Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie.

Czy możecie się podzielić doświadczeniem w sprawie ubezpieczenia szkieletu?

Jaką wybraliście firmę (na czas budowy i docelowo) i ile trzeba zapałacić za ubezpieczenie.

Pozdrawiam.

 

 

ja ubezpieczalem w budowie i obecnie w PZU jest zwyżka o 50% z tytułu tego to dom drewniany pozatym normalnie i nie jest tak drogo :wink:

 

 

PS

podczas budowy o ile pamietam od 160 000 składka 380 zł

a ostatnia polisa od 325 tys tez 368 zł (znakiem tego gotowy dom jest tanszy w ubezpieczeniu niż taki w trakcie budowy) Aby podpisac polise trzeba mieć minimum ściany fundamentowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam wielką prośbę w ramach pomocy samodzielnie realizującym marzenia kobitkom :p proszę zerknijcie na tę stronę i powiedzcie czy dobrze zrobiłam kupując ten domek (Janek III) i będę miała z niego pożytek oraz moja córcia i dwa koty :wink:

jeśli tak to fajnie, jeśli nie to poradżcie proszę co powinnam zrobić (przyjadą go składać w pażdzierniku).

Pozdrawiam serdecznie,

am

http://www.juhas.com.pl/HTML/index.htm

http://www.juhas.com.pl/HTML/index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo tu nie zaglądałam.

Za parę dni Eko... zaczyna u mnie. Mam nadzieję, że pogoda będzie nam sprzyjać :)

A tak w ogóle to mam pytanie do bardziej doswiadczonych, zaawansowanych czy też mieszkających: czy ktoś z Was ma elewację z tzw. oblicówki? jeśli tak, to jakiej grubości są deski? I jak zakonserwowane?

Drugie pytanie: robicie na dachu deskowanie czy folię?

Kolejne pewnie wkrótce.

Pozdrawiam serdecznie - szczególnie Kuj.-Pom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem tu nowa. My wlasnie sie zastanawiamy, czytamy i glowkujemy nad naszym przyszlym szkielecikiem. W zwiasku z tym prosba do Pana W.Nitki o polecenie dobrych firm z poludniowej polski. I pytanie czy mozna otrzymac katalog domow drewnianych?

Pozdrawiam-aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy i porady w pewnym problemie. Mieszkam 3 rok w moim domku szkieletowym , poddasze jest w 100% uzytkowe i ocieplone, natomiast nad jetką jest nieocieplony stryszek. Zauważyłem że w zimie gromadzi się tam duzo wilgoci. Widac to po skroplonej parze wodnej na płytach osb jak również czuc ze powietrze jest wilgotne. Dotyszczas wentylację stanowia 2 male kratki wentylacyjne (10 cm średnicy) w scianach szczytowych ale to chyba za mało??? :roll: . Mam pytanie jak sie pozbyc tego problemu, czy powiekszenie kratek jest celowe? I ewentualnie gdzie takie kupić bo wstepnie nie znalazłem mimo szczerych starań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam się bardziej doświadczonym:

A tak w ogóle to mam pytanie do bardziej doswiadczonych, zaawansowanych czy też mieszkających: czy ktoś z Was ma elewację z tzw. oblicówki? jeśli tak, to jakiej grubości są deski? I jak zakonserwowane?

Drugie pytanie: robicie na dachu deskowanie czy folię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam się bardziej doświadczonym:

A tak w ogóle to mam pytanie do bardziej doswiadczonych, zaawansowanych czy też mieszkających: czy ktoś z Was ma elewację z tzw. oblicówki? jeśli tak, to jakiej grubości są deski? I jak zakonserwowane?

Drugie pytanie: robicie na dachu deskowanie czy folię?

 

 

Jesli chodzi o wykończenie drewniane elewacji to niestety wyglda to super ale wymaga ciąglej co najmnie co 3-4 konserwacji i to jest wada. Oczywiście istnieje mozliwoąć wymiany elewacji co jakis dłuższy czas. chyba że zdecydujesz sie na drewno egzotyczne to juz byłby bajer i praktycznie wieczne ale kosztowne. Co do deskowania dachu to mam płytę osb 1,5 cm dach jest dodatkowo stężony i mozesz np pokryc gontem bitumicznym, (ja mam blachodachówkę) :wink: Zwolenników i przeciwników foli wstepnego krycia jest wielu, trzeba by porozmawiać z kims kto uzył foli z 10 lat temu, a to jest dosc nowe rozwiązanie i obecne folie so znacznie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam się bardziej doświadczonym:

A tak w ogóle to mam pytanie do bardziej doswiadczonych, zaawansowanych czy też mieszkających: czy ktoś z Was ma elewację z tzw. oblicówki? jeśli tak, to jakiej grubości są deski? I jak zakonserwowane?

