Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka dachowke wybrać!!???


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow!Mam prosbe musze wybrac dachowke na moj dach.Prosze o rade co najlepiej wybrac.ceramiczna czy betonowa oraz jakiej firmy.Domek (pola z archipelagu)budujemy nad morzem.Nie chcialbym aby za rok dachowka zmienila kolor,czesto tu wieje.na niektorych domach widzialem dachy lekko zazielenione.Chcialbym sie tego ustrzec.Prosze o rady.z gory dziekuje!!!!!!Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow!Mam prosbe musze wybrac dachowke na moj dach.Prosze o rade co najlepiej wybrac.ceramiczna czy betonowa oraz jakiej firmy.Domek (pola z archipelagu)budujemy nad morzem.Nie chcialbym aby za rok dachowka zmienila kolor,czesto tu wieje.na niektorych domach widzialem dachy lekko zazielenione.Chcialbym sie tego ustrzec.Prosze o rady.z gory dziekuje!!!!!!Pozdrawiam.

 

To, jaki typ dachówki wybrać zależy od Twoich możliwości finansowych - ceramika jest dośc droga. Ja osobiście polecam betonową dachówkę Braasa - sam właśnie kładę taką na dach a mój ojciec od prawie 10 lat ma ją na dachu i jest bardzo zadowolony. Oczywiście Braas dzisiejszy różni się dość mocno od Braasa sprzed 10 lat choćby tym, że teraz stusuje się powłokę Lumino.

 

Co do zielonych dahcówek....podejżewam, że było to od strony północnej - to niestety nieuchronne praktyczni ena kazdym dachu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ceramika jest droga , a beton tani to bym się kłóciła :wink: , generalnie przed porastaniem się nie uchronisz (zależy od usytuowania domu) weż to co Ci się podoba, kolor, kształt, warunki gwarancji itd. Czy ceramiczna czy cementowa? z obu będziesz zadowolona bardzo długo, dla ułatwienia tobie przeczytaj sobie wątki o ceramicznych odnośnie odbarwień kolorów, w cementowej raczej tego problemu nie ma :wink: ale są inne :D nie można jednoznacznie stwierdzić bierz taką bo ... każda ma swoje wady i zalety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Braasa i nie do końca jestem zadowolony - Celtycka wprawdzie nie porasta ale po dużych mrozach potrafią odpadać drobne odpryski z narożników dachówek. Wprawdzie nad morzem raczej dużych mrozów nie ale jak są duże drzewa w a dach bedzie zacieniony to z pewnością i tak porosną dachówki glonami , mchem. Wybrałbym ceramikę i to wcale nie jakąś tam angobowaną , czy glazurowaną - chyba ,że pasuje taka do projektu.Nie bał bym się nalotów na dachu -naturalna ceramika plus niewielki nalot wygląda tak naturalnie i ładnie,że warto moim zdaniem zaryzykować -ale to oczywiście kwestia gustu. Rzeczy naturalne po prostu ładnie się starzeją nie wiedziałem tego na etapie wyboru moich dachówek i z niecierpliwoscią czekam ,aż mój Braas sie rozpadnie i wtedy żona nie będzie mić obiekcji przed wymianą na naturalną ceramikę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nim Ci się Braas rozpadnie minie conajmniej 60 lat :lol: te odpadające narożniki po zimie to nic innego jak np. niedopatrzenie dekarza przy układaniu dachówki (po prostu była nadkruszona i kawałek trzymał się na farbie i po mrozie sobie odpadł ) mogło być także nieumiejętne chodzenie po dachu :wink: napewno nie jest to wynikiem słabej jakości tej dachówki , jak najprawdopodobniej sądzisz :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zwieziono 3 dni temu Braasa grafitowego,ktorego zamowilem w lutym....myslalem,ze jest ciemniejszy ale to kwestia podswietlenia....nie chcialem czerwieni,ktora ma kazdy wokol mnie......zobaczymy....dekarz z polecenia zachwala go,kladzie juz kolejne osiedle domkow.....mysle,ze dachwoka przezyje mnie i jakos bedzie za mego zywota ladnie sie prezentowac.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu to dość proste .Nigdy wcześniej nie mieszkałem w domu .Brak doświadzczenia spowodował,że marketing zrobił mi pranie mózgu .Stać mnie było na każdą ogólnie dostępną formę pokrycia dachu.Ponieważ jestem zodiakalną wagą nigdy nie jestem w pełni zadowolony z podętej decyzji .Dlatego też stale oglądam inne dachy i w mojej opinii najładniejsze są naturalne pokrycia ceramika ,słoma gont.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miazgociąg - to dobrze że ja jestem Skorpionem... :lol: :lol: :lol:

