Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jakie planujecie ogrzewanie i dlaczego


mamafilipa

Recommended Posts

Sam piec:

http://www.allegro.pl/item224707400_vaillant_vc_ecotec_plus_186_3_5_nowosc_.html

z zasobnikiem: (my planujemy inny zasobnik -na 2 wężownice pod kątem przyszłych solarów):

http://www.allegro.pl/item227996314_vaillant_vc_ecotec_plus_186_3_5_vih_r_120_nowosc.html

Vailanata i ten konkretnie kocioł polecił nam nasz instalator- mówi że są niezawodne i berdzo oszczędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak na razie to na oko -piec 5500zł, zasobnik ze stali nierdz. 3600, kominek lechma 5500 + zabezpieczenia ok 3500, rurki, pexy, kaloryfery -ok 7000: więc w tym roku wydam jakieś 25tys :( A za roczek planujemy solary -jak będzie kasa to próżniowe -2szt za ok. 6-7 tys, jak będzie krucho to płaskie -za ok 3500zł.

Kachna28 to kiedy Ci się zwróci koszt tego ogrzewania :roll:

 

Jeżeli w takim tempie będą podnosić ceny gazu, to bardzo szybko. A to, że będą podnosić, nie ulega wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam piec:

http://www.allegro.pl/item224707400_vaillant_vc_ecotec_plus_186_3_5_nowosc_.html

z zasobnikiem: (my planujemy inny zasobnik -na 2 wężownice pod kątem przyszłych solarów):

http://www.allegro.pl/item227996314_vaillant_vc_ecotec_plus_186_3_5_vih_r_120_nowosc.html

Vailanata i ten konkretnie kocioł polecił nam nasz instalator- mówi że są niezawodne i berdzo oszczędne.

 

Fajny ten piecyk :D Dzięki za szybką odpowiedź :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten piecyk :D Dzięki za szybką odpowiedź :D

 

Pozdrawiam

 

Mi też się podoba -aż szkoda że będzie schowany w kotłowni :D

 

U mnie też będzie w kotłowni, ale jest na tyle mała, że żaden węglowiec by się tam nie zmieścił. Chcemy mieć taki system jak u ciebie, dlatego jeszcze raz dzięki za wszystkie informacje. :D

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poaz tym sasiedzi sie burzyli jak palilem smieci i wzywali police. Teraz pale smieci w piecu i jest gites. Mam po prostu debili wokol siebie.

 

Niezłe....ja bym zaryzykował jednak stwierdzenie, że to Twoi sasiedzi mają problem z debilem (jak ładnie to ująłeś) za siatką.

 

Wracając do tematu:

 

Piec jednofunkcyjny z zasobnikiem.

Kaloryfery, podłogówka w hollu i łazience, kominek z rozprowadzeniem mechanicznym.

 

Czemu tak ? Bo mam 36mb do gazu, piec taki bo po lekturze forum jakoś mam awersję do kondensatów, bo pompa ciepła jest droga na wejściu i zwraca się przed dekadę. Kaloryfery - bo planujemy dużo drewna na podłogach i nie podoba nam się gres w salonie i pokojach (w naszym klimacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poaz tym sasiedzi sie burzyli jak palilem smieci i wzywali police. Teraz pale smieci w piecu i jest gites. Mam po prostu debili wokol siebie.

 

Niezłe....ja bym zaryzykował jednak stwierdzenie, że to Twoi sasiedzi mają problem z debilem (jak ładnie to ująłeś) za siatką.

 

Wracając do tematu:

 

Piec jednofunkcyjny z zasobnikiem.

Kaloryfery, podłogówka w hollu i łazience, kominek z rozprowadzeniem mechanicznym.

 

Czemu tak ? Bo mam 36mb do gazu, piec taki bo po lekturze forum jakoś mam awersję do kondensatów, bo pompa ciepła jest droga na wejściu i zwraca się przed dekadę. Kaloryfery - bo planujemy dużo drewna na podłogach i nie podoba nam się gres w salonie i pokojach (w naszym klimacie).

 

Moze i jestem debilem, ale jednak nie nasylam policji na sasiada. I faktycznie z jednej strony mam jeszcze siatke, ale niedlugo stanie mur 2m, he, he. Mowiac szczerze sasiadow mam w d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem nad wyborem ogrzewania rok, półtora roku temu. Teraz już mam: podłogówka wszędzie plus drabinki z dodatkowymi grzałkami el. w łazienkach i WC.

Dlaczego? Bo na mój rozum grzanie podłogi wydaje mi się najsensowniejsze - wszak ogrzane powietrze unosi się do góry więc jak podgrzeję je gdzieś nisko to dalej poleci samo. Bo kilka razy spałem w domu z takim ogrzewaniem i nie dopadły mnie żadne dolegliwości związane ponoć z ogrzewaniem podłogowym.

 

Mam dostęp do gazu z sieci więc zdecydowałem się na kocioł kondensacyjny plus zasobnik do niego. Wodę w zasobniku mogę grzać dodatkowo kominkiem z PW. Lubię sobie pohajcować :D więc niech się to ciepło nie marnuje. A mając do wyboru wady kominka z PW i wady kominka z rozprowadzeniem ciepłego powietrza wybrałem PW. Bo mogę nim "pędzić" swoją podłogówkę, a i woda do kąpieli też się podgrzeje przy okazji. Za to nie zdecydowałem się na solary - mimo bardzo silnego lobby w rodzinie.

