Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jakie planujecie ogrzewanie i dlaczego


mamafilipa

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przedewszystkim nie załuj na docieplenie domu. Do rozważenia polecam:

piec na groszek węglowy z zasobnikiem (godzina obsługi a następnie 5-7 dni mozna do niego nie zaglądać).

piony miedziane do skrzynek rozdzielczych od skrzynek przewody aluminiowo - plastikowe ktućce powinny wyjść ze śiany a nie z podłogi

tradycyjne grzejniki ( kaloryfery) w całym domu - ogrzewanie tradycyjne, ale najbardziej zdrowe ( przy podłogówce siadaja stawz w stopach)

podłogówka plus drabinka tylko w głównej łaziece

dodatkowo kominek z płaszem wodnym podłaczony do CO jako alternatywne ogrzewanie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............tradycyjne grzejniki ( kaloryfery) w całym domu - ogrzewanie tradycyjne, ale najbardziej zdrowe ( przy podłogówce siadaja stawz w stopach)

............

To jak to jest :-? Stawy siadają od np. chodzenia po gąrącej plaży,

a po śniegu to moge spacerować do woli bez szkody dla stawów? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa nic nie jest zdrowego ;)

 

1. grzejnikowe - duze rozncie temperatur w pomieszczeniu (przy grzejniku np 30 w przeciwleglym rogu 16)

2. podlogowe - paskudny kurz sie wzbija i wzmaga nasza alergie

3. panele sufitowe - paskudnie grzeje w czache

4. ogrzewanie powietrzne - a wez te wszystkie bakterie w recyrkulujacym powietrzu

 

no i takie tam - to jest jak odwiecna walka margaryny z maslem :D

 

na pewno podlogowka jest przyjazna w pomieszczeniach typu lazienka - lub duzych powierzchniach np 40-50mkw salon oraz z ukladami bardzo nisko temperaturowymi kondensat/PC

 

za to podlogowka ma duza bezwladnosc i nie ma za bardzo sensu obnizen robic na krotki czas

 

grzejniki maja swoj urok i jestesmy przyzwyczjaneni dobrze dobrany mozne tez dobrzez kondensatem i PC dzialac - no i mozna mowic o szybkiej reakcji - typu 30 min i pomieszczenia dogrzane ...

 

takie tam 2 grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tradycyjne grzejniki ( kaloryfery) w całym domu - ogrzewanie tradycyjne, ale najbardziej zdrowe ( przy podłogówce siadaja stawz w stopach)

 

Ale argument.

Przeciez taka podloga ma temp.w granicach 22-25*C,a nie jak kaloryfery dobrze ponad 40-50*C.Chodzac na codzien w butach masz w nich wiekesza temp. i nie ma to chyba wplywu na stawy w stopach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie piec z podajniekiem na eko groszek+ kaloryfery....rozważam podłogówkę w kuchni, łazience, wiatrołapie i holu czyli tam gdzie kafelki na parterze....ale nie podjęłam jeszcze decyzji....zależy ile kasy szrpnie podłogówka.... a może ktoś wie ile więcej za podłogówkę w porównaniu z kaloryferem?

 

Pozdrawiam, smoczyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny vaillant. Kominek z płaszczem wodnym Lechma. Do cwu -solary. Zasobnik dwuwężownicowy 300l -jedna wężownica -kominek+kocioł, druga wężownica -solary. W sieni, holu, wc, kuchni na dole i łazience na górze -podłogówka. Salon (ze względu na parkiet) i sypialnie -grzejniki aluminiowe. Mój instalator podłącza podłogówkę pod powrót z kaloryferów -małe straty, odpowiednia temp wody i nie trzeba stosować zaworów mieszających (ależ to fachowo zabrzmiało :D ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie piec z podajniekiem na eko groszek+ kaloryfery....rozważam podłogówkę w kuchni, łazience, wiatrołapie i holu czyli tam gdzie kafelki na parterze....ale nie podjęłam jeszcze decyzji....zależy ile kasy szrpnie podłogówka.... a może ktoś wie ile więcej za podłogówkę w porównaniu z kaloryferem?

 

Pozdrawiam, smoczyca.

 

U mnie będzie identycznie i takie same rozważania, więc podtrzymuję pytanie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klasycznie: kaloryfery i piec, a nie wynalazki. Piec pali mial i inne smieci. Dlaczego tak? Bo ma byc niezawodnie i tanio przez lata. Poaz tym sasiedzi sie burzyli jak palilem smieci i wzywali police. Teraz pale smieci w piecu i jest gites. Mam po prostu debili wokol siebie.

 

a więc wszyscy wokół są debilami, bo nie chcieli wąchać smrodu twoich smieci..... ciekawe.... a czy ty chciałbyć np wąchać ich, za przeproszeniem, gówna ? ? ?

jeśli TAK, to pewnie mogą ci to załatwić.....porozmawiaj z nimi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kachna, na ile szacujesz koszt całego systemu?

Tak na razie to na oko -piec 5500zł, zasobnik ze stali nierdz. 3600, kominek lechma 5500 + zabezpieczenia ok 3500, rurki, pexy, kaloryfery -ok 7000: więc w tym roku wydam jakieś 25tys :( A za roczek planujemy solary -jak będzie kasa to próżniowe -2szt za ok. 6-7 tys, jak będzie krucho to płaskie -za ok 3500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na razie to na oko -piec 5500zł, zasobnik ze stali nierdz. 3600, kominek lechma 5500 + zabezpieczenia ok 3500, rurki, pexy, kaloryfery -ok 7000: więc w tym roku wydam jakieś 25tys :( A za roczek planujemy solary -jak będzie kasa to próżniowe -2szt za ok. 6-7 tys, jak będzie krucho to płaskie -za ok 3500zł.

Kachna28 to kiedy Ci się zwróci koszt tego ogrzewania :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tradycyjne grzejniki ( kaloryfery) w całym domu - ogrzewanie tradycyjne, ale najbardziej zdrowe ( przy podłogówce siadaja stawz w stopach)

 

Nie wiem, jak to jest z "siadaniem stawów", ale zawsze jak jestem u koleżanki, która ma ogrzewanie podłogowe, puchną mi stopy. Widocznie nie jest to ogrzewanie dla każdego.

mamafilipa, gdybyś zastanawiała się instalację ogrzewania podłogowego, radzę najpierw przetestować, u znajomych, czy dobrze je znosicie. Ja już wiem, że muszę postawić na tradycyjne grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kachna, na ile szacujesz koszt całego systemu?

Tak na razie to na oko -piec 5500zł, zasobnik ze stali nierdz. 3600, kominek lechma 5500 + zabezpieczenia ok 3500, rurki, pexy, kaloryfery -ok 7000: więc w tym roku wydam jakieś 25tys :( A za roczek planujemy solary -jak będzie kasa to próżniowe -2szt za ok. 6-7 tys, jak będzie krucho to płaskie -za ok 3500zł.

 

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze tylko jedno pytanko, bo coś za tani wydaje mi się ten piec. Ja mam ofertę na broetje, jednofunkcyjny i jego cena wynosi 9 tys. netto. No ale do niego dokładają jeszcze zasobnik ok. 100 l. O jakim typie lub modelu wy myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...