Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

instrukcja Budowy kominka z KG


krisb10

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 181
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie mam ten sam dylemat. Tymczasem moja rura fi 160 mm wystaje z chudziaka dokładnie w środku przestrzeni podłogowej przeznaczonej na wkład kominkowy.

I nie wiem jaki wkład zafasować bo chciałbym taki z płaszczem wodnym i z przyłączem do doprowadzenia powietrza zewnętrznego, mocny (20-24 KW) i... niebrzydki żeby był!

pzdr.

-romwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam ten sam dylemat. Tymczasem moja rura fi 160 mm wystaje z chudziaka dokładnie w środku przestrzeni podłogowej przeznaczonej na wkład kominkowy.

I nie wiem jaki wkład zafasować bo chciałbym taki z płaszczem wodnym i z przyłączem do doprowadzenia powietrza zewnętrznego, mocny (20-24 KW) i... niebrzydki żeby był!

pzdr.

-romwis

No to dokładnie tak jak u mnie .

Tylko kominek będzie bez płaszcza i może mniejszej mocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No i zbudowałem samodzielnie kominek:

Oto kosztorys

wkład tarnawa z szybą półokrogłą na wyprzedaży firmy na allegro

z redukcja i rurą flex i kosztami przesyłki 1830zł (faktura vat :) )

do tego wełna płyty karton gips (ogień), klej prolile przyścienne U 430złotych

kratki +przepustnica 232zł (allegro parkanex)

taśma wręty szpachla itp 100zł

razem około 2600 zł

Robiłem dwie soboty i 6 popołudni.

zostało mi jescze podłączenie halogenów i zamówienie płyta u kamieniarza (około 650zł za mkw)

Pali się bardzo dobrze nic sie nie dymi ogrzewa salon i 2 pokoje na poddaszu. komin 14x14, nawet jak deszcz pada i nie ma cugu nic sie nie dymi

mogę powstawiać zdjęcia z poszczególnymi etapamii realizacji, ale nie wiem jak sie zdjęcia wklaja

C:\Documents and Settings\amd\Pulpit\100MEDIA\pic_0054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj krisb10 - jeżeli chcesz wkleić zdjęcie na forum to najpierw musi się ono znależć gdzieś w necie ( z Twojego komputera nie da się bezpośrednio na forum ) , np tu http://www.fotosik.pl

Potem , zamiast lokalizacji w swoim lomputerze podajesz skrót do tego obrazka ( a jak go zamieścisz pomiędzy img to id razu się wyswietli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...