Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Tymianka R&W


Recommended Posts

Roksi, taras masz cudowny! Ja wlasnie jestem przed murowaniem tarasu, tylko u mnie jest wyzej i trzeba murek wymurowac. Mam nadzieje ze uda sie to ekipie w postaci mojego meza i tescia. A te schodki z klinkieru sa piekne, naprawde, ale u mnie to bedzie dopiero przyszly rok-kostka i klinkier.

 

A kuchnia tez super, wielkie gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam tylko nadzieję, ze ten "przypływ" nawiedzi też moje strony :wink: :D :wink: :D Ja na razie śpię na materacu i nigdzie nie mam drzwi wewnętrznych( Twoje są rewelacyje), a przed domem brodze w piasku po kolana a i tak jest fajowo. Trochę biwakowo, trochę inaczej. Czasami myśle, ze fajne są te wypasione, wymuskane domy, zrobione do ostatniego obrazka ... ale mi nie było dane. Cieszę się jednak, że nie kapie mi na głowę, że mam ciepłą wodę i TV. Moje dziecko jest szczęśliwe w swoim nowym domku i to jest dla mnie ważne. A kiedys...za lat kilka się dokończy .... się pomaluje... kupi się plazmę ..i pomyśli.... ale nuda..... :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksi - kuchnia przepiękna, marzenie, każdy detal tak dopracowany i dopieszczony :o .Te fronty i boki szafek, zabudowy nad szafkami i oknem oraz boki okna - bajka. Taką kuchnię chciałabym mieć, ale takiego mistrza stolarskiego, to ze świecą szukać. Dobra kobieto, czy mogłabyś w wolnej chwili zmierzyć szafki wiszące i odpowiedzieć mi na kilka pytań? Pliiis :wink:

- jaka jest wysokość szafek (bez zabudowy) i jak wysoko wiszą od ziemii?

- o ile obniżaliście sufit?

-czy firanki masz na karniszu, czy na takim pręciku jak do zazdrosek i gdzie są mocowane -do okna?

-czy to wszystko Ty sama wymyśliłaś :o

 

Ps. Chcemy w przyszłości na tarasie układać kostkę i właśnie zastanawiałam się u kogo już coś takiego widziałam. Patrzę w Twój dziennik, a tam zapamiętany przeze mnie taras :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, ze ten "przypływ" nawiedzi też moje strony :wink: :D :wink: :D Ja na razie śpię na materacu i nigdzie nie mam drzwi wewnętrznych

 

hej - jeżeli ich jeszcze nie kupujesz i poczekasz na mnie miesiąc to Ci dotrzymam kroku, bo u mnie będzie tak samo - nie żebym zazdrościła, ale miło, że nie tylko ja jestem "bezdrzwiowym odmieńcem" :wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, ze ten "przypływ" nawiedzi też moje strony :wink: :D :wink: :D Ja na razie śpię na materacu i nigdzie nie mam drzwi wewnętrznych( Twoje są rewelacyje), a przed domem brodze w piasku po kolana a i tak jest fajowo. Trochę biwakowo, trochę inaczej. Czasami myśle, ze fajne są te wypasione, wymuskane domy, zrobione do ostatniego obrazka ... ale mi nie było dane. Cieszę się jednak, że nie kapie mi na głowę, że mam ciepłą wodę i TV. Moje dziecko jest szczęśliwe w swoim nowym domku i to jest dla mnie ważne. A kiedys...za lat kilka się dokończy .... się pomaluje... kupi się plazmę ..i pomyśli.... ale nuda..... :D :D :D

 

Ale to chyba właśnie o to chodzi żeby nie mieć wszytkiego, bo się nudno zaczyna robić. A wszystko od razu? A z czego się cieszyć przez resztę życia. My sobie szczęście dawkujemy. Wprowadzilismy sie do domu, bez parapetów w wewn. i z zewn. Z drzwiami łazienkowymi w postaci zasłony z lat 80 tych. Bez pomalowanych ścian, z podłogą w jednym pokoju i materacem na niej. Z ubraniami w kartonach. Ale mieszkamy tutaj dwa lata i małymi kroczkami inwestycyjnymi idziemy dalej, co nie znaczy że do końca.

Teraz też nie jest u mnie tak do końca bajkowo. Wiele brakuje, ale jak już się pojawi to radocha na 102 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksi - kuchnia przepiękna, marzenie, każdy detal tak dopracowany i dopieszczony :o .Te fronty i boki szafek, zabudowy nad szafkami i oknem oraz boki okna - bajka. Taką kuchnię chciałabym mieć, ale takiego mistrza stolarskiego, to ze świecą szukać. Dobra kobieto, czy mogłabyś w wolnej chwili zmierzyć szafki wiszące i odpowiedzieć mi na kilka pytań? Pliiis :wink:

- jaka jest wysokość szafek (bez zabudowy) i jak wysoko wiszą od ziemii?

