Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

instrukcja Budowy kominka z KG


krisb10

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 181
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam w temacie kominków .

Też się zastanawiam nad samodzielną budową kominka .

Korci mnie jednak kominek z otwartą komorą spalania - bez wkładu .

Czy ktoś coś takiego zbudował ?

opis by był długi, są do tego gotowe tabele. jak będziesz się ich trzymał to wyjdzie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

troche z innej bajki...

czy ktos ma wkłady firmy ELKOM ... slyszałem opinie od instalatorów ze sa dobre i w dobrej cenie... ale chciałbym tez coś wiedziec od uzytkowników...

 

mam prośbę .... do osób które maja kominki z płasczem oraz inne zródło + wymiennik ciepła...

 

PROSZE o zrobienie zdjec w wolnej chwili, kotłowni podłaczenia rór pomp wymiennika itp...

 

nie wiem na jakich fachowców na trafie ... chciałbym wiedziec co i jak...

mozliwe ze wyprowadzenia z kominka do kotłowni bede prowadził sam...

jezeli ktoś ma jakies opracowania schematy itp rzeczy... to bardzo prosze o przesłanie wraz z ww zdjęciami.

 

mail.

[email protected]

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w temacie kominków .

Też się zastanawiam nad samodzielną budową kominka .

Korci mnie jednak kominek z otwartą komorą spalania - bez wkładu .

Czy ktoś coś takiego zbudował ?

opis by był długi, są do tego gotowe tabele. jak będziesz się ich trzymał to wyjdzie :lol:

A może jakieś wskazówki na te tabele .

 

No i jeszcze jedno pytanie :

Właśnie szykuję się do wylewek i nie wiem czy pod kominkiem styropian ma być . Ktoś mi kiedyś powiedział , ze pod kominkiem styropian należy wyciąć bo kominek jest cieżki i wylewka może pękać .

Ja postanowiłem ocieplenie pozostawić .

W celu przeniesienia nacisku kominka na chudziaka wyciąłem w styropianie cztery otwory i wstawiłem w nie cegły . Będąztanowić coś w rodzaju filarów nośnych .

Zastanawiam się tylko czy podłoga pod paleniskiem może się nagrzać na tyle , żeby styropian zmiękł - wydaje mi się że nie .

A jak u siebie macie zrobioną podłogę pod kominkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kominkiem nie ma wysokiej temperatury która mogła by uszkodzić styropian ale zastanawiam się nad tymi cegłami. Czy nie warto by zastąpić je np 2 ceownikami po prawej i lewej stronie. Cegły będą działać jak 4 punkty nacisku a ceownik rozłoży nacisk jak na belkę. To okrągłe pomiędzy cegłami to wlot powietrza ?? Jak tak to ok a jak nie to właśnie w tym miejscy bym zrobił wlot powietrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A owszem - to okrągłe to wlot powietrza .

Mam zakopaną rurę fi 160 : jeden koniec na zewnątrz , drugi pod kominkiem .

Jak na razie to nie mogę znaleźć odpowiedniego szybra do tego wlotu .

To co mi proponują w sklepach z kominkami to zwykłe przepustnice i na dodatek nieszczelne .

Ja natomiast wymyśliłem sobie taki motylkowy , obracany w płaszczyźnie przekroju rury , zamontowany w płaszczyźnie podłogi .

Tylko nie wiem czy jest coś takiego do dostania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie naszkicowałem tę przepustnicę/szyber .

http://images24.fotosik.pl/82/9fae80fe5075b2a0med.jpg

Gdyby komuć takie coś wpadło w oko to ja jestem zainteresowany .

A te kątowniki pod kominkiem to niezły pomysł .

A może między cegłami pręty zbrojeniowe ? Pomyślę .

I dzięki za wszelkie sugestie i pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jestem na początkowym etapie budowy własnego kominka. Podmurowałem z cegły podstawę i zastanawiam się nad resztą. Serdecznie proszę o udostępnienie wszelkich posiadanych w tym temacie materiałów. Będę wdzięczny.

[email protected]

Pozdrawiam

Muślę ,że powinieneś trochę pobuszować po forum , sprecyzować wymagania stawiane kominkowi i dopiero prosić o materiały .

Na poczatek proponuję lekturę http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2140809#2140809

Potem użyj wyszukiwarki i czytaj , czytaj ...

To forum to naprawdę skarbnica wiedzy - czasu tylko trzeba troch poświęcić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Przeglądałem Allegro kilkakrotnie i dopiero dziś znalazłem .

http://www.allegro.pl/item241267455_rozeta_okragla_fi_150_przesylka_gratis.html

Właśnie o coś takiego mi chodziło

 

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie jednakże sam przybieram się do budowy kominka. O ile dobrze zrozumiałem to szukasz przepustnicy do zamontowania na kanale doprowadzającym powietrze do kominka i uważam, że taka "przepustnica" do tego sie nie nadaje. Wystarczy spojrzeć na jej czynny przekrój, jest on bardzo ograniczony a nie bez powodu zalecają doprowadzenie powietrza kanałem fi 160.

Efektem tego może być nawet świst powstający w kanale, a z dużą prawdopodobnoscią wystąpi niedobór powietrza do spalania.

Nawet narysowana przez ciebie przepustnica, co dokładnie widać na dzieńdobry ma zmniejszony przekrój o połowę.

Radzę jeszcze raz to przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć na jej czynny przekrój, jest on bardzo ograniczony a nie bez powodu zalecają doprowadzenie powietrza kanałem fi 160.

Efektem tego może być nawet świst powstający w kanale, a z dużą prawdopodobnoscią wystąpi niedobór powietrza do spalania.

Nawet narysowana przez ciebie przepustnica, co dokładnie widać na dzieńdobry ma zmniejszony przekrój o połowę.

Radzę jeszcze raz to przemyśleć.

Mam wlot powietrza do spalania fi110 o długości około 5 metrów. Kominek 16kW. Nie zauważyłam niedoborów powietrza do spalania ani świstów w kanale. Owszem ta przepustnica lokalnie zwęzi przepływ, ale nie ma to wielkiego znaczenia. Co innego zwężenie na dużej długości a co innego taka przesłona. Osobiście uważam, że może ona bardzo dobrze spełniać swoją rolę. Szczególnie jeśli i tak pali się na zmniejszonym dopływie powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...