Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

Witajcie szkieletowcy! Trochę mnie nie było, ale w tak zwanym miedzyczasie, znana z zamieszczanych tutaj postów firma EKO.. wykonała konstrukcję mojego domu. Wygląda to znakomicie, dobry materiał,błędów nie zuważyłem, resztę sprawdzi kierownik przy odbiorze.

Specjalne pozdrowienia dla alex. i J-1942. :lol: ( teraz dla mnie zaczną się schody!)

 

 

Dziękuję i powodzenia

a my schodów nadal nie mamy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przebrnęłam przez kilka archiwalnych wątków dot. kanadyjczyków, ale na te 34 strony w klubie nie straczyło mi już siły. Zatem przepraszam, jeśli gdzieś po drodze dyskutowaliście już na ten temat. Interesuje mnie sprawa kanadyjczyka jako inwestycji. Czy trzeba liczyć się ze stratą przy założeniu, że sprzedawać się będzie kanadyjczyka 10 lat? Stratę rozumiem dość specyficznie: nieruchomości w danej okolicy odnotowywać będą jakiś procentowy przyrost wartości, a dla kanadyjczyków ten procentowy przyrost będzie mniejszy lub żaden. Przyjmijmy kilka założeń, że móc to w ogóle porównywać.

1) abstrahujmy zupełnie od wartości działki, od tego, jakie są tam media, od standardu wykończeń, zawirowań na rynku nieruchomości (przyjmijmy, że są takie same dla porównywanych nieruchomości)

2) kanadyjczyka wykonała renomowana firma z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku

3) przy budowie udało się typowych błędów (i np. przed sprzedażą ocenia się stan techniczny budynku).

Można się jeszcze zastanowić, czy nie warto dodatkowo przyjąć

4) image kanadyjczyków nie zmienia

5) pojawia się jeszcze więcej firm wykonawców i jeszcze bardziej różnicują się ceny nowych kanadyjczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy projektując ściankę kolankową (ok 1-1.5m), należy zawsze projektować konstrukcję balonową?Jak to jest na waszych projektach? A może ktoś zna jakieś przepisy to regulujące (oby nie te z USA:).pozdrawiam i jeszcxze jedno mi się przypomiało -nie wiecie ile może ważyć szafka kuchenna wisząca z obciążeniem?:) Jeśli nie wiecie dokładnie to przynajmiej strzelcie jakąś wartośc ,bo ja całkowicie nie mam pojęcia:) pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy projektując ściankę kolankową (ok 1-1.5m), należy zawsze projektować konstrukcję balonową?Jak to jest na waszych projektach? A może ktoś zna jakieś przepisy to regulujące (oby nie te z USA:)

 

Ścianka kolankowa w zasadzie zawsze wymaga zastosowania konstrukcji balonowej. Poprostu, rozpór krokwi na ścianki jest tak duży, że nawet zastosowanie jętek nie jest w stanie rozporowi zapobiec. Możesz uniknąć konstrukcji balonowej pod warunkiem zastosowania np. dodatkowych płatwi na jętkach. Ale to już powinien określić konstruktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom będzie miał 130 metrów (pow. użytkowej 113), parter z użytkowym poddaszem. Wymyśliłam sobie, że będziemy grzać kominkiem z rozprowadzeniem ciepła(DGP?) kiedy będziemy w domu, plus dodatkowo w nocy i podczas naszej nieobecności drugim źródłem - no właśnie, tylko jakim?--CIACH--zastanawiam się nad gazem, ale z butli (szans na gaz ziemny raczej brak). Co będzie tańsze?

 

My też szykujemy się do budowy domu szkieletowego o podobnej powierzchni. Rura z gazem biegnie obok działki i dostaliśmy warunki przyłączenia pozytywne - więc zainstalujemy gaz i do grzania i do kuchenki. Ogrzewanie elektryczne zawsze zdążymy zamontować. Stawiamy na dom oszczędny w używaniu. Ale oprócz pogrubionej izolacji na ścianach (do standardowego ocieplenia w grubości słupka konstrukcyjnego dodać 5cm, na dachu podobnie więcej) chcemy machnąć mechaniczną wentylację nawiewno-wywiewną - a zatem i centrala rekuperacyjna znajdzie swoje miejsce. Podejrzewam, że piecyk grzejący CO i CW będzie pracował głównie na CW - w końcu grube ocieplenie. Oczywiście - kominek z zamkniętą komorą i rozprowadzeniem ciepłego powietrza też będzie. Już nawet zbieram na działce stare parkiety dębowe, żeby było czym palić :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie :) czy wsrod was sa osoby, ktore budowaly (lub buduja) drewniany dom szkieletowy sami? mam na mysli budowe wlasnorecznie, ew. czesciowo pewne prace ekipami. bardzo chetnie nawiazalbym kontakt z wami, planuje taka budowe w okolicach plonska...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, to juz cos :) bede atakowal ludzi, natomiast jeszcze jedno mnie ciekawi (wsrod miliona innych rzeczy) a mianowicie z jakiej dokumentacji budujecie te domy? ja kupowal bede amerykanska, sciany zewn. 2x6... nie podobaja mi sie polskie projekty domow szkieletowych, a w byle jakiej firmie handlujacej projektami w usa kazdy znajdzie cos dla siebie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując amerykańską dokumentację musisz zdać sobie sprawę z kilku rzeczy, które są inne u nas, np. schody w amerykańskich domach mogą być bardziej strome iż wymagają tego polskie przepisy. Zatem, jeżeli w domu będziesz miał schody, będziesz musiał wydłużyć bieg, na co nie zawsze udaje znaleźć się miejsce.

Są jeszcze i inne kruczki - np. z kominami.

 

Warto zatem do adaptacji projektu zatrudnić projektanta, który ma doświadczenie w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schodow nie planuje :) mam teraz dom z 3-ma kondygnacjami i juz nigdy wiecej schodow! ;) ale zdaje sobie sprawe, oczywiscie, z pewnych ew. klopotow. mam zone architekta w zasadzie, wiec problemu nie ma... a kominow nie planuje tez, ogrzewanie nadmuchowe hvac i juz... framing jestem w stanie zrobic sam, licze na detale w dokumentacji, a wiezba bedzie na 99% dzwigarowa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...