. i mam ich już powyżej uszu :)

 

Witaj Aniu...mi się najbardziej widzi ta szarość Rokoko i tapeta Monah....będzie elegancko.

Też pomyślałam właśnie o tym zestawie.

 

a jakby tak wibić w ściane nowy otwór na okno tam gdzie te półki ? i stałaby się JASNOŚĆ :D

a co do kolorów to też szarości.....do mebli by pasowały

P.S.

do wypoczynku też szarości pasują....

Stałaby sie jasność, ale mam dom w granicy i sąsiada nie do przegadania.

Nie ma szans.

Już z oknem w kuchni były problemy, musiałam się prawie na kolanach prosić :(

 

Jezeli juz sie przekonalas do tej szarosci, to w nia wlaz ... ale nie takie pierdu-pierdu sory za wyrazenie hihi ale lec po calosci tz przedpokoj, pokoj, kuchnia.

Tak chcę zrobić, tylko myślałam o zastosowaniu różnych intensywności, przedpokój chciałabym ciemniejszy (cztery pary małych łapek mam..).

 

czy dobrze widzialam, ze zmiescilas sie w pierwszej 10-tce? szacun :yes: na tyle blogow ktore startowaly fiu-fiu ...

Tak, doszłam do finału :)

Wczoraj były nominacje, niestety na mnie nie padło.

Tym samym kciuki można puścić.

Zastanawiam się, czy wogóle blogi o ogrodach mają u jurorów jakieś szanse.

Trudno.

Spróbujemy za rok.

Chyba..

 

Tez byla bym za szarym-szarym tz bez dodatkow, kolor i tak Ci sie sam "zafalszuje".

 

A jeszcze ... mozesz pojezdzic z meblami? zauwazylam, ze u Ciebie wszystko dzieje sie na jednej stronie pokoju, tej przy kuchni. Jakbys tak mogla dziabnac szafke i tv na ta sciane ze slubna fota, to rozluznila bys troche tamta strona - ba ta i tak masz prawie pusta ... a na tym miejscu, mogla bys walnac regal na ksiazki i zrezygnowac z tych polek nad kanapa. Taki regal ma to do siebie, ze nie jest szeroki .... a jeszcze jakby to byl taki wiszacy nad podloga zamykany np matowymi szklanymi drzwiami, to bylo by ogolnie cacy. Ale zwykle polki tez nie beda najgorzej wygladac.

Tak jak napisała Małgosia, tam przy oknie balkonowym na tej ścianie z komodą będzie wejście do sypialni.

Nie chciałabym tam tv, bo będzie na drodze 'szybkiego ruchu' :), chcąc wejść do sypialni trzeba będzie iść wzdłuż tej ściany.

Trochę by gawędził ten regał pod tv a i telewizor chyba też.

Mogę kombinować ale na pozostałych ścianach.

 

Jeśli chodzi o te trzy półki, to one są na wielkich bolcach mocowanych do ściany, nie da się ich powiesić na czerwoną ścianę, bo to ściana kominowa, są tam same wentylacje, kominy itd.

W ścianę wchodzi ze 30 cm bolca, przebiłabym kanały :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu-od razu mówiłam, że pudrowy róż fajny, ale do sypialni :p

Co do szarości, to możesz spróbować- do tych ciemnych mebli będzie pasować. Nie wiem tylko jak do terakoty w przedpokoju, bo ona jest taka rudawa... może się trochę gryźć. Ale ogólnie szary ok- możesz pokombinować z białymi dodatkami- typu rama obrazu, tapeta. Z fioletem to delikatnie, bo trochę masz już tych kolorów. Trzeba uspokoić wnętrze... :D No i skosy zrób koniecznie białe-to trochę rozjaśni ten Wasz narożnikowy kącik. Tyle moich mądrości...:lol2:

 

I jeszcze jedno- Aniu nie skusisz się na przemalowanie drzwi na biało? Z tym szarym świetnie by się komponowały. Wiem, że dziewczyny malowały- to nie jest żadna filozofia.

