Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Martadeli


Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

martadelka

-

ściana fundamentowa z bloczków M6, na to dysperbit, 12cm styro i folia kubełkowa

Pierwsze - czy tylko dysperbit? nie dajesz żadnej powłoki izolacyjnej?Dysperbit to nawet przedstawiciele Izohanu mówią, że to nie jest izolacja na lata....co do folii kubełkowej....planujesz drenaż?

Po drugie - jaka izolacja pozioma?

Po trzecie ściany wiązane - BK plus silikat....nie ma takie doświadczenia, u mnie łaczyło się BK plus ceramika i nic, ale róznie mówią o łączonych materiałach

Po czwartek wiązary - bardzo polecam Wiązary Odolanów. Dobre ceny i konkretni goście.Tylko odpowiednio wczesniej musisz zamówić bo to trochę trwa.

 

Keramzyt w fundament= duzy koszt ...rozumiem, że mówisz o wspywaniu pod chudziak a nie pod ławy funademntowe>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Cześć XX :wink: :lol:

 

Trochę mnie tu nie było, ale w miarę możliwości odpowiem,

ad 1 Od wewnątrz budynku mam 2x dysperbit, od zewnątrz 2xdysperbit i styropian hydromax, potem będzie drenaż.

ad 2 ławy były w folię na to 2x papa termozgrzewalna

ad 3 Niestety z silikatu musiałam zrezygnować gdyż wymagało by to wykonania fundamentów pod najdłuższe ściany działowe

 

ad 4 Pod pojęciem "wiązary Odolanów" rozumiesz "wiązary Burkietowicz"

 

A tak w ogóle to czekam właśnie na Ytong... i zaczynam się wkurzać bo miał być dzisiaj, ale jakoś nikt nie dzwoni :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę mam jakieś 0,5m pod ławami, między nimi warstwa zbitej gliny.

Potem są ławy 0,4m w folii (z B20), na to papa.

 

Zastanawiałam się nad jakąś dodatkową warstwą izolacyjną, ale zrobiłam rekonesans wśród okolicznych osób które się wybudowały w ostatnich latach, i mają podobne warunki jak ja (dot wody i gruntu) i wyszło na to że jest ok.... :-?

 

A jeżeli chodzi ci o to czy jest agresywna dla betonu, to nie jest.

 

A co do Burkietowicza to dzisiaj tam dzwonię i wysyłam wszystkie rysunki dotyczące dachu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

gratulacje z okazji rozpoczęcia budowy :)

a przede wszystkim wielkie brawa za profesjonalne zastąpienie hydraulika.... 8) 8)

 

Z tego co pisałas rozpatrywaliście wsypanie keramzytu w fundamenty, wiesz może ile mniej więcej kosztuje taka "zachcianka"? Mój mąż bardzo bardzo zastanawia się nad tym keramzytem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grzebiuszko

Dziękuję dziękuję...

Właśnie dzisiaj "walczyłam" o mój Ytong... wynik 1:0 dla mnie 8) :wink:

 

A z tą hydrauliką to trzymam kciuki żeby było dobrze (za duży spadek też jest zły)... nie powiem czemu :oops: :oops: :lol:

 

Odnośnie keramzytu... wyleczyliśmy się z niego szybko... cena 2m3 to ok 300pln tych metrów u nas było ok 150... więc sama rozumiesz.

Chodzi o to że musi to byś frakcja mieszana, trochę drobnego i trochę grubego... ale suma summarum cena we Wrocławiu była przytłaczająca, tak więc stanęło na tradycyjnym lokalnym piasku i styropianie pod wylewką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Cześć

wielkie dzięki za informacje :)

faktycznie keramzyt zabija ceną :o :o :o

 

piękniutkie bielutkie ściany już macie 8)

 

w sprawie banku, to ... tez mam od jakiegoś czasu bardzo dość jednego banku.... a tak miało być pięknie :evil:

u nas ciut inna sytuacja... do chwili podpisania z nami umowy kredytowej byli słodcy jak miód.... a po podpisaniu umowy.... co chwilke nas coś nowego zaskakuje... zwłaszcza odbijająca sie na naszej kieszeni niekompetencja ich pracowników :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, dawno nie zaglądałam do Waszego dziennika :wink: a tutaj tyle niespodzianek... :roll:

Zgadnij ile czekaliśmy na WZ?UWAGA....równo pół roku!!! :evil:

Obecnie jesteśmy w wykopach 8)

Materiał na ściany leżakuje, w tym tygodniu czeka nas zakup więźby. Chcieliśmy lokalnie zaopatrzyć się w Białkowie, ale cena nas trochę wystopowała :wink: A Wy gdzie zakupiliście więźbe?

Pomału myślimy o dachówce. :D W pierwszej wersji też braliśmy pod uwagę Robena, choć sporo "branżowców" nam ją odradza. Bądź tu człowieku mądry :D Dużą wystawkę Robena widzieliśmy w Środzie w Składbudzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grzebiuszko

U nas w kwestii banku dokładnie to samo, kompletnie niekompetentni pracownicy... I tragiczny termin załatwienia sprawy.... MIESIĄC

 

Witaj godin

My mamy wiązary i zamówiłam u Burkietowicza. Ale na bieżące potrzeby bierzemy deski ze Skałki cena 550-600 m3...

 

Właśnie w tym tygodniu zamawiam Robena Średzką Falistą Plus kolor Antracyt, dostałam na nią naprawdę dobrą cenę w hurtowni "Czystopole" w Miękini... Jak znajdę tą wycenę to podam w dzienniku... Tylko muszę się przez stosy papierzysk przekopać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Xoron

dziękuję za zdjęcia salonu z belkami :D

 

U nas jednak będą wiązary - więc wygląd będzie raczej mało atrakcyjny, ale z decyzją zaczekam do samego końca.

 

Widziałam że też macie dwustanowiskowy garaż :D

 

Dzięki za "odwiedziny"

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 10 months później...
sledze wasze budowanie gdyz tez mamy duza dzialke i bede podgladac jak radzicie sobie z urzadzaniem terenu wokol domku.pozdrawiam:)

 

 

:)

 

Strasznie mi głoopio... Tak zapuściłam dziennik a Ty piszesz że go śledzisz :)

 

Dziękuję bardzo za wpis, może kiedyś powymieniamy się wrażeniami z opanowywania tych tysięcy zachwaszczonych metrów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...