Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Było PODDASZE, jest ogród i takie tam


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • DarioAS

    4062

  • malgos2

    1528

  • OK

    1104

  • monia i marek

    733

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję serdecznie za pochlebstwa:), aż tylu się nie spodziewałam :oops:

 

KrysiuG, w salonie mam stare meble, kupowane niecałe 4 lata temu, tylko do sypialni kupowaliśmy teraz komodę i łóżko, szafkę nocną, bo wcześniej sypialni nie mieliśmy wcale.

Spaliśmy na starym tapczanie ;)

 

Magpie, to ta narzuta, srebrna.

W rzeczywistości jest bardziej szara, popielata niż srebrna.

No.. i moje 'małe' mi z niej guziki odrywają :bash:

 

Bogusiu, przy ścianie śpię ja, ale w sumie to lubię tak ;)

Zresztą i tak nie śpię tam do rana, nad ranem Nadia się wybudza i lecę gnieść się z nią na jej łóżeczku :bash:

 

Joliska :), kochanie Ty moje.. to głównie Twoja, Agawi i Mohag zasługa, że wyszło, jak wyszło :)

Dobre, moje :) dziewczynki :hug::hug::hug:

 

Beatko, a cz Ty masz jakiś swój wątek?

Gdzie Cię szukać??

 

 

 

Aniu ja jeszcze z prywata ale cos nie mam reki do tych roz :bash: wszystko mi jak wsciekle rosnie a roze - no dupa blada. Posadzilam w zeszlym roku 4 okrywowe rozowe Max Graf - kupilam juz kwitnace i kwitly jeszcze do poznej jesieni. Sciolkowalam kora ... no i teraz po zimie koncowki pedow zrobily sie czarne - przemarzla, uchlastalam do zielonego, czesc badylikow musialam calkiem wyciac - no obraz nedzy i rozpaczy.

I teraz tak, to co zostalo jest zielone, jak podrapie paznokciem to czuc ze zyje ale kurna nic sie nie rusza :rolleyes: jak myslisz czekac jeszcze, czy szukac zamiennikow?

No i moje biale pnace Icebergi, tez cos nie halo ... niby dostaja liscie ale sa takie jakies dziwnie wiotkie i ogolnie zabiedzone to to wyglada jakies takie.... jutro zrobie foty z calkiem bliska, to moze mi cos podpowiesz - moze jednak nie nadaje sie do roz ;)

Spokojnie, niektóre róże późno startują.

U mnie też jeszcze kilka wciąż śpi.

Pędy zielone, ale nic nie wybijają.

Szczególnie te, co sadziłam jesienią.

Daj im jeszcze czas, przynajmniej 2 tygodnie.

Skoro są zielone, to na pewno zaraz ruszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, powoli będziemy się uzupełniać.

Zamówiłam szare poszewki na jaśki do sypialni, szukam turkusowych poduszek do salonu, czegoś na ścianę nad narożnikiem.

Zdjęcia??

Jakieś w b&w?

Może dzieci..

Może moich róż..

Widziałam ciekawe naklejki lustrzane, może cos takiego?

Niektóre mają ciekawe wzory.

Nad łóżkiem też pusto.

Taki napis wpadł mi w oko..

Co Wy na to?

http://www.kartonia.pl/product/image/272/2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz trochę o ogrodzie :)

Straciłam przynajmniej dwie róże, obie meillandki, jedna była sprowadzana z Niemiec.

Żal.. :(

Ale to chyba moja wina, za szybko ją odkopałam (zadołowana była) , miejsce szczepienia po wsadzeniu niedokładnie przykryłam ziemią i chyba te przymrozki, co były końcem marca ją załatwiły.

 

Za to kilka innych już ma pąki, z angielek pierwsza będzie kwitła Winchester Cathedral

 

To róża, która znana jest z wcześniejszego kwitnienia, co potwierdza i mój przypadek.

Co roku kwitnie jako jedna z pierwszych róż.

Widoczne pąki ma już także Hermosa, mieszaniec róży chińskiej, miniatura Little Buckaroo i delbardka Bordure Camaïeu.

Będzie w tym roku się działo... Róże nie pomarzły, jak rok wcześniej, nie będą musiały odbijać od ziemi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu te wszystkie kwiaty zostawiasz na zimę? Nie przemarzną? Chodzi mi głównie o prymulki. I jeszcze zapytam o tulipany-wykopujesz cebulki po przekwitnięciu?

Jak miałam działkę ogrodniczą to nie wykopywałam-rosły dalej:)Teraz mam troszkę-w koszyczkach i nie wiem co lepsze?Wykopać,czy zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty wiesz Ania, ze w sobote jest maly zlocik u mnie? :)

Teraz mi mówisz? :rolleyes:

Teraz to już za późno, bo w sobotę monsza nie puściłam na imprezę..

Kazałam (grzecznie..) mu brać się za wejście do domu i klatkę schodową.

W sobotę chyba już będziemy malować.

Teraz to i on mnie nigdzie nie puści :bash:

 

Aniu te wszystkie kwiaty zostawiasz na zimę? Nie przemarzną? Chodzi mi głównie o prymulki. I jeszcze zapytam o tulipany-wykopujesz cebulki po przekwitnięciu?

Jak miałam działkę ogrodniczą to nie wykopywałam-rosły dalej:)Teraz mam troszkę-w koszyczkach i nie wiem co lepsze?Wykopać,czy zostawić?

Bogusiu, tulipany powinno się wykopywać, bez tego marnieją a nawet zanikają.

Ja w ten sposób pozbyłam się kilku odmian, nie zakwitły w tym sezonie.

Szczególnie te nowe, odmianowe mają szybkie tendencje do zanikania.

Wszystkie te kwiaty, które pokazałam zimują w gruncie, nie są okrywane ani nic, radzą sobie doskonale.

 

 

Pięknie po zmianacb!!!

 

Poduszki turkusowe widziałam w Jysk:

 

turkus.jpg

Aneczko, pięknie dziękuję :)

Z nieba mi spadasz, śliczne te podusie, muszę wyczaić kto w najbliższym czasie rusza na Kraków :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...