Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka dachowke wybrać!!???


Recommended Posts

Jestem na etapie wyboru dekarza. Po rozmowie z 3 "majstrami" dominuje pogląd że : euronit - zbyt miękka , Braas i IBF - twardsza.

Temat ceramicznych mnie nie interesuje - bo Mnie nie stać na nie....

 

Ja myślałam podobnie, ale po otrzymaniu wyceny dachu różnica między Brassem a Robenem wynosiła 1,5tys, ponadto Brass dostepny za około 2 miesiące a Roben od ręki. Nie zastanawiałam sie i kupiłam Robena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jestem na etapie wyboru dekarza. Po rozmowie z 3 "majstrami" dominuje pogląd że : euronit - zbyt miękka , Braas i IBF - twardsza.

Temat ceramicznych mnie nie interesuje - bo Mnie nie stać na nie....

 

Ja myślałam podobnie, ale po otrzymaniu wyceny dachu różnica między Brassem a Robenem wynosiła 1,5tys, ponadto Brass dostepny za około 2 miesiące a Roben od ręki. Nie zastanawiałam sie i kupiłam Robena

 

Ja też będę stał przed tym problemem ale chyba mam rozwiązanie. Mam w rodzinie pare osób które zawodowo zajmują sie budownictwem zarówno domów jak i poważnych inwestycji i każdy z nich powiedział ,że najlepszą dachówką jest ceramiczna Robena. Pod żadnym pozorem nie zalecali betonowych bo obrastają grzybem, mchem itd.. i po kilku latach brzydko to wgląda. Generalnie podobno Robena jest najlepsza jakosciowo.

Zastanwiałem się nad blachodachówką ze wzgledu na koszty ale z tego co rozmawiałem to jesli dach jest troszke połamany ( kukułki ) to zostaje sporo odpadu i wcale tak taniej nie wychodzi. Jak rzyjdzie czas to poproszę o wycenę na blachodachówkę i n dachówkę, porównam i zobacze co się bardziej opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramika jest droższa od cementu ale podobno trwałością cementowa nie odbiega znacząco. Jak stać Cię na ceramiczną to nie powinieneś mieć problemu z wyborem...

 

Z tym czy stać czy nie stać to nie jest tak łatwo. Na etapie wyboru dachu każdy w zasadzie ma kasę (albo swoją albo banku). Na koniec wykończeniówki się okaże czy było stać na ceramiczną czy nie. W obecnej sytuacji gdzie ceny co chwila się zmieniają tzn. rosną, trudno jest stwierdzić na co nas stać.

Ja zdecydowałem się na cementowy Euronit. Jak się okaże na końcu, że wyrobiłbym się finansowo i na ceramiczną to trudno, cementowe nie sa wiele gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow!Mam prosbe musze wybrac dachowke na moj dach.Prosze o rade co najlepiej wybrac.ceramiczna czy betonowa oraz jakiej firmy.Domek (pola z archipelagu)budujemy nad morzem.Nie chcialbym aby za rok dachowka zmienila kolor,czesto tu wieje.na niektorych domach widzialem dachy lekko zazielenione.Chcialbym sie tego ustrzec.Prosze o rady.z gory dziekuje!!!!!!Pozdrawiam.

 

