Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

a co powiecie na wykładziny ?


stalowa

Recommended Posts

Doświadczyłam wszystkiego.

Przez kolejne lata swojego życia użytkowałam w mieszkaniach kafle, dechy, panele, wykładziny dywanowe i pcv. W dodatku mam porównanie wykładziny pcv z przed 20 lat i obecne.

W całym domu mam ogrzewanie podłogowe.

Zawsze kierowałam się zdrowym rozsądkiem, a na smak estetyczny nie narzekam. :wink:

 

Mogę więc z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że:

1. Cudownie przewodzą ciepło płytki i wykładzina pcv

2. Pomieszczenia techniczne, kuchnia, łazienka moim zdaniem i dla mnie tylko w kaflach.

3. Pokoje dziecięce- tylko pcv- wystarczająco ciepło latem, bardzo ciepło zimą, wszystko z nich zmyjesz (łatwo i nie trzeba prać, poprzednia wykładzina dywanowa użytkowana także przez dzieci, pomimo prania miała okropne plamy), nikogo nie uczulą, wyciszają tupot dziecięcych nóżek.

4. Pokój tv i gabinet- wykładziny dywanowa lub pcv+dywaniki

5. Sypialnia własna czyli osób dorosłych nie bawiących się plasteliną, farbkami, flamastrami :wink: -wykładzina dywanowa.

 

 

Porównywanie obecnego pcv z tym z PRLu nie ma najmniejszego sensu. To już nie ta technologia.

Teksty, że podłogówka to full wypas, a pcv na niej, to badziewie, po prostu mnie rozbawiły. Skodą jeździliśmy w PRLu i jakoś nie słyszałam żeby firma teraz bankrutowała, umiała się znaleźć w nowych realiach. Tak jest w każdej dziedzinie.

 

http://www.forbo-flooring.pl/Default.aspx

http://www.tarkett.pl/index.php?gr=1

 

Oto linki do producentów, których produkty poznałam i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • Odpowiedzi 66
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak jak napisałam:

użytkuję od roku,

wygląda jak rok temu,

rewelacyjna na podłogówkę,

odkurzam i zmywam mopem,

nie szoruję, nie piorę,

przy ciepłej podłodze schnie natychmiast.

 

Mam dom w wiejskim stylu i wiem, że najpiękniej byłoby gdyby były dechy. Najpiękniej i stylowo, ale nie najlepiej, bo nie praktycznie i ekonomicznie-ogrzewanie podłogowe.

 

Mam pcv firmy forbo. Nie pamiętam już ceny, ale wypadało tak jak za panele, a drożej od wykładziny dywanowej. Paneli nie chciałam, bo nie lubię tego pukania kroków, no i są zimniejsze od pcv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia mówisz.............................no spróbuję coś wkleić, ale wieczorkiem.

 

Zapomniałam dodać, że moje pcv wygląda jak dechy.

Firma ma ogromny wybór- jasne, ciemne, z mocniejszą fakturą i bardziej gładkie, grubsze i cieńsze.

Ja kupiłam w sklepie "komfort".

Nikt nie myli wykładziny położonej w moim domu z dechami, ale wielu myli z panelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy kleili na wylewkach.

Nie słyszałam o matach podkładowych.

Słyszałam natomiast, że trzeba zadbać o to, by powierzchnia była gładka jak lustro- najmniejszy garbik zeszlifowany. Gdzieś czytałam, że profesjonalnie, to na wylewkę kładzie się jeszcze dodatkową wylewkę-gładź bardzo cienką.

 

My położyliśmy wykładzinę, trochę po niej pochodziliśmy i po jakimś czasie było widać gdzie są nierówności. Z powrotem zrolowaliśmy wykładzinę (UWAGA NIE ZAGINAĆ) od razu zaznaczając na podłodze te wszystkie nierówności, zeszlifowaliśmy, zagruntowaliśmy i znowu rozłożyliśmy.

Po jakimś czasie podkleiliśmy-klej kupowany razem z wykładziną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCV? Moim zdaniem nadają się lepiej od paneli czy parkietu. Wnoszę to po tym, że minimalne dozwolone dostępy pomiędzy kablami grzejnymi (mnie akurat interesuje elektryczna podłogówka) są mniejsze niż przy panelach i niewiele większe jak przy terakocie. A więc PCV dobrze przewodzi ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymeq radzę jednak przeczytać tę stronę od początku ;)

 

A jeśli chodzi o panów z "komfortu", którzy nie radzili pcv , to raczej nie radzili do łazienki bo ślisko w połączeniu z wodą.

 

Najlepiej przewodzi ciepło naturalny kamień, ale kto dziś kładzie go na podłogi w domu. Minimalnie gorzej terakota i ceramika, a potem pcv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie mokre pcv jest bardziej śliskie niż kafle przeznaczone do łazienki.

Nie chciało mi się powtarzać tego co już napisałam, więc poprosiłam Cię o przeczytanie całego wątku uważnie. Nieraz przelatujemy wzrokiem niektóre wpisy, a ja już wcześniej napisałam, że cały dom mam w podłogówce, że używam pcv od dłuższego czasu i nic złego się nie dzieje, że mnie także doradzali panowie z "Komfortu"-bo tam kupowałam. Nawet gdyby nie doradzali, to i tak bym kupiła :D bo wyczytałam chyba wszystko co można, przed podjęciem decyzji na temat podłóg i tego co na nie położyć.

Jednym słowem pcv-tak, do łazienki-nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. listwy przypodłogowe

 

ad2. jeśli ma być na stałe to jak można doczytać klejenie,

ponieważ ja kładłam ją "na chwilę" leży sobie nie przyklejona (jeden warunek- musi być pomieszczenie z 1 kawałka wykładziny, łączenia nie wchodzą w grę bez klejenia), łączenia wychodzą tylko w progach - beszczelnie :oops: przyklejone na zwykłą taśmę dwustronną :oops:

pewnie nadaje się to do tematu " największe prowizorki..." 8) ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...