Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

Ile metrów sześciennych drewna konstrukcyjnego na ile metrów kwadratowych domu Wam wyszło?

 

Przyjmuje się w granicach 0,14 - 016 m3 drewna konstrukcyjnego na m2 powierchni budynku.

 

Hmmm... Zakładam, że chodzi o powierzchnię całkowitą. To jest wskazówka, właśnie robimy zestawienie drewna, porównam jak skończymy.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ile metrów sześciennych drewna konstrukcyjnego na ile metrów kwadratowych domu Wam wyszło?

 

Przyjmuje się w granicach 0,14 - 016 m3 drewna konstrukcyjnego na m2 powierchni budynku.

 

Hmmm... Zakładam, że chodzi o powierzchnię całkowitą. To jest wskazówka, właśnie robimy zestawienie drewna, porównam jak skończymy.

Dziękuję.

Proponuję Ci usiąść sobie popołudniem ze szklaneczką whiski i zliczyć każdy element osobno wg długości i grubości. To może nie jest najciekawsze zajęcie ale później będzie bardzo potrzebne, nawet by pilnować ekipę budowlaną czy Cię nie oszukują z materiałem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci usiąść sobie popołudniem ze szklaneczką whiski i zliczyć każdy element osobno wg długości i grubości. To może nie jest najciekawsze zajęcie ale później będzie bardzo potrzebne, nawet by pilnować ekipę budowlaną czy Cię nie oszukują z materiałem itp.

 

Tak też robimy. Siadamy z ojcem i analizujemy dom centymetr po centymetrze, ustawiamy słupki, krokwie, oczepy, gdzie wstawić grubsze, gdzie podciąg itede. Przepisujemy to do tabelki, która sama już nam liczy, jakie drewno zamówić, żeby wyszły właściwe grubości po przetarciu, suszeniu i struganiu. Sztuka po sztuce.

 

Ale nie mogę się pozbyć wrażenia, że wychodzi nam za mało. I dlatego zapytałem.

Pierwszą przymiarkę robiliśmy jeszcze kilka miesięcy temu. Wtedy ekstrapolowaliśmy ilość drewna, jaką ojciec mój zużył na budowę swojego domku letniego. Wyszło nam około 30m3. Znaczy dużo, bo mój dom ma mieć ok. 147m2 powierzchni całkowitej czyli wg wskazówek Pana Nitki drzewna wyjść powinno 20-24m3.

 

Tymczasem nam wychodzi z liczenia (razem z drewnianą elewacją) trochę ponad 16m3. Znakiem tego przeoczyliśmy jakieś bardzo istotne elementy, lub jeszcze nie wliczone stanowią ilość, której się nie spodziewamy (nie policzyliśmy jeszcze drewna, przy pomocy którego wstawimy okna, nie wliczyliśmy przewiązek, na pewno). Na rezerwę dajemy zależnie od ilości danego rodzaju (w drugim kroku grupujemy deski wg wymiarów, pozwalając sobie niektóre długości zaokrąglać w górę) 2-4 sztuki. A w weekend wycieczka do tartaku, żeby rezerwować drewno na wiosnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci usiąść sobie popołudniem ze szklaneczką whiski i zliczyć każdy element osobno wg długości i grubości. To może nie jest najciekawsze zajęcie ale później będzie bardzo potrzebne, nawet by pilnować ekipę budowlaną czy Cię nie oszukują z materiałem itp.

 

Tak też robimy. Siadamy z ojcem i analizujemy dom centymetr po centymetrze, ustawiamy słupki, krokwie, oczepy, gdzie wstawić grubsze, gdzie podciąg itede. Przepisujemy to do tabelki, która sama już nam liczy, jakie drewno zamówić, żeby wyszły właściwe grubości po przetarciu, suszeniu i struganiu. Sztuka po sztuce.

 

Ale nie mogę się pozbyć wrażenia, że wychodzi nam za mało. I dlatego zapytałem.

Pierwszą przymiarkę robiliśmy jeszcze kilka miesięcy temu. Wtedy ekstrapolowaliśmy ilość drewna, jaką ojciec mój zużył na budowę swojego domku letniego. Wyszło nam około 30m3. Znaczy dużo, bo mój dom ma mieć ok. 147m2 powierzchni całkowitej czyli wg wskazówek Pana Nitki drzewna wyjść powinno 20-24m3.