a tak serio to chyba trochę przesadzasz, Braas to bardzo dobra firma i ich dachówki ładnie prezentują się na dachu.Fakt, ja też uważam że ceramika to ceramika-coś w tym jest ale cieszmy się tym co mamy.Nie jeden posiadacz blachodachówki marzy o takim Braasie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy dachówkę ceramiczną Von mullera: czerwona angoba, holenderka E 32.Leży sobie na dachu od roku i bardzo nam się podoba.Dekarze nie mieli "ale", dach wygląda naprawdę solidnie.

 

To tak jak u nas, ale jak będzie wyglądała po roku to zobaczymy za rok i dwa tygodnie :)

W ręce wygląda super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prezentacji na połaci dachowej to moim zdaniem lepiej (bardziej naturalnie ) wygląga IBF od mojej celtyckiej. a obie i ta księ nie umywają do naturalnej czerwonej ceramiki.Braas to faktycznie przyzwoita marka ale w lidze dachówek betonowych . No może jestem zbyt małostkowy ale teraz wybrałbym inaczej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na temat dachówki Tondach z Czech (Romańska)? - ceramiczna naturalna - jest w cenie Braasa, o którym wcześniej myślałam, a szybciej dostępna (na Śląsku ok. 2-3 tygodni). Podoba mi się naturalna ceramika w kolorze cegły, dachówki agobowane lub glazurowane są dla mnie zbyt błyszczące i nie pasowałyby do mojego "wiejskiego" domku. Zastanawiam się nad użyciem taśmy miedzianej zapobiegającej podobno porastaniu dachu i czyszczącej go. Czy ktoś to widział "w naturze" i czy jest bardzo droga?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tondach ? bardzo przyzwoite wyroby w dobrej cenie, kiedyś faktycznie wynalazek, aktualnie bardzo dobra jakość, w tej cenie nie spojrzała bym na Braasa, choć to bardzo ceniona marka :wink: przy zastosowaniu taśmy miedzianej reszta obróbek blacharskich powinna być tylko z miedzi :wink: co niestety znacznie podraża całość tej operacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam się na Tondach Romańską angobowaną, ma wyraźniejszy kolor od surowej, taki rudy i nie jest błyszcząca, tylko taka satyna, a ja nie chcę błyszczącego dachu. Z angobą obejdzie się bez taśmy miedzianej. Różnica w cenie miedzy dachówką surową a angobą jest 10%. Wygląda solidnie, kilka dachówek, które oglądałam są proste, dość starannie wykonane, brzegi gładkie i zamki ładnie spasowane. Dostawa za 2-3 tygodnie. Cena w granicach czterdziestu kilku złotych z watem. Myślałam wcześniej o Braasie, ale cena zbliżona, bo Braas też idzie do góry, poza tym nie jest teraz dostępny. Wizualnie Tondach jest ładniejszy od Braasa no i jest ceramiczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpryski narożników pojawiły się w piątym roku bytu dachówki na dachu .

 

Odpryski narożników to z reguły nie wina dachówki tylko błędnego montażu. Za ciasno ułożony dach, który cały czas pracuje. Musisz mieć sokoli wzrok bo drobne odpryski są praktycznie nie zauważalne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pracy dachu to być może i fakt dachówka jest czarna( nagrzewanie) ,a dom stoi w bardzo wietrznym miejscu . Więżba jest krokwiowo jętkowa więc być może mniej sztywna.Niemniej jednak mam dwa osobne budynki stojące obok siebie osie długie tych budynków są pod kątem 180 stopni , oba dachy wykonywały dwie różne ekipy a dachówka jest ta sama .Na obu jest ten sam problem z dachówkami.Budynki są niskie więc łatwo zauważyć problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...