Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Obaw i owszem bo pakuję w to moje oszczędności, ale nadal czekam na konkretne porady :wink:

 

 

Kazda decyzja dotycząca inwestycji zycia wiaże się z dużym ryzykiem (niewiadoma? :roll: ), i odpowiedzi na forum na pewno tej decyzji za ciebie nie podejmą ani nie wezmą za nia odpowiedzialnosci, a opinii pozytywnych i negatywnych jest tyle samo, z reszta tu jest pewien paradoks, że wiekszosc ludzi chodzby dokonali złego wyboru to sie do tego nie przyznaja i wrecz przeciwnie bedą zachwalać swój wybór, zeby nie wyszło na to że są głupi (najogólniej mówiąc). Tak że ile na prawde warte są opinie na forach internetowych? tylko tyle ile twoje własne. :D

 

My mieszkamy w kanadyjczyku 4 rok i jestesmy zadowoleni, czy drugi raz bysmy sie zdecydowali pewno juz nie bo nie byłoby nas stac na żaden dom, Po prostu wybór jest wypadkową mozliwości i potrzeb w danych warunkach.

 

Jeżeli chcesz konkretów to służe na prv :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w zasadzie jesteśmy zdecydowani, bo na technologię standardową nas nie stać. Obawy bo znaleźliśmy firmę, która stawia w ciągu kilku miesięcy w satnie pod klucz, a będąc laikiem zawsze łatwiej spytać kogoś, kto ma już większą wiedzę na ten temat.

 

A z pomocy z chęcią skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz my równiez z podobnych powdów wybralismy te technologie bo nie mielismy gdzie mieszkac, dom budowala mala firmka (juz chyba nie istniejąca) od maja 2003 do 7 listopada 2003. (w tym 2 miesieczny poslizg). Decydując sie na budowe z firmą trzeba sobie powiedziec , że: nie ma firm idealnych, nie istnieją domy bez błędów, deklarowany termin nie moze byc brany powaznie a nie juz na pewno w dokumentach do banku, itd :wink:

 

Takie zalożenia oszczedzają nerwy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na darmo ludzie mówią że budowa domu to jest coś co powinien zrobić prawdziwy facet i nie dla własnego egoizmu, lecz dla dorośnięcia. Budowa uczy pokory i u większości nadaje nową pasję i nie ważne czy to jest budowa domu szkieletowego czy tradycyjnego.

Co do wyboru technologii to każda ma swoje wady i zalety i tylko od Ciebie zależy co wybierzesz i wtedy zalety przesłonią wady i będziesz chwalić swoje (bo taka jest natura człowieka).

Ja buduje szkielitora i bardzo mi się podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Miło pooglądać Wasze domki. Mieliśmy już wybrany projekt -"prawie" - ale pokusiłam się o opinię Pana Wojciecha Nitki i ......zmieniłam zdanie. Pan Wojciech polecił firmę z moich okolic. Jadę do nich w sobotę, a co mnie bardzo cieszy postawili 4 domy w wiosze, gdzie chcę się budować. Nie omieszkam podjechać i popytać właścicieli.

No i spędziłam z mężem kilka godzin czytając http://www.szkielet.pl. Jeszcze będę wracać do Waszych wcześniejszych stron.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szkieletowców szkiel;etorów.... na potęgę posępnego czerepu...

 

Padła decyzja stwiamy szkielet. Początkowo miał być drewniak ale skoro i tak go docieplać trzeba to bedzie szkielet.

Jesteśmy na etapie biegana za pozwolonkiem, projekt mamy teaz sie dostosowuje. I tu pytanie:

Chcę go docieplić wełenka bo w ścianie mam jej tylko 15cm, padł pomysł by dodać jeszcze 20 iteraz jak?

 

GK

paroizolacja

wełenka 15cm (z 1cm luzem bo z projektu wynika że szkielecik ma 16cm)

<-wełna 20cm na ruszcie drewnianym??

wiatroizolacja

<-wełna 20cm na ruszcie drewnianym??

osb

<-wełna 20cm na ruszcie drewnianym+znowu osb??

 

Jakoś tak znaleźć nie moge miedzy które warstwy tę wełne włożyć

 

i drugie pytanie jak to z dachem zakombinowac?? "wyższe" krokwie czy jak

 

 

Zanim ktoś mi odradzi szkielet jako taki to powiem że mieszkałem w bloku przed ociepleniem (grzyb) po ociwpleniu (grzyb) w nowoczesnym domu ze ściana trójwarstwową (minimalnie grzybek w jednym miejscu) i obecnie nieocieplonej kamienicy (można hodowlę pieczarek założyć)... Doświadczenia w walce z grzybem mam więc wieloletnie (niech to szlak). I dodatkowo zależy mi na czasie budowania bo czynsz płace równy połowie raty kredytu :-/ (do tego ogrzewanie elektryczne starym piecem kaflowym z wkładem jakimś elektrycznym które mnie dobija)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sobie znalazłem odpowiedź cytując za strona rockwoola

http://www.rockwool.pl/sw50791.asp

 

 

0.2 |

W jaki sposób wykonać izolacje ścian zewnętrznych w domu budowanym technologią szkieletową?

 

Ocieplenie ścian zewnętrznych obiektu wykonanego w technologii szkieletowej należy wykonać z zastosowaniem płyt SUPERROCK stanowiących wypełnienie przestrzeni pomiędzy okładzinami ściany szkieletowej. Niestety ten sposób izolacji nie jest pozbawiony słabych miejsc jakimi są liniowe mostki termiczne spowodowane konstrukcją nośną ściany zewnętrznej (słupki, rygle), dlatego też warto również ocieplić ścianę szkieletową drugą warstwą izolacji stosując metodę lekką-suchą lub lekką-mokrą. Metoda polega na zbudowaniu rusztu o lekkiej konstrukcji drewnianej lub z kształtowników z blachy stalowej. Pomiędzy elementy rusztu należy zastosować jako wypełnienie płyty o handlowej nazwie PANELROCK. Całość zabezpiecza się folią wiatroizolacyjną, nadbija pionowe elementy rusztu w celu pozostawienia szczeliny wentylacyjnej ok. 1,5 cm i przykrywa okładziną typu siding lub deskami. Uzyskuje się w ten sposób ciągłą warstwę izolacji cieplnej na zewnętrznej stronie ściany eliminującą mostki termiczne. Docieplenie ściany zewnętrznej o konstrukcji szkieletowej za pomocą metody lekkiej mokrej - polega na zastosowaniu systemu ECOROCK - SZ. System jest odmianą systemu ECOROCK. Różni się od niego typem łączników (są to specjalne wkręty do drewna) oraz brakiem w systemie zaprawy klejącej.

 

Tylko jakoś tak troszke tego niemoge sobie wyobrazić bo do czego ja ten ruszt przyczepiam?? Do konstrukcji szkieletu? (wtedy powielam mostki) :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze ci sie podoba nasa chatka :D

Wiesz tez o tym myslelismy, ale ... ja mieszkalem w rodzinnym drewnianym domku drewnianym z zewnątrz i wiesz ze konserwacja elewacji to jest niekonczonca sie symfonia, :evil: . siostra ma dom z grubego bala i tez juz kilka razy go smarowali roznymi szuwaksami i znowu chyba musza a mieszkaja dopiero 5 rok :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...