Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Art-p

a kto Ci stwia domek? Jakaś firma czy Ty sam.

Teraz będę Was męczyć bo mój chlop jak to chłop zdecydowany an 100% ja też, ale.... ja mam więcej obaw. Może się rozwieją w sobotę....

Jaki masz projekt domku i ile ma metrów? Wydaje się być duży.

A czy link do zdjęć Twojego domku ma coś wspólnego z nazwiskiem?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art-p

a kto Ci stwia domek? Jakaś firma czy Ty sam.

Teraz będę Was męczyć bo mój chlop jak to chłop zdecydowany an 100% ja też, ale.... ja mam więcej obaw. Może się rozwieją w sobotę....

Jaki masz projekt domku i ile ma metrów? Wydaje się być duży.

A czy link do zdjęć Twojego domku ma coś wspólnego z nazwiskiem?

pozdr

No to pokolei :D :

-dom buduje systemem gospodarczym- czyli to co moge robie sam a prace które wymagają większej wiedzy robią fachowcy

- dom ma w sumie 160m2 ale otwarty salon (strop jest tylko nad częścią pomieszczeń), projekt robił nam znajomy któremu podrzuciliśmy naszą wizję (z typowego zostały tylko obrysy fundamentów)

-link do zdjęć ma częściowo związek z moim nazwiskiem

Pozdrawiam

Artur Paduchowski;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasq, masz bardzo podobne koncepcje do moich.

 

My planujemy (a właściwie już w realizacji, dziś składałem zawiadomienie o rozpoczęciu budowy) takie ściany:

 

15cm wełny w konstrukcji, potem płyta OSB 12mm, na to (na łatach przekrzyżowanych, w ten sposób eliminujemy mostki do punktów ciągłego drewna, a OSB pomiędzy nimi będzie nabijane z odstępami dla wentylacji) wełna jeszcze 5cm, wiatroizolacja, odstęp, elewacja drewniana. A to dlatego, że jakoś mi nie pasuje ten tynk akrylowy na styropianie. Co do malowania elewacji szuwaksem, to obok stoi letniak ojca - malowany 5 lat temu uczciwie, tej wiosny znowu. Ojciec narzeka tylko, że to już nie ten sam szuwaks, co ongi.

 

Na dach chcemy zrobić tak:

 

20cm wełny w konstrukcji (wełna tańsza niż drewno, więc nie zamówiliśmy grubszych krokwi), na to folia dachowa czyli wiatroizolacja, odstęp wentylacyjny, na to deskowanie - i pokrycie, w naszym wypadku dachówka bitumiczna.

Grubsze ocieplenie dachu dajemy od środka, na profilach podwieszanych jeszcze extra 15cm wełny. Z dwóch powodów: nie podoba mi się idea łat przekrzyżowanych (kontrłąt?) na dachu, trzeba by na nie kłaść kolejne odstępniki dla deskowania. Po drugie, docieplenie poddasza mamy zamiar zrobić w drugiej kolejności, zależnie od stanu środków.

 

W doborze grubości ocieplenia kierowaliśmy się norweską zasadą 1-1,5-2. Czyli na ścianę 1, znaczy na skośny dach 1,5 tej samej grubości, a na dach płaski 2 grubości. U nas ma być zatem 20cm na ścianach i 35cm na dachu o 40stopniach nachylenia. Z obliczeń wynika, że to będzie i tak termos. A wełna w stropie-podłodze poddasza też przecież gra jakąś rolę.

 

Oczywiście budujemy systemem gospodarczym, firma, jak widzi, że masz swoje koncepcje, winduje ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy na prawdę nie ma znaczenia pora roku przy stawianiu szkieletorka? A jak leje i pada śnieg? Nie ma to wpływu np. na ściany w trakcie stawiania? Dwie firmy, z którymi rozmawialiśmy mogą zacząć na jesień...

Art-p dzięki za info spytałam bo znałam kiedyś Paducha z Wrocławia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy na prawdę nie ma znaczenia pora roku przy stawianiu szkieletorka? A jak leje i pada śnieg? Nie ma to wpływu np. na ściany w trakcie stawiania? Dwie firmy, z którymi rozmawialiśmy mogą zacząć na jesień...

Art-p dzięki za info spytałam bo znałam kiedyś Paducha z Wrocławia :)

 

u nas stawiali szkieleterka w zeszłym roku w najbardziej siarczyste mrozy,

ekipa sie rozstawiała jak była temp. -35°C :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy na prawdę nie ma znaczenia pora roku przy stawianiu szkieletorka? A jak leje i pada śnieg? Nie ma to wpływu np. na ściany w trakcie stawiania? Dwie firmy, z którymi rozmawialiśmy mogą zacząć na jesień...