 

Mój eM padłby chyba na zawał, gdybym mu powiedziała, że jeszcze drzwi chcę przemalować :lol2::lol2::lol2:

Sam szary kolor ścian to już duża moja wygrana :D

Drzwi raczej nie zmienię, póki co przynajmniej.. ;)

Zresztą płytki w przedpokoju i tak będą się odcinać, chyba jeszcze bardziej, gdyby drzwi były białe.

Czyli mogę iść w białe dodatki?

To by mi pasowało, bo łatwiej znaleźć :)

 

Acha, to inna inszosc i po ptakach :no: czyli musi zabudowac miejsce do kuchni, ot takim niewysokim murkiem ... tam przestawic naroznik, wiecie jak w hamerykanskich loftach, gdzie kanapa stoi zawsze tylem do murku z wyspa w kuchni ... szafke pod skos, na wysiegniku tv ze skosu i woala juz ciemny kat nie przeszkadza :p

 

normalnie zaraz mnie A. stad wywali

No co Ty :D

Az mi się ciepło w brzuszku z radości zrobiło na samą myśl, że ten narożnik mogę ruszyć :lol2:

I od razu poleciałam po metra.

I dooopa :(.

Narożnik ma 210cm, a dziura między kuchnią i salonem 200 cm.

Piszę o tej krótszej części narożnika.

Czyli zakryłoby mi całe przejście i jeszcze wlazło na czerwona ścianę.

A ja to przejście bardzo lubię, łatwo się dostać do pokoju i w razie czego do kuchni, jak mi ziemniaki kipią (jakoś często mi uciekają z garnka :lol2:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest ten wzorek na ścianie, to samodzielnie robiony czy z jakiegoś szablonu?

 

Samodzielnie, samodzielnie :oops:

Mój krzyż pański :rolleyes:

Już zaraz po namalowaniu tego dzieła chciałam je zamalować, ale tak jakoś zeszło.. i jest jeszcze :)

W zbliżeniu widać niedociągnięcia, nie umiem malować na ścianach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka śliczna ta druga.

Nie pomyślałam, że w LM są takie cuda.

A drogie?

 

Aniu, Twoje są śliczne i nie masz czego żałować. W LM jest dużo fajnych rzeczy. A co do ceny to wstawiam Ci link :D

 

http://www.leroymerlin.pl/szukaj.html?category=products&strona=2&swiat=C000600200006_dekoracja&szukaj=poduszki&mm=norm

http://www.leroymerlin.pl/szukaj.html?category=products&strona=3&swiat=C000600200006_dekoracja&szukaj=poduszki&mm=norm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario,

wybacz, ale nie chce mi się czytać całego wątku - odniosę się do tego, co widzę na ostatnich zdjęciach i do Twoich marzeń :)

 

- zielone makarony muszą odejść - może udałoby się dać tylko zasłony? masz ładne okna i szkoda je zasłaniać

- czy można tv przenieść na ścianę z komodą?

- sufit podwieszany przemaluj na biało

 

Kolory:- proponowałabym 2 lub 3 kolory sąsiadujące z sobą (do pomalowania hallu, kuchni i salonu), zerknij np. na te trójki Benjamina Moore'a:

1. HC-82, HC-83, HC-84

2. HC-94, HC-95, HC-96

3. HC-172, HC-173, HC-174

 

Na szybciutko nieudolna malowanko-wyklejanka (jeśli strona BM się ze mną przeprosi, pomaluję ładniej)

 

http://lh5.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/TUmpiLdbOxI/AAAAAAAAD_k/-r37ldamFfw/m4q6zr6y5nmom3qg.jpg_556x435_q85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario to kiszka, jak tak strasznie na tym przejsciu Ci zalezy ... no ale praktyczne jest w uzytkowaniu najwazniejsze.

 

ps ta poduche jak na tym drugim zdjeciu a raczej polowke, to tez mam ... zreszta na focie widac :lol2: ale ja juz chyba nic wiecej z filcu nie kupie a przynajmniej nic co sie uzytkowuje intensywnie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...