Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

a co powiecie na wykładziny ?


stalowa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 66
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie wiem jak na poddaszu, ja mam na parterze w kuchni, salonie, korytarzu i pokoju (kasy nie stało na wszysko a przeprowadzki nadszedł czas :oops: ) miały być na chwilę, leżą już dwa lata i "se jeszcze poczekają" do następnych wakacji aż zrobi się malowanie w/w :-? wyglądają przyzwoicie(jak na cenę :) pierwsze wrażenie osób wchodzących było :" a z czego macie taką ładną podłogę" :wink: (wzór taki panelowo-deskowy) doskonale się sprząta, co nie bez znaczenia jak prowadzi się jeszcze roboty wykończeniowe a przy okazji nie żal jakby co, szczotka i mop. Trzeba tylko uważać przy "ciąganiu" mebli. łatwo ją przerwać. Ogrzewanie mamy podłogowe więc trochę i strach położyć deski, nie wiem czy nie zostanie wykładzina, wymieniana co ~parę lat, choć deseczki się marzą bardzo :wink: . Jeśli na poddaszu będą sypialnie, czy pokoje dzieci - nie wiem czy nie za zimna w zetknięciu z gołą stopą.

Resumując do utrzymania w czystości super, pozostają kwestie estetyczne i praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalowa pytała o wykładziny pcv :wink:

 

ja natomisat za swoimi poprzednikami powiem o dywanowych. Mam tylko w 2 pokojach w jednym krótszy włos w drugim dłuższy. Są extra pod jednym warunkiem - nie ma jedzenia ani picia w tych pokojach. Dzieciaki mają zakaz :D . Do pokoju dziennego jednak bym się nie zdecydowal na wykładzine dywanową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad położeniem wykładzin pcv na poddaszu. jakie są wasze doświadczenia?

 

Wykladziny pvc i pav to ciekawa alternatywa dla paneli plytek i parkietu. W zasadzie wykladziny lacza po troche cechy tych wszystkich posadzek.

Na forum sporo bylo o tym mowione.

Niektorym pvc kojarzy sie z koszmarnymi plytkami jakie kiedys standardowo ukladano w blokach. Nic bardziej mylnego. Tam to byla bura, sztywna i zimna" blacha" klejona na nitrowe kleje , ktorej utrzymanie w czystosci graniczylo z cudem.

Wspolczesne wykladziny sa miekkie , sprezyste,cieple,w roznych wzorach i barwach, mozna je ukladac w dowolny sposob laczac kolory i faktury tak jak zaden inny material. Moszliwosci aranzacyjne sa nieograniczone wrecz : łuki fale, napisy, dowolne wzory itp.

Polozenie jej jednak wymaga specjalistycznej ekipy , gdyz laczenia platów, wykonuje sie tzw. spawami czolowymi a przyklejenie wymaga odpowiednich narzedzi i umiejetnego przygotowania podloza.

Wytrzymalosc na scieranie jest porownywalna z plytkami ceramicznymi, miekkosc wieksza niz parkietu a "cieplosc" i latwosc utrzymania czystosci lepsza niz paneli. Cena metra kwadratowego "na gotowo" czyli material + robocizna zaczynaja sie od - tuz ponizej 100zl a wiec kosztowo tez dosyc atrakcyjnie.

W nowoczesnym wnetrzu, korytarzach lub pokojach dzieciakow jest wrecz niezastapiona. Jej izolacyjnosc termiczna moze nie jest taka jak u dywanowki ale wcale nie jest mala i bez obaw dziecko moze sobie na niej siedziec .

Jest poza tym antystatyczna, czego dywanowki a nawet panele nie maja,niealergizujaca jak wszystkie dywanowki, nie ma w niej roztoczy, latwo sie czysci. Osobiscie polecam, to znakomity material.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość długo planowałam wyłozyć cała górę wykladziną.Lubie takie klimaty,chodzimy po domu boso,więc przytulna wykładzina ma wiele plusów.Myslałam,ze cenowo też będzie korzystnie.

Jednak zrezygnowałam bo:

- wykładzina przy dzieciach bardzo szybko nabywa plam,które nie wiadomo jak czyścić.A jesli wyczyszczę to mam jasną plamę na srodku.

- Nie można tego wytrzepać i kurz, nawet przy odkurzaniu Rainbowem pod wykładzina siedzi.

- cena wykładziny jest porównywalna z ceną paneli.

 

Wobec tego pozostanie mi połozenie przytulnego dywanika na panelowej podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłam wykładzinę na firmę mojego taty, który na dodatek ma dobre rabaty w hurtowni i odliczył mi vat. Opłacało się. I tez uwielbiam chodzic po domu na bosaka :D

Jesli chodzi o czyszczenie to dwa razy do roku zamawiam pana od prania dywanów. Koszt minimalny, a wykładziny wyglądają jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam w sklepie specjalne maty pod wykładzinę,cena ok.10zł za m kw.Sprzedawca zachwalał,ze bardzo podnosza komfort uzytkowania..itp..

 

A tak w ogóle, to po lekturze tego watka ostatecznie zdecydowałam sie na wykładzinę na całej górze!Juz zamówiona!

I będe mogła biegać boso :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam w sklepie specjalne maty pod wykładzinę,cena ok.10zł za m kw.Sprzedawca zachwalał,ze bardzo podnosza komfort uzytkowania..itp..

 

A tak w ogóle, to po lekturze tego watka ostatecznie zdecydowałam sie na wykładzinę na całej górze!Juz zamówiona!

I będe mogła biegać boso :D :D :D

 

My też zrobiliśmy rozeznanie. Wylewkę się jedynie gruntuje unigruntem, żeby się nie pyliło.

 

Na to można dać taką specjalną gąbkę pod wykładziny http://www.pianomat.pl/pianomat_carpet_description.php która polepsza komfort sprawiając, że wykładzina jest miękka pod stopami (można sprawdzić w sklepach komfort, albo topwert - mają zrobione tym powierzchnie demo).

 

Też dajemy wykładzinę na całą górę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to nam powiedzieli,że teraz nie trzeba gruntować,tylko wykładzinę przykleja sie na całej powierzchni specjalnym klejem.Ten klej tworzy powłokę zabezpieczajacą przed kruszeniem(kiedyś malowało sie szkłem wodnym),a przy okazji wykładzina się nie fałduje i nie przesuwa.

Może tak właśnie jest?

W kazdym razie ja niczym nie smaruję wylewki,bo pozwolę jej jeszcze przez jakis czas oddać wilgoć.A za jakiś czas może przykleimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jednak nie będę mogła położyć wykładziny w salonie :cry: Nie produkują na szerokośc 6 m, a pokój mamy 5,7 na 5,8. Kurcze....

 

Skontaktuj się z jakimś dobrym wykonawcą. Jeśli Ci bardzo zależy, to nie jest żaden problem z tego co się dowiedziałem. Technologia jest teraz taka, że możesz sobie ułożyć z tylu kawałków ilu chcesz. Możesz wykładziny ze sobą mieszać (oczywiście ma to sens gdy są tej samej grubości), wklejać fragmenty jednych w drugie i łączenia są niezauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja piłuję temat tych wykładzin gładkich... W ogóle super sprawa tylko jakoś się boję położyć tego w salonie - nie będzie wyglądać jak w przychodni rejonowej?

Z kolei łączenie parkietu z taką wykładziną da się fajnie zrobić?

Ja mam osobliwą fobie kafelkową - jakoś ich nie lubię i poza łazienkami nie chcę mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...