Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jakie planujecie ogrzewanie i dlaczego


mamafilipa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jedank z tego co tłumaczy mi hydraulik latem będzie ten kocioł podgrzewał wodę ciepłą i jeśli np w nocy nikt by nie pobierał tej wody to w końcu kocioł wygaśnie.Większy zasobnik ma niby dać mi to,że jak będzie więcej do podgrzania to do rana nie wygaśnie.Stąd też teoretycznie kocioł będzie pracował całe lato bez potrzeby rozpalania go codziennie.

 

Nie wiem tylko jak to ma się w praktyce

Bzdura. :)

 

Przecież po podgrzaniu zbiornika będzie musiał codziennie podgrzewać tylko tyle wody, ile zużyjecie. Plus tyle, co ucieknie z zasobnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Gaz ziemny tuż obok 10m - więc brać trzeba.

Do tego Rekuperator z Gruntowym Wymiennikiem Ciepła, i zastanawiam się na Solarami.

W salonie kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza do pokoi na poddaszu.

Zastanawiam się też nad zwykłym piecem na węgiel i drzewo - ot tak żeby można było spalać nadwyżki śmieciowe i nie tylko. (oczywiście te co się nadają do spalania).

Kocioł gazowy tu jeszcze nie wiem jaki (jedno czy dwufunkcyjny - może ktoś coś o nich powie) parter podłogówka na powierzchni z kafelkami i kaloryfery w salonie (na podłodze drzewo), na poddaszu kaloryfery w pokojach, podłogówka w łazience oraz dodatkowo grzejnik łazienkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też nad zwykłym piecem na węgiel i drzewo - ot tak żeby można było spalać nadwyżki śmieciowe i nie tylko. (oczywiście te co się nadają do spalania).

Jeśli chcesz mieć kocioł gazowy i kominek, odpuść ten kocioł na węgiel i drewno. Postaraj się tylko zrobić komin i kocioł tak, żebyś później mógł ten kocioł na paliwa stałe w miejscu gazowego (albo obok) dostawić w razie potrzeby.

 

Kocioł gazowy tu jeszcze nie wiem jaki (jedno czy dwufunkcyjny - może ktoś coś o nich powie)

Jak solar, to i zasobnik ciepła. A jak tak, to kocioł jednofunkcyjny wystarczy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...