Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

odbiór domu


marcioszek

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, którzy są już po odbiorze nowo wybudowanych domów jak również tych którzy do tego tematu się przygotowują. Jak sami wiecie kiedyś następuje ta upragniona chwila i trzeba się zmierzyć z nieubłaganą procedurą jak i znawcami prawa budowlanego, którzy wszystko wiedzą najlepiej i są nieomylni w nadinterpretacji PB. W związku z powyższym mam pytanie do szanownych forumowiczów jakie mieliście bądź macie doświadczenia w odbiorze domu. Jak zachowywał się PNB i wszystkie z tym tematem problemy. Jestem w zasadzie w posiadaniu całości dkumentacji i w najbliższym czasie wybieram się do złożenia w PNB.

Wielkie dzięki za jakieś spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja ostatnio (2 miesiące temu) zgłosiłem dom do odbioru i po 30 dniach jak nikt nie przyjechał mam już dom odebrany.

Ze słyszenia wiem, że czasami niestety inspektorzy fatygują się na miejsce "przestępstwa" ale mierzą tylko czy zarys domu jest tam gdzie miał być, czy dach jest taki jak w projekcie oraz czy otwory okienne i wejściowe pokrywają się w miarę z projektem.

Oczywiście wszystkie papierki trza przy zgłoszeniu im dostarczyć w tym ja dostarczałem rysunek ze zmianami zatwierdzony przez mojego projektanta.

Myślę, że warto jednak odebrać budynek bo wg przepisów grozi niezła grzywna za mieszkanie w nieodebranym domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

odebrałam dom m-c temu.Zebranie wszystkich kwitków i papierków trwało strasznie długo (musiałam przepisywać pozwolenie na budowę,złatwiać papierki do instalacji gazowej-butla na gaz płynny itp.)Wykańczające psychicznie.Złożyłam wszystkie kwitki,ale PNB się przyczepił do jakiegoś detalu i odesłał mnie do poprawki.Przyszłam drugi raz z poprawionymi papierkami i wzystko było ok.

Odczekałam 3 tygodnie ustawowe,nikt s PNB się nie pojawił.Pojechałam i dostałam pieczątkę.Budynek odebrany.

Z tego,co wiem,budynek ni emusi być w 100% zbudowany zgodnie z projektem,są możliwe całkiem spore zmiany.Nie jest to niezgodne z przepisami i PNB dopuszcza takie zmiany.

Pozdr.

Acha,rzecz się działa w PNB w Pruszkowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...