Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

Nie nawiązując do przedmówców:

od środy jest u mnie ekipa stawiająca konstrukcję i jestem na razie zadowolna (na 4) ze współpracy.

Już się mój błąd - zapomniałam wspomnieć o dodatkowych drzwiach. Jest to do nadrobienia - ale też do dopłacenia :(

No i zarówno podczas budowy fundamentów jak i teraz wychodzi, jak niedoskonały jest projekt - niedoskonały ze względu na potrzeby użytkowników - jak na razie. Choć mam nadzieję, że w to w gruncie rzeczy drobiazgi.

Teraz liczę na pogodę :)

Damy radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie nawiązując do przedmówców:

od środy jest u mnie ekipa stawiająca konstrukcję i jestem na razie zadowolna (na 4) ze współpracy.

Już się mój błąd - zapomniałam wspomnieć o dodatkowych drzwiach. Jest to do nadrobienia - ale też do dopłacenia :(

No i zarówno podczas budowy fundamentów jak i teraz wychodzi, jak niedoskonały jest projekt - niedoskonały ze względu na potrzeby użytkowników - jak na razie. Choć mam nadzieję, że w to w gruncie rzeczy drobiazgi.

Teraz liczę na pogodę :)

Damy radę!

 

u Ciebie chyba jest Eko.....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przybywam jako nowy zwolennik szkieletów. Zamierzamy z żona w przyszłym roku pod Krakowem wystartować z budową naszego domku. Na razie panuje kompletny chaos, co do projektu to na dzis na godz. 22.45 praktycznie został wybrany, co do wyboru wykonawcy to ciemny las, może jakieś światełko w tunelu pojawi się za Waszą pomocą? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ludzie nie wyjezdzali na zmywak czy kielnie, to do tej pory gary mylibysmy gazami czy pieluchami tetrowymi i budowali z cegly i pustakow zuzlowych :roll:

To wlasnie Ci ludzie przywozili kapital i technologie do kraju, to wlasnie Ci ludzie uczyli innych pracowac w tych technologiach juz w kraju, nie mowiac o "systemie pracy". To wlasnie Ci ludzie gniezdzac sie jak sledzie w pokojach zeby bylo jak najtaniej, zeby jak najwiecej kasy przywiezdz i wydac w kraju, zdobywali wiedze i umiejetnosci....... gdyby tego nie bylo, to ugotowalibysmy sie we wlasnym sosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

do grona szkieletorów chętnie dołączę, mój rośnie :)

gawel wspominałeś że na twojej ulicy topbud buduje i że jakaś ciotka też ma topbudowy szkielecik - daj znać jak ocenia jakość. Chłopaki stawiają mi domek i tak tylko chciałabym się dowiedzieć czy tylko wrażenie dobre robią czy domy też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich starań znalezienia wykonawcy domu szkieletowego w rozsądnej cenie i w dobrej jakości :) w pierwszym półroczu przyszlego roku wyłania się wniosek, że ilość postów na liście jest odwrotnie proporcjonalna do zainteresowania budownictwem szkieletowym. Z rozmów prowadzonych w firmach wykonawczych wynika że moce przerobowe mają wykorzystane w 100% najwcześniejsze terminy początków realizacji to od sierpnia do końca przyszłego roku. Czyżby tak wiele miało powstać szkieletów w naszym pięknym kraju? Wolne moce mają firmy oferujące budowe prostego domu o pow. użytkowej około 100m2 bez fundamentu w stanie zamkniętym bez instalacji za kwotę około 200.000 chyba ciut dużo :(, a szkielet miał być tańszy ponoć od pustakowca :(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już cały dach pokryty płytami OSB, na to membrana Tyvek na dach i gont bitumiczny - po co opapiać?

Z tego co wiem to gonty bitumiczne "wulkanizują" się na dachu pod wpływem wysokiej temperatury (promieni słonecznych), a teraz słonko już nie jest takie mocne. A druga sprawa to to, że jak dajesz pape to nie dajesz membrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( może ktoœ mi szybko pomoze, własnie maja montować kaloryfery i facet sie glowi bo rozstaw mu sie nie zgzda i nie wie co z tym fantem opczšc, czy ktos montopwał kaloryfery i jak to wygladšło w praktyce.

 

my mamy na dniach miec grzejniki to robilismy miedzy stojkami takie poprzeczne aby bylo do czego to przyczepic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...