Drugie pytanie: robicie na dachu deskowanie czy folię?

Witaj- ja nie należe do tych doświadczonych, czy mieszkających ale moge się wtrącić w rozmowę. Jestem na etapie budowania szkieletu i u mnie będzie oblicówka drewniana (chcemy aby przypominało to dom z bali) 50-tka z frezowanymi kantami. Co do dachu to daje pełne odeskowanie, na to papa i na papę gonty bitumiczne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy i porady w pewnym problemie.

 

Widać,że na stryszku masz nadmiar wilgoci, która bezsprzecznie pochodzi z niższych pomieszczeń. Wina zatem może leżyć po stronie braku (?) lub nieszczelnie ułożonej folii paroizolacyjnej.

W niższym poście piszesz że na dachu masz płytę OSB. A czy między płytą OSB a izolacją cieplną zachowałeś szczelinę wentylacyjną?

 

Dach z poddaszem użykowym i pełnym poszyciem połaci dachu winien posiadać wentylację połaci - nawiew w okapie, szczelina wentylacyjna między poszyciem a izolacją cieplną i wywiew w kalenicy. To wzorcowe rozwiązanie.

 

Same kratki wentylacyjne, to i tak małe, nie zapewnią pełnej wentylacji poddasza. Pomyśl o otwarciu kalenicy poprzez wycięcie po 2 cm płyty po każdej stronie kalenicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedź!

 

Niestety nie napawa mnie ona optymizmem :-? ,jak to mówia mądry Polak po szkodzie. Dom stawiala mała prywatna firma, która juz tych domów troche postawiła, sam szkielet, użyte drewno nie budziły zastrzeżeń, pomimo codziennych wizyt na budowie i (dyszenia w kark wykonawcom) nie wiem czy udało mi sie dopilnować pozostawienia szczeliny wentylacyjnej o której Pan wspomniał. Paroizolacja jest na pewno. Na domiar złego (?) poszycie dachu jest pokryte papą, pokrycie zasadnicze stanowi blachodachówka. Jak na razie w domu jest sucho i bardzo ciepło, jakośc powietrza też nie budzi zastrzeżeń. Wentylacja jest grawitacyjna wywiewna wspomagana mechanicznie w łazienkach ale w praktyce wentylatory wyciagowe chodzą na okrągło. Niech mi Pan powie jeżeli popelniłem błąd co tej szczeliny czy to już zupelnie katastrofa ?? Czy można jakos z tym dalej żyć, lub co dalej robić aby jakoś temu problemowi zaradzić. W niektórych domach szkieletowych na zdjęciach widziałem ogromne kratki wywietrznikowe może takie zamontowac maxymalnie przy samej kalenicy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo tu nie zaglądałam.

Za parę dni Eko... zaczyna u mnie. Mam nadzieję, że pogoda będzie nam sprzyjać :)

A tak w ogóle to mam pytanie do bardziej doswiadczonych, zaawansowanych czy też mieszkających: czy ktoś z Was ma elewację z tzw. oblicówki? jeśli tak, to jakiej grubości są deski? I jak zakonserwowane?

Drugie pytanie: robicie na dachu deskowanie czy folię?

Kolejne pewnie wkrótce.

Pozdrawiam serdecznie - szczególnie Kuj.-Pom.

 

zapraszam do grupy bydg-torunskiej :)

 

pisz na biezaco wrazenia z kontaktu z firma Eko..

ciekawa jestem wrazen

my na zewnatrz wrzucimy tynk a na dachu jest Tyvek

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gawel , a nie mozesz jakos wykombinowac zeby kratki wentylacyjne zastapic kratka z wiatraczkiem ktory bedzie wypychal wilgoc na zewnatrz ? tz wymienic sie napewno da, ale czy masz mozliwosc przeciagnac kabel do zasilania.