- o ile obniżaliście sufit?

-czy firanki masz na karniszu, czy na takim pręciku jak do zazdrosek i gdzie są mocowane -do okna?

-czy to wszystko Ty sama wymyśliłaś :o

 

Ps. Chcemy w przyszłości na tarasie układać kostkę i właśnie zastanawiałam się u kogo już coś takiego widziałam. Patrzę w Twój dziennik, a tam zapamiętany przeze mnie taras :wink:

 

 

 

Oj dziekuje kochana, ale te pochwały to do stolarza to on wykonał to dzieło ;)

Odpowiadam na pytania ....

 

1`. zrobiłam obliczenia ile co ma i tak od dołu najpierw jest maskownica o wysokości 11 cm

2. następnie są szafki z blatem o wys. 78 cm

3. później jest przerwa między szafkami ....62 cm

4 next jest listwa maskująca światło 6 cm

5. i zaczynają sie szafki górne wysokie na 75 cm

6. później jest wieniec 20 cm

7 i obnizenie sufitu n 12 cm

 

Fitanki są mocowane na pręcie od zazdrosek, na te wieszaczki od zazsrosek, ale że te wieszaczki sa badrzo słabe i nie mogą utrzymać ciężkiej fitanki i juz mi dwa tazy się odkleiły i firanka wpadła do zlewu gdzie stała filiżanka z fusami po kawie i się wybrudziła więc zaplanowałam wymyślić inne rozwiązanie i pewnie będzie to niestety zniszczenie ookna i przewiercenie w nim dziurek ;) A w ogóle to to jest przymocowane do ruchomej ramu okna. Ponieważ jak otwieram okno to zazdroska / firanka przemieszcza się razem z oknem. ;)

 

Nie to wszytko wymysliłam z mężęm i stolarzem wspierając się o zdjęcia kuchni znalezione w internecie, na amerykańskich i angielskich stronach. Poza tym mój stolarz był kilka lat w USA i tam robił kuchnie i biblioteki więc jemu nie trzeba za dużo tłumaczyć, wystarczy mu zaufać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksi, taras masz cudowny! Ja wlasnie jestem przed murowaniem tarasu, tylko u mnie jest wyzej i trzeba murek wymurowac. Mam nadzieje ze uda sie to ekipie w postaci mojego meza i tescia. A te schodki z klinkieru sa piekne, naprawde, ale u mnie to bedzie dopiero przyszly rok-kostka i klinkier.

 

A kuchnia tez super, wielkie gratulacje

 

:oops: dziękować :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

za te miłe słowa ;) :oops: :oops: :oops: :oops:

 

Dorbie u mas też wszytkie podjazdy czekają, mamy tylko kostke na tarasie a wszędzie gdzie będą podjazdy i ściezki rośnie zielsko ;) a ziemia czeka na zastrzyk gorówki ;)

 

Pozdr. Roksana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, wlasnie , tak jak powiedzialas, ze najbardziej ciesza takie male postepy, jakis zastrzyk gotoweczki i cosik nowego. My tez tak bedziemy, bez drzwi wewn. Teraz wlasnie kombinujemy zeby na jesieni nie utopic sie w blocie i zamowilismy 18ton gruzu, to na nasz podjazd 17mb, troche w ogrodzenie, czyli bedzie pierwsza warstwa pod pozniejsza kostke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

 

Ale to chyba właśnie o to chodzi żeby nie mieć wszytkiego, bo się nudno zaczyna robić. A wszystko od razu? A z czego się cieszyć przez resztę życia. My sobie szczęście dawkujemy. Wprowadzilismy sie do domu, bez parapetów w wewn. i z zewn. Z drzwiami łazienkowymi w postaci zasłony z lat 80 tych. Bez pomalowanych ścian, z podłogą w jednym pokoju i materacem na niej. Z ubraniami w kartonach. Ale mieszkamy tutaj dwa lata i małymi kroczkami inwestycyjnymi idziemy dalej, co nie znaczy że do końca.

Teraz też nie jest u mnie tak do końca bajkowo. Wiele brakuje, ale jak już się pojawi to radocha na 102 ;)

 

Roksi ja lepiej bym tego nie ujęła. Właśnie kupiłam farbę i pomalowałam salon. Fajnie i inaczej. Masz rację powoli, powoli ale z jaką radością :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 2 months później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...