 

Aha - to co sobie tym ugrzeję staram się zatrzymać w domu za pomocą rekuperatora.

 

BTW:

tres34 - cieszę się, że nie jesteś moim sąsiadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

1) Duży zbiornik z wodą w funkcji zasobnika ciepła.

2) Kominek z DGP.

3) Ogrzewanie podłogowe do rozprowadzania ciepła z zasobnika.

4) Wymiennik ciepła na kominie za kominkiem do odbierania ciepła ze spalin i podgrzewania wody w zasobniku.

5) Kolektor słoneczny do podgrzewania wody w zasobniku.

6) Grzałka elektryczna 230 / 400 V w zasobniku, też do podgrzewania.

7) Grzałka elektryczna 12 / 24 V, do podgrzewania wody, zasilana wiatrakiem lub baterią wiatraków.

8) Klimatyzator z funkcją grzania w salonie.

 

Po co? Po to, by w jednym sposobie rozprowadzenia ciepła (podłogówka) połączyć wiele różnych źródeł. Duży zasobnik, żeby źródła mogły pracować rzadziej.

 

W pierwszej kolejności postawiłbym na podłogowe (bo to jest to zrobienia na etapie podłóg) i kominek. Resztę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
tradycyjne grzejniki ( kaloryfery) w całym domu - ogrzewanie tradycyjne, ale najbardziej zdrowe ( przy podłogówce siadaja stawz w stopach)

 

Nie wiem, jak to jest z "siadaniem stawów", ale zawsze jak jestem u koleżanki, która ma ogrzewanie podłogowe, puchną mi stopy. Widocznie nie jest to ogrzewanie dla każdego.

mamafilipa, gdybyś zastanawiała się instalację ogrzewania podłogowego, radzę najpierw przetestować, u znajomych, czy dobrze je znosicie. Ja już wiem, że muszę postawić na tradycyjne grzejniki.

 

 

Witam

 

Podejrzewam, że tak się dzieje, bo wiesz, że jesta tam właśnie ogrzewanie podłogowe :)

To tak jak z wieżą radiową w Gąbinie: wszystkim okolicznym mieszkańcom coś z powodu istnienia tej wieży dolegało, a wszyskie dolegliwości ustąpiły w momencie, kiedy wieża runeła. Tylko, że z powodu remontu od 3 miesięcy już nie działała.

 

Ot pewnie o to tutaj chodzi.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Duży zbiornik z wodą w funkcji zasobnika ciepła.

 

2) Kominek z DGP.

 

a dlaczego nie z płaszczem wodnym?

3) Ogrzewanie podłogowe do rozprowadzania ciepła z zasobnika.

4) Wymiennik ciepła na kominie za kominkiem do odbierania ciepła ze spalin i podgrzewania wody w zasobniku.

5) Kolektor słoneczny do podgrzewania wody w zasobniku.

6) Grzałka elektryczna 230 / 400 V w zasobniku, też do podgrzewania.

7) Grzałka elektryczna 12 / 24 V, do podgrzewania wody, zasilana wiatrakiem lub baterią wiatraków.

8) Klimatyzator z funkcją grzania w salonie.

 

Po co? Po to, by w jednym sposobie rozprowadzenia ciepła (podłogówka) połączyć wiele różnych źródeł. Duży zasobnik, żeby źródła mogły pracować rzadziej.

 

W pierwszej kolejności postawiłbym na podłogowe (bo to jest to zrobienia na etapie podłóg) i kominek. Resztę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Kominek z DGP.

 

a dlaczego nie z płaszczem wodnym?

Bo kominek miałby powstać w pierwszej kolejności, zbiornik dopiero później. Do ładowania zbiornika miałbym wymiennik za kominkiem. Do ogrzewania w międzyczasie (co może trwać i kilka lat, znając tendencje do robienia czegokolwiek w mojej rodzinie) byłoby DGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie zasłaniaj się formułką, że to "tylko Twoje zdanie", tylko napisz mi proszę, dlaczego tak uważasz. Cenię konstruktywną krytykę i dlatego z przyjemnością przeczytam jak wyprowadzisz mnie z błędu! I piszę to zupełnie poważnie!

 

Moje rozumowanie jest takie:

* w pierwszej kolejności kupię kominek z DGP, bo jest to inwestycja mniejsza, niż kominek z płaszczem wodnym,

* zasobnik ciepła zostanie dostawiony później,

* ogrzewanie podłogowe też podłączę później, gdy będzie mnie stać na zasobnik,

* wymiennik ciepła za kominkiem ochłodzi spaliny równie skutecznie jak płaszcz wodny (pewnie trzeba będzie to uwzględnić projektując komin, prawda?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysztofLis2

 

A może by tak kilka metrów rury miedzianej owinąć na wkładzie kominkowym?

Tanio, solidnie, sprawnie działa i ma małą pojemność wodną, co oznacza, że nie masz "bomby" w salonie i możesz pozwolić na palenie w tym kominku nawet jełopowi, co lubi jak ogień buzuje jak pożar Rzymu...

 

Do tego jakaś rura ze 2m zadeklowana w byle warsztacie ślusarskim i masz bufor.

 

Nie jest drogo, tylko spocić się trzeba...

Takie systemy są i znane i często budowane...

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...