Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jakie planujecie ogrzewanie i dlaczego


mamafilipa

Recommended Posts

jak w tytule pytanie, co spowodowało, że wybraliście takie a nie inne rozwiązanie jeśli chodzi o ogrzewanie. Nie mam wogóle pomysłu na co się zdecydować. Mam gaz ale jaki piec czy podłogówka czy kaloryfery, nie wiem jakbyście podali swoje za i przeciw to zawsze okazja żeby popatyrzeć jakie są racje innych. Z góry dziękuję i pozdrawiam,

mamafilipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piec - kondensat gazowy , wszędzie tam gdzie parkiet ( czyli poddasze z wyjątkiem łazienki ) - grzejniki - wszędzie tam gdzie płytki ( czyli parter z wyjątkiem salonu i gabinetu ) - podłogówka .

Ogrzewanie niskotemperaturowe - grzejniki obliczone na temp 50/40 stopni.

W salonie oczywiście kominek z rozprowadzeniem .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz ziemny w drodze przed domem (10 metrów odległości) - to jest powód.

 

Kocioł gazowy 1 funkcyjny turbo z zasobnikiem c.w.u., parter podłogówka na powierzchni z kafelkami i kaloryfery w salonie, na poddaszu kaloryfery w pokojach, podłogówka w łazience oraz dodatkowo grzejnik łazienkowy.

 

W salonie kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza do pokoi na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka w części dziennej i kalafiorki w części nocnej. W łazience dodatkowo kaloryferek łazienkowy. Do gazu i instalacji wodnej najlepsze rozwiązanie.

 

Tyż tak mam. Na razie propan z perspektywą na gaz ziemny.

Podłogówka bo w salonie, kuchni i holu nie komponowały się kaloryfery i było szkoda miejsca np. w holu. Łazienki - ciepła podłoga. Dodatkowy kaloryfer (drabinka) aby było cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec gazowy (zastanawiam się nad kondensacyjnym), kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza, ogrzewanie podłogowe tam gdzie kamień ( wiatrołap, hol, łazienki i pralnia) w salonie 2 grzejniki kanałowe ( pod dużymi oknami wychodzącymi na taras) w łazienkach oprócz podłogówki grzejniki - drabinki z wbudowanymi grzałkami elektrycznymi) w pozostałych pomieszczeniach (kuchnia, pokój i całe poddasze) kaloryferki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...