Art-p dzięki za info spytałam bo znałam kiedyś Paducha z Wrocławia :)

 

u nas stawiali jesienia - bylo roznie i mokro :(

ale to nie przeszkadzalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flamenco108 no to widze ze sie bedziemy często konsultowac bo wizjja bardzo zbliżona...

Też tak myślę.

 

O co chodzi z tym odstepem przy Osb... szpary zostawiacie czy jak??

i to krzyzowe.... masz jakis rysunek??

Zgodnie z tym, co piszą na stronach rockwoola, a co mój ojciec zna z Norwegii, jeżeli układamy ocieplenie po dwóch stronach OSB, powinien zachodzić tam ruch powietrza.

W płycie OSB należy wykonać otwory umożliwiające swobodną wentylację ściany (przepływ pary wodnej).

Na razie nie podjęliśmy decyzji, jakie mają być te otwory (kiedyś był na stronach rockwoola cały artykuł i rysunki, teraz nie mogę go znaleźć), ale tak czy siak zostawimy szpary pomiędzy płytami. Straszyli nas punktem rosy - zatem odprowadzanie wilgoci ze ściany wydaje się kwestią zasadniczą. Dodatkowo mam zamiar mieć sporą szparę wentylacyjną pomiędzy wiatroizolacją i elewacją z desek. Ta szpara będzie połączona z jeszcze szerszym odstępem na połaci dachu.

W tej chwili jesteśmy z ojcem na etapie porządkowania rysunków i notatek, które licznie powstały podczas różnych burz mózgów, które uskutecznialiśmy przez ostatnie parę miesięcy, m.in. przy okazji pisania specyfikacji drewna konstrukcyjnego - niestety, architekci uważają te kwestie za nieistotne, lub wymagające dodatkowej (wysokiej) opłaty, więc konstrukcja będzie wg naszego, autorskiego projektu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie, która spowodowana jest intensywną pracą przy moim szkieletowcu, krótkie podsumowanie:

konstrukcja wykonana przez EKo.. z Rumii bez zarzutu, jestem na etapie układania instalacji i płyt K.G.i wszystkie elementy konstrukcji są prawidłowe- nic się nie "osunęło","zapracowało" itd. kąty są proste a stropy poziome, niby nic a jednak..

Ocieplenie dachu 28 cm wełny (18+10), ściany zewnętrzne 14 cm wełny w konstrukcji+10 cm. wełny na zewnątrz, na to siatka w kleju( na wiosnę tynk mineralny). Pozdrawiam budujących i niezdecydowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie, która spowodowana jest intensywną pracą przy moim szkieletowcu, krótkie podsumowanie:

konstrukcja wykonana przez EKo.. z Rumii bez zarzutu, jestem na etapie układania instalacji i płyt K.G.i wszystkie elementy konstrukcji są prawidłowe- nic się nie "osunęło","zapracowało" itd. kąty są proste a stropy poziome, niby nic a jednak..

Ocieplenie dachu 28 cm wełny (18+10), ściany zewnętrzne 14 cm wełny w konstrukcji+10 cm. wełny na zewnątrz, na to siatka w kleju( na wiosnę tynk mineralny). Pozdrawiam budujących i niezdecydowanych.

 

Gratulacje, dogoniłeś nas, bo te same etapy czyli k-g. :p, ale szukamy tanio schodów, powariowali z tymi cenami :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi podać układ konstrukcyjny ścian, stropów - co w jakiej kolejności + paramerty (jaka grubość płyty osb, wełny itd.) Na górze strony widzę info od Gawla a mogę więcej konkretów. Dostałam ofertę i chcę porównać. :D

 

A teraz pytanie za 100 pkt. co to są listwy dystansowe.... :-? i czy osb 12 cm wystarczająca na ściany zew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi podać układ konstrukcyjny ścian, stropów - co w jakiej kolejności + paramerty (jaka grubość płyty osb, wełny itd.) Na górze strony widzę info od Gawla a mogę więcej konkretów. Dostałam ofertę i chcę porównać. :D

 

A teraz pytanie za 100 pkt. co to są listwy dystansowe.... :-? i czy osb 12 cm wystarczająca na ściany zew?

 

:o :o :o :o :o :o :o

 

Mysle że 1,2 cm grubosc wystarczy, na dachu mam 1.5 :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...