Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

My w zasadzie jesteśmy zdecydowani, bo na technologię standardową nas nie stać.

 

Korci mnie żeby to skomentować, ale konsekwencje potem to tylko burza.

Uwierz mi, ta technologia w Polsce wcale nie jest tania.

 

A i tak ją wybieram (ze względu na jej zalety - nie cenę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po baaaardzo długim czasie zajrzałam na forum :)

U mnie Eko-drewno ... zakończyło prace pod koniec października - pogoda była super. Po ich odjeździe trochę się popsuła - deszcze jesienne dały o sobie znać.

Teraz mam ładnie ukończony dach, zrobione ocielplenie zew., instalacja elektr. na 75 % zrobiona, oceplenie wewn. w realizacji.

Budowa uczy cierpliwości, oj uczy.

Mam nadzieję, że moja konstrukcja nie ucierpi od warunków pogodowych...

 

Jeśli chodzi o cieplenie, to na zew. jest styropian ryflowany 6 cm - zgodnie z projektem. Natomiast ściany wewn - wełna 2 x 10 cm - czyli trochę więcej - ale u mnie takie "zimne" okolice ;). Dach: łącznie 25 cm wełny. Być może wynika to przede wszystkim z obawy przed zimnem - ale mam nadzieję, że nie będę żałować.

Piec zamówiony, prace powoli do przodu.

Pozdrawienia dla forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po baaaardzo długim czasie zajrzałam na forum :)

U mnie Eko-drewno ... zakończyło prace pod koniec października - pogoda była super. Po ich odjeździe trochę się popsuła - deszcze jesienne dały o sobie znać.

Teraz mam ładnie ukończony dach, zrobione ocielplenie zew., instalacja elektr. na 75 % zrobiona, oceplenie wewn. w realizacji.

Budowa uczy cierpliwości, oj uczy.

Mam nadzieję, że moja konstrukcja nie ucierpi od warunków pogodowych...

 

Jeśli chodzi o cieplenie, to na zew. jest styropian ryflowany 6 cm - zgodnie z projektem. Natomiast ściany wewn - wełna 2 x 10 cm - czyli trochę więcej - ale u mnie takie "zimne" okolice ;). Dach: łącznie 25 cm wełny. Być może wynika to przede wszystkim z obawy przed zimnem - ale mam nadzieję, że nie będę żałować.

Piec zamówiony, prace powoli do przodu.

 

Pozdrawienia dla forumowiczów :)

 

No to gratulujemy postępu prac, u nas jakoś się to ślimaczy :lol: :lol: Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie własnie koncze budowe mojego szkieletorka

w okolicach Gdańska - firma sprawdzona - terminy zachowane

mam nadzieje ze pod koniec lutego bede urządzać wnętrza

pozdrawiam wszystkich budujących ...... zimą

 

Witam nowych budujących szkieleciki :lol: :lol:

To napisz cosik więcej jaka firma, jak sprawdzałaś itp, itd

W Twoich okolicach stawiał j-1942 :D :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się kiedyś do tego rozwiązania, ale obecnie nie ma sensu o tym myśleć - utrzymujący się boom na stal spowodował, że jej cena jest bardzo wysoka, a co za tym idzie koszt postawienia takiej konstrukcji jest wyższy niż jeszcze kilka lat temu.

 

O ile pamietam to firma AmTech buduje takie konstrukcje (domy jednorodzinne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was budowal szkieletowca z generalnym wykonawca??

Bo ja juz wymiekam

Nie moge sie doczekac warunkow umowy, projekt miano nam zrobic do 10 listopada - faktycznie przyszedl 9 stycznia...zlozylismy pozwolenie - ale bardzo mozliwe ze sie wycofamy - bo na tym etapie na ktorym jestesmy - po pol roku wspolpracy z firma, kilku odwiedzinach, kompletowania dokumentacji do pozwolenia - stracilam zaufanie i przestalam wierzyc ze w PL sa firmy kt dobrze wybuduja szkielet w stanie prawie pod klucz

O wszystko sie prosze, wszystko sama planuje, o wszystkim musze myslec ja - mimo ze place spore pieniadze za calosc..

Wiedzialam ze trzeba patrzec na rece - czy to general czy nie - ale nie wiedzialam ze na etapie planowania trzeba wymysac rozwiazania i przeforsowywac wszystko tak aby nas nie :wyrolowali"

Wiec jesli ktos budowal z generalem - prosze o opinie - jak to wygladalo - moze byc na prv aby nie zanudzac reszty - bo na 50% sie wycofuje i chce sie utwierdzic w swej racji (lub nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was budowal szkieletowca z generalnym wykonawca??

--CIACH--

Wiec jesli ktos budowal z generalem - prosze o opinie - jak to wygladalo - moze byc na prv aby nie zanudzac reszty - bo na 50% sie wycofuje i chce sie utwierdzic w swej racji (lub nie)

 

No, to pocieszasz mnie po polsku :-)

Ja zdecydowałem się odstąpić od budowania z generalnym wykonawcą głównie ze względu na koszty - 30% wyższe od spodziewanych i od moich możliwości. Ale ojczulek mój twierdził i tak, że właśnie tak by było - bo ludzie są tylko ludźmi, a w budowlance klient zadowolniony, to klient, który ni w ząb nie rozumie, co właściwie kupił.

Znaczy się: gdyby zapłacić jeszcze ze dwa razy więcej, to pewnie zadowolniony byłby i klient kumaty, ale do tego ten klient musi mieć ciutek więcej pieniążków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się- wcale nie jest taniej i nie można w Polsce rozpatrywać tej technologii w tych kategoriach. Na pewno jest szybciej, zdrowiej, ciekawiej..... :D

 

Czy taniej, czy drożej - to dyskusja bezproduktywna, albowiem trzeba by na tej samej działce wybudować dwa podobne domy, tylko że w dwóch technologiach - wtedy może mielibyśmy materiał porównawczy.

 

Ale pewne jest, że szkieletora _można_ wybudować szybciