Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

Witam!

Czyżby nikt ze szkieletorów nie miał żadnych doświadczeń z wentylacją mechaniczną, a może wszyscy instalują klimy...

Dajcie jakiś cynk, w co się warto wpakować.

A może klimat w drewniaku jest tak cudowny że da się zaoszczędzić na tych rozwiązaniach...

Pozdr

RobertU

 

 

tez bym sie podpiela do pytania. Widze jednak ze odp brak

 

Ze swojej strony moge Ci powiedziec ze w sobote bylam na takiej budowie pokazowej on line firmy ktora jednoczesnie w swojej kompleksowej ofercie proponowala gruntowy wymiennik ciepla z rekuperatorem. Wszystkie konieczne przewody ida w plycie fundamentowej. Ogolnie bylabym na tak - jest tylko maly problem - ja bylam dotycczas zdecydowana na domek z bali, ten sobotni wyjazd namieszal mi znow w glowie, ale przyznam ze to rozwiazanie wyglada w teorii na idealne. Ciekawe jak jest w praktyce.

Drugi plus to koszty ogrzewania - przy tym systemie wynosza one ok 5 zl/metr rocznie :o

 

Moze jednak ktos korzysta z gruntownego wymiennika w szkielecie i cos nam napisze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie szkieletowcy! Trochę mnie nie było, ale w tak zwanym miedzyczasie, znana z zamieszczanych tutaj postów firma EKO.. wykonała konstrukcję mojego domu. Wygląda to znakomicie, dobry materiał,błędów nie zuważyłem, resztę sprawdzi kierownik przy odbiorze.

Specjalne pozdrowienia dla alex. i J-1942. :lol: ( teraz dla mnie zaczną się schody!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( teraz dla mnie zaczną się schody!)

 

Gratuluję.

Firmą znam od wielu lat. Prowadziłem kilka nadzorów na ich realizacjami. Są naprawdę dobrzy. A od prowadzenia robót jest kierownik budowy i robią tak jak kierownik lub inspektor nadzoru ich prowadzi.

 

Jeszcze raz gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nadal brakuje Inspektora nadzoru. Macie jakieś kontakty. Budowa w Radomiu, obecnie fundamenty - start reszty ok. września - koniec stanu surowego zamkniętego - koniec października. A na wentylacje się zdecydowałem. Zakopałem juz nawet rurę do GWC. Mam nadzieję że będzie to dobra inwestycja.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

panie Wojtku mam pytanie czy możliwe jest takie połączenie impregnatów

 

jesteśmy na etapie spryskiwania domu fobosem m4 zamierzamy potem impregnować go jedynką z woskiem(pierwsza warstwa) - doradca w OBI polecił dolanie do impregnatu 10 % rozpuszczalnika wtedy wsiąknie głębiej,

drugą warstwę chcemy malować lazurą V33.

 

 

 

jedynka jest impregnatem (woda, glony, promienie uv), v33 zawiera jeszcze lakier i dodatkowo zabezpiecza przed owadami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupe szkieletów drewnianych i mam pare pytani a wiec do rzeczy ;czy cena 1 kubika drewna suszonego komorowo 680 zl to duzo czy mało nastepny zestaw pytan postawienie ścian zewn 2500 zl , strop 1600 . dach 3100 zl .2 tarasy 740zl szczyty i scianki działowe 1100zl suma sumara daje to za sama robocizne cieśli ok 9100zl do tego dojdzie zakup połaczeni tj śruby blaszki montazowe itp ,itd ok. 2000 DREWNA WYCHODZI 10 KUBIKÓW ALE MUSZĘ WZIĄĆ 12 KUBIKÓW szkieletor to dl 02 złocisty z kolekcji murator I PROŚBA DO WAS CZY CENY SA PRZYSTEPNE CZY NEGOCJOWAĆ A ZApomniałem budowa kolo szczecina i fund juz mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy cena 1 kubika drewna suszonego komorowo 680 zl to duzo czy mało

 

Co daje Ci samo suszenie komorowe?

 

 

Witam ! :D no to własnie czy to nie warto bo ja mam kanadyjczyk ale drewno (c 35??) było oheblowane i posmarowane jakim szuwaksem, mieszkam 3 rok na razie korniki nie piłują ale co to bedzie dalej??? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu następne pytanie, jeżeli miałeś drewno strygane, to i zapewnie suszone komorowo. Czemu zatem smarowałeś jakimś szuwaksem?