My wybraliśmy cementową BRAAS i myślę, że to niezły wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wybraliśmy Euronit grafitową. Ceramiczne "zabiły" nas ceną. Kiedy zastanawialiśmy się nad dachówką, to obejrzeliśmy mnóstwo dachów i nie jest prawdą, że mchem i glonami porastają tylko cementowe. Według mnie ceramiczne też porastają, jeśli nie mają żadnej powłoki(np. szkliwo). Gdyby było nas stać, to byłyby ceramiczne plus taśmy i okucia miedziane. Ale Ty niestety musisz sam wybrać. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmieniłem swoje poglądy o 180 stopni. Teraz myślę tak wszystko powinno być względnie tanie ale ładne i trwałe, bo np za 10 alb 20 lat może będę chciał coś innego. Co z tego, że dachówka może być na dachu 100 lat jeżeli mnie już nie będzie a komuś się nie spodoba. Dlatego uważam, że lepiej kupić np blachodachówkę połowę taniej a za 30 lat ją wymienić na inną i wtedy dach będzie nowy. Co zrobić gdy dach z drogiej dachówki się zniszczy nie cały ale powiedzmy parę sztuk i co wtedy. Dawniej myślałem inaczej, ale widząc jak często w domu się coś zmienia to potem, żal drogich rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie dziś trwają prace nad naszym daszkiem. Wracam z budowy i jestem bardzo zadowolona. Kryjemy cementową, IBF, ciemny brąz, rzymska. Wygląda super. Zresztą, sami zobaczcie :

http://foto0.m.onet.pl/_m/b3a6ab525611107552389797f0905644,5,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/f434fcb36f987d0d3d16c3bebeb3fa15,5,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/24d072e30ca2159db6f61211f6e64516,5,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmieniłem swoje poglądy o 180 stopni. Teraz myślę tak wszystko powinno być względnie tanie ale ładne i trwałe, bo np za 10 alb 20 lat może będę chciał coś innego. Co z tego, że dachówka może być na dachu 100 lat jeżeli mnie już nie będzie a komuś się nie spodoba. Dlatego uważam, że lepiej kupić np blachodachówkę połowę taniej a za 30 lat ją wymienić na inną i wtedy dach będzie nowy. Co zrobić gdy dach z drogiej dachówki się zniszczy nie cały ale powiedzmy parę sztuk i co wtedy. Dawniej myślałem inaczej, ale widząc jak często w domu się coś zmienia to potem, żal drogich rzeczy.

 

Że co proszę ? o połowę taniej ? zastanów się co piszesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam się na Tondach Romańską angobowaną, ma wyraźniejszy kolor od surowej, taki rudy i nie jest błyszcząca, tylko taka satyna, a ja nie chcę błyszczącego dachu. Z angobą obejdzie się bez taśmy miedzianej. Różnica w cenie miedzy dachówką surową a angobą jest 10%. Wygląda solidnie, kilka dachówek, które oglądałam są proste, dość starannie wykonane, brzegi gładkie i zamki ładnie spasowane. Dostawa za 2-3 tygodnie. Cena w granicach czterdziestu kilku złotych z watem. Myślałam wcześniej o Braasie, ale cena zbliżona, bo Braas też idzie do góry, poza tym nie jest teraz dostępny. Wizualnie Tondach jest ładniejszy od Braasa no i jest ceramiczny.

 

Bardzo dobry wybór, ale bez taśmy Cu raczej się nie obejdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do iwonaszczytno.

 

Piszę to co myślę, widzę i słucham. Dachówka na mój dach to wg. wykonawcy od 70 do 170 zł/m2. Może mnie naciąga, ale to jest bardzo dobry wykonawca i chyba wie co mówi. Dachówka ceramiczna żeby była dobra to musi być droga i już. Bardzo dużo czytałem artykułów na ten temat i rozmawiałem z różnymi ludźmi, którzy dużo więcej wiedzą niż ja. Dachówka cementowa w tej samej cenie co ceramiczna jest o niebo lepsza. Jak myślisz skąd biorą się takie rozpiętości w cenie między dachówkami. Tam gdzie mieszkam domy powstawały w różnym czasie i według mnie nie ma różnicy, czy dachówka leży 15 lat czy 50 i więcej wszędzie jest beznadziejnie. Ludzie palą tutaj węglem próbowali gazem ale wrócili do węgla. Dachy są brudne i pokryte mchem. Jeżeli miałbym kupować dachówkę ceramiczną to na pewno była by ona dużo droższa od blachodachówki, która też może być droga ale na 30 lat to bym z tym nie przesadzał. Dachówka cementowa może nie była by dużo droższa od blachodachówki, ale jak widzę te dachy dookoła mnie to sam nie wiem. Mogę, Ci napisać co niektórzy ludzie robią, zdejmują taką dachówkę myją ją dokładnie a później malują farbą i przez parę lat wygląda z daleka jak nowa bo z bliska nie. Za 30 lat blachodachówkę można samemu zdjąć i położyć nową bo to nie jest żadna filozofia a starą oddać na złom, a co zrobić dachówką cementową malować czy wyrzucić i ile to gruzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piomar64

