Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Deszczownica - czy jest sens monotowac?


arkadiusz

Recommended Posts

  • 4 months później...

Ostrzegam wszystkich przed kompletną deszczownią Deante. Nie wiem jak jest z innymi producentami bo nigdy nie używałam.

Zainstalowałam swoją wymarzona deszczownię i od razu zaczęły się kłopoty.

 

1. pokrętła praktycznie nie dają się przekręcić mokrą dłonią

 

2. popsuła się po miesiącu i serwis (za szybkość reakcji i organizację duży plus) nie naprawił całkowicie ponieważ elementy firmowe nie pasują całkowicie bądź serwisam jest do d... Pokrętło teraz odstaje i lata luźno - jeszcze będę z tym walczyć

 

3. najgorszy problem to wylewka - po miesiącu zarosła kamieniem i nie ma sposobu na oczyszczenie bez demontażu. Nigdy już deszczownia nie działała tak jak pierwszy raz. Zamiast fajnego strumienia mam cieniutkie sikające w różne strony strumyczki. Psikanie od dołu odkamieniaczami nic nie daje bo specyfiki natychmiast skapują. Serwisant radził twardą szczotę ryżową, ale to też na nic. Jak dziurki się zapychają to zaczyna lecieć górą mocowaniem wylewki a moja woda wcale nie jest taka twarda co wykazały badania. Totalna porażka, płakać się chce. Nie wyobrażam sobie, żeby raz na tydzień włazić na drabinę w łazience i odkręcać kluczem całą wylewkę żeby odwrócić do góry szpilkami i pracowicie oczyścić. Nie wiem jak to jest u innych producentów. Ja na wszelki wypadek już nigdy deszczowni nie kupię a swoją jak tylko mnie będzie stać na wymianę wyrzucę na smietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 2 weeks później...
  • 10 months później...

Witam

 

muszę niedługo zakupić deszczownicę do remontowanego mieszkania. Znajomy ma plaffoni - ale mój architekt wnętrz mówi, że niekoniecznie to, bo to firma niesprawdzona

 

dodam, że mój budżet nie jest duży i zależy mi na kupieniu dobrej jakości rzeczy, ale niekoniecznie za ogromne pieniądze, deszczownica za 1,5 tysiąca odpada - czy za tyle max mogę kupić cały zestaw podtynkowy, deszczownicę (z ramieniem) i baterię dwuwyjściową (na deszczownicę i na prysznic zwykły)?

 

zalezy mi na tym - bo już doczytałam wyżej - by można to było konserwować. MAM twardą wodę!

 

bardzo proszę o poradę co kupić

ktoś wyżej mówił o tym, że kupował łączone firmy, czy można prosić o bliższe informacje na ten temat? jakich firm były poszczególne elementy?

 

P.S. Deszczownice podobają mi się kwadratowe, okrągłe odpadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Paffoni Level podtynkowy z termostatem, deszczownicą kwadratową 20x20 za 1720,-:

Bateria podtynkowa termostatyczna Paffoni Level 790,00

Deszczownica kwadratowa Paffoni 310,00

Ramię kwadratowe deszczownicy 280,00

Przyłącze kątowe węża 80,00

Zestaw punktowy (wąż Isiflex Hansgrohe)+słuchawka+uchwyt 260,00

Ale wszystko na 7 % VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...