 

A ja mam takie pytanie... moj remont jest prawie skonczony i mam dylemat bo jescze na ta zime nie bede sie przeprowadzac, czy moge zostawic chalupke nie ogrzewana na zime ? spuscic wode z c.o, pozamykac szczelnie wszystko i tak zostawic, czy jednak nie spuszczac i nastawic piec na +0-5 stopni.

No kurna mam dylemat co robic.... niby zeszla zima stalo nie ogrzewane, ale teraz mam juz tynki, kafle, drzwi, panele, no i czesc umeblowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gawel , a nie mozesz jakos wykombinowac zeby kratki wentylacyjne zastapic kratka z wiatraczkiem ktory bedzie wypychal wilgoc na zewnatrz ? tz wymienic sie napewno da, ale czy masz mozliwosc przeciagnac kabel do zasilania.

 

A ja mam takie pytanie... moj remont jest prawie skonczony i mam dylemat bo jescze na ta zime nie bede sie przeprowadzac, czy moge zostawic chalupke nie ogrzewana na zime ? spuscic wode z c.o, pozamykac szczelnie wszystko i tak zostawic, czy jednak nie spuszczac i nastawic piec na +0-5 stopni.

No kurna mam dylemat co robic.... niby zeszla zima stalo nie ogrzewane, ale teraz mam juz tynki, kafle, drzwi, panele, no i czesc umeblowania.

 

 

Dzieki zaporade ,na pewno to rozważę choc wolałbym wentylacje naturalną. Co do twego pytania to odpowiedź jest jasna żeby to wszystko co już jest zrobione i urządzone nie zniszczyło sie trzeba ogrzewać i to nie na pół stopnia ale z10 by sie przydało. Mam przykład domu mojej mamy która przez 2 lata pilnowała mi córci i u siebie nie mieszkaław pierszym sezonie bardzo mało grzała i dom podupadł a w drugim grzała tak na 13-15 stopni i jest OK. Pozostaje kwestia kosztów ciekawe ile by Cię to kosztowało.

PS Skąd ty wytrzasnołeś kostkę kanadyjkę :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja naturalna jest okejos, mozesz tylko w jednym miejscu wymienic na wiatrak i wlaczac w krytycznych sytuacjach. No i taki wiatrak jest bardzo praktyczny latem zeby wypchnac nagrzane powietrze ze stryszku 8)

 

W moim poscie mialo byc miedzy 0 a 5 stopni :oops: Ale fakt moj poprzednik grzal przez cala zime na 12 stopni jak juz mieszkal w nowym domu.... Tu nawet nie chodzi o koszty, tylko o obsluge tego jak nie bedzie nikogo na miejscu :roll:

 

PS Skąd ty wytrzasnołeś kostkę kanadyjkę

 

ona jest raczej Norweska hihi i powstala ze wspolpracy miedzynarodowej "zboze za domy" takiej ziemi 1-szej klasy pod przenice jak tutaj w okolicy, nigdzie nie znajdziesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mohag ja mam gorszy zgryz mieszkam 3 sezon i chyba na 95% moja ekipa nie zrobila szczeliny wentylacyjnej pomiedzy wełną a deskowaniem na poddaszu nie zdążyłem ich dopilnować :evil: :oops: .i stąd ta wilgoć nie mam pojecia czy to jest az tak szkodliwe i autodestrukcyjne dla domu??? zresztą wiekszosc tej wilgoci leci przez sczeliny z wlazu z poddasza na stryczek tak mi sie wydaje :-? Spytałem sie autorytetu Pana Nitki ale na razie nie mam odpowiedzi. :cry: . Co ty o tym sądzisz czyczekac kiedy to zgnije i sie zawali czy moze nic sie ie stanie :roll: ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, odrazu zgnije i sie zawali :wink: pewnie ze dla naszych domow wilgoc nie jest wskazana, ale wydaje mi sie ze bardziej dla scian g-k niz dla konstrukcji... a zreszta dla ktorej technologi wilgoc jest wskazana, dla zadnej :lol: Teraz musisz szybko znalezdz rozwiazanie zeby ta szczeline zrobic, albo zastapic to jakims sposobem ktory bedzie wspomagal pozbycie sie tej wilgoci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...