 

Tymczasem nam wychodzi z liczenia (razem z drewnianą elewacją) trochę ponad 16m3. Znakiem tego przeoczyliśmy jakieś bardzo istotne elementy, lub jeszcze nie wliczone stanowią ilość, której się nie spodziewamy (nie policzyliśmy jeszcze drewna, przy pomocy którego wstawimy okna, nie wliczyliśmy przewiązek, na pewno). Na rezerwę dajemy zależnie od ilości danego rodzaju (w drugim kroku grupujemy deski wg wymiarów, pozwalając sobie niektóre długości zaokrąglać w górę) 2-4 sztuki. A w weekend wycieczka do tartaku, żeby rezerwować drewno na wiosnę...

Mi poszło jak dobrze pamiętam ok 18m3 ale z pełnym deskowaniem i jeszcze bez oblicówki drewnianej. Musisz liczyć, że będziesz miał dużo odpadów- bo nigdy nie wyliczysz co to cm. Dom mamy z poddaszem, dół ok 120m2, góra ok 40m2. Życzę powodzenia w liczeniu i pamiętaj żeby do wyliczeń dodać ok 20% to wtedy wyjdzie Ci ilość bliższa prawdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie: jakie powinna być izolacja pozioma fundamentów pod domek szkieletowy (w planach mam 2xpapa na całości posadzki, ale mój majster się nie zgodził twierdząć, że papa jest do niczego, poza tym zniszczą stawiając domek i on da folię budowlaną....)

Chciałabym wykonać wszystko pprawnie, ale jednocześnie nie chce tracić niepotrzebnie pieniędzy, firma budująca domek nie wnika jakią mam izolację, na pewno też jejnie wykona, musze to więc uzgodnić na majstrze, który wykonywał mi fundamenty, a jest to trudny człowiek...

Napiszcie proszę o swoich rozwiązaniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodekku czy moglabym sie dowiedziec wg jakiego projektu budowales i ile wyniosl cie koszt stanu surowego zamknietego i wykonczonego??

 

chcialabym porownac jakos koszty budowy domu szkieletowego i tradycyjnego

 

Pozdrawiam

 

marta

 

domek jest wg projektu Archonu+

"Dom w petuniach"

budowany przez glownego wykonawce

za 1350 zl/m2 + 7% VAT pod klucz

inny koszt mnie nie interesowal :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz ale nasuwaja mi sie kolejne pytania

 

czy te m2 to powierzchnia uzytkowa czy netto czy calkowita???

 

i pod klucz tzn jakie wykonczenie czy wylewki i tynki i bialy montaz i drzwi, czy tez kafle i panele? Czy jesli kafle i panele to z gory narzucone czy granica cenowa za material??

 

pozdrawiam

 

marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz ale nasuwaja mi sie kolejne pytania

 

czy te m2 to powierzchnia uzytkowa czy netto czy calkowita???

 

i pod klucz tzn jakie wykonczenie czy wylewki i tynki i bialy montaz i drzwi, czy tez kafle i panele? Czy jesli kafle i panele to z gory narzucone czy granica cenowa za material??

 

pozdrawiam

 

marta

 

no dobra - cena za m2 pow. uzytkowej,

pod klucz tzn wszystko lacznie z regipsami, malowaniem,drzwiami,

bialym montazem + oczywiscie podlogi - granica cenowa okreslona -

ewentualna doplata roznicy.

po stronie inwestora piec c.o. oraz wewnetrzne schody - jezeli sa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz ostatnie pytanie czy firma ktora to robila obsluguje tylko rejon szczecina?

 

czy moglabym dostan namiary na nich? czy oni takze dostosowywali projekt ??

 

firma robila tylko w Szczecinie

oni adaptowali projekt

nie polecam :evil: :evil:

i juz chyba nie istnieja - koniec to chaltura :cry: :evil:

(kary umowne za opoznienia) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj przeżyłem szok bo w garażu miałem już włożoną wełnę mineralną w ściany i przypadkowo wyciągnąłem jeden kawałek i okazało się, że już ktoś tam mieszka :evil:

To nie prawda że myszy nie lubią wełny mineralnej :evil: :evil: :evil:

Macie jakieś środki antymysie??? Oprócz kota, bo nie wiem czy bardziej nie lubie myszy czy kotów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym przebiegu, jeżeli chodzi o zliczanie drewna, wychodzi, że współczynniki pana Nitki są zasadne. Co prawda liczymy z deskowaniem dachu, podłogą na poddaszu (108m2) i elewacją, ale i tak zbliżyliśmy się do 22m3, a drewna mokrego jest o 5m3 więcej.

 

Teraz będziemy robić drugi przebieg, bo przy okazji liczenia wyszły wątpliwości co do pewnych fragmentów projektu i architekt musi się do nich ustosunkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...