Tam gdzie mieszkam domy powstawały w różnym czasie i według mnie nie ma różnicy, czy dachówka leży 15 lat czy 50 i więcej wszędzie jest beznadziejnie. Ludzie palą tutaj węglem próbowali gazem ale wrócili do węgla. Dachy są brudne i pokryte mchem. Jeżeli miałbym kupować dachówkę ceramiczną to na pewno była by ona dużo droższa od blachodachówki, która też może być droga ale na 30 lat to bym z tym nie przesadzał. Dachówka cementowa może nie była by dużo droższa od blachodachówki, ale jak widzę te dachy dookoła mnie to sam nie wiem. Mogę, Ci napisać co niektórzy ludzie robią, zdejmują taką dachówkę myją ją dokładnie a później malują farbą i przez parę lat wygląda z daleka jak nowa bo z bliska nie. Za 30 lat blachodachówkę można samemu zdjąć i położyć nową bo to nie jest żadna filozofia a starą oddać na złom, a co zrobić dachówką cementową malować czy wyrzucić i ile to gruzu.

tam gdzie ja mieszkam jest różnica, a ludzie palą głównie węglem i czym się da.

Różnica polega nie na tym czy jest porośnięta mchem czy nie[nie wiem co wszyscy się tak tego mchu przyczepili? :-?] ale głównie na tym że na domu mającym 100 lat krytym karpiówką raz w roku trzeba przejżeć czy wiatr nie strącił jakiejś dachówki, raczej sie to nie zdaża, a dach kryty betonówką w latach sześćdziesiątych jest do wymiany [pękają dachówki, zwłaszcza w zimie podczas zmian temperatury i przy wymianie zdarza się że skruszy się sąsiednia - nie jest to dużo w skali roku i dachu - kilka szt. rocznie, ale jest to uciążliwe i nie wyobrażam sobie na domu latać i sprawdzać czy mi któraś nie pękła]. Dzisiejsza betonówka jest 2 razy grubsza od tej z lat sześćdźiesiątych. Następna żecz to to że te betonówki które były czerwone sa teraz bladoróżowe. Mchem i glonami porastają obie tak samo.

Mi włąśnie w zeszłym tygodniu skończyli kłaść robena miedzianego. Na dachu z blachami i rynnami wygląda przefantastycznie i wydana kasa tak nie boli.

tak poza konkursem to w jakich cenach teraz chodzi m dachówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do laspalmas

 

Moim celem było wykazanie, że lepiej coś kupić taniej i częściej to wymienić bo co będzie za 50 lat to nie wiadomo. Oczywiście nie można przesadzić w drugą stronę i kupić byle czego. Ale lepiej nie przepłacać. Dlatego mój wybór padł na blachodachówkę zwłaszcza po częstych wizytach u górali w Zakopanem. Dach to jakby wizytówka domu i nie liczyłbym, że po 50 latach będzie atrakcyjny, chyba, że teraz jest inna technologia co okaże się chyba po 50 latach. Dużo się słyszy o jakości obecnych materiałów budowlanych o nie trzymaniu reżimów technologicznych, nie wiem jak do się ma do dachówek bo nie jestem specjalistą ale czytam dużo na ten temat. Gdybym miał wybierać między betonową a ceramiczną to wybrałbym betonową z tych samych względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...