No to ja się dołączam do tematu bo teraz przygotowuje drzewo na konstrukcje- będzie 4-ro stronnie strugane i zastanawiam się jak je zabezpieczyć. Jakimi impregnatami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu następne pytanie, jeżeli miałeś drewno strygane, to i zapewnie suszone komorowo. Czemu zatem smarowałeś jakimś szuwaksem?

 

 

No własnie tego nie jestem pewien :oops: drewno było bardzo przyzwoite gładkie i oznakowane małymi tabliczkami, czyli towarowe ale czy to oznacza ze komorowo suszone ????????? mój wykonawca mi tego nie potwierdzał ale drewno dobrze wygladało bylo suche i sie nie czepiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz przygotowuje drzewo na konstrukcje- będzie 4-ro stronnie strugane i zastanawiam się jak je zabezpieczyć. Jakimi impregnatami.

 

Czy suszone komorowo także? Takie drewno, nie narażone na bezpośrednie działanie wody i wilgoci nie wymaga impregnacji przed korozją biologiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszenie komorowe, oprócz tego że przyspiesza proces suszenia, zabija w drewnie wszelkie zarodniki grzybów czy larwy owadów. Drewno jest więc czyste od ewentualnego wewnętrzego zagrożenia korozją biologiczną.

 

Z roztworów solnych polecam Fobos M4 - http://www.lubon.com.pl/page.php/1/0/show/176

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjuszka wita szkieletorów :D Przebrnęłam prawie przez cały wątek i wiem już, że nic nie wiem :-?

Właśnie przymierzam się do budowy domu w technologii szkieletowej (Panie Wojtku, jeszcze raz dziękuję za poradę) no i aktualnie myślę nad ogrzewaniem...

Dom będzie miał 130 metrów (pow. użytkowej 113), parter z użytkowym poddaszem. Wymyśliłam sobie, że będziemy grzać kominkiem z rozprowadzeniem ciepła(DGP?) kiedy będziemy w domu, plus dodatkowo w nocy i podczas naszej nieobecności drugim źródłem - no właśnie, tylko jakim? :roll: Firma, z którą rozmawiałam, proponuje (w cenie) ogrzewanie elektryczne konwektorowe. Trochę się boję, że zjedzą nas opłaty za prąd, zastanawiam się nad gazem, ale z butli (szans na gaz ziemny raczej brak). Co będzie tańsze?

W ogóle nie wiem, czy nie za bardzo kombinuję - kuchenkę chcę gazową (jeśli będziemy grzać prądem, to najwyżej kupimy małą butlę), za to bojler elektryczny na ciepłą wodę. Czy to w ogóle ma sens? Może lepiej nie kombinować i mieć albo to, albo to?

:o Zwątpinie mnie ogarnia, tyle ważnych decyzji, a tak mało wiem... :oops:

Jak Wy grzejecie (albo planujecie grzać) w Waszych domach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjuszka wita szkieletorów :D Przebrnęłam prawie przez cały wątek i wiem już, że nic nie wiem :-?

Właśnie przymierzam się do budowy domu w technologii szkieletowej (Panie Wojtku, jeszcze raz dziękuję za poradę) no i aktualnie myślę nad ogrzewaniem...

Dom będzie miał 130 metrów (pow. użytkowej 113), parter z użytkowym poddaszem. Wymyśliłam sobie, że będziemy grzać kominkiem z rozprowadzeniem ciepła(DGP?) kiedy będziemy w domu, plus dodatkowo w nocy i podczas naszej nieobecności drugim źródłem - no właśnie, tylko jakim? :roll: Firma, z którą rozmawiałam, proponuje (w cenie) ogrzewanie elektryczne konwektorowe. Trochę się boję, że zjedzą nas opłaty za prąd, zastanawiam się nad gazem, ale z butli (szans na gaz ziemny raczej brak). Co będzie tańsze?

W ogóle nie wiem, czy nie za bardzo kombinuję - kuchenkę chcę gazową (jeśli będziemy grzać prądem, to najwyżej kupimy małą butlę), za to bojler elektryczny na ciepłą wodę. Czy to w ogóle ma sens? Może lepiej nie kombinować i mieć albo to, albo to?

:o Zwątpinie mnie ogarnia, tyle ważnych decyzji, a tak mało wiem... :oops:

Jak Wy grzejecie (albo planujecie grzać) w Waszych domach?

 

witaj

bierz elektryczne ogrzewanie łącznie z kuchenką

gaz coraz droższy i gary mniej się brudzą

oraz odpada odbiór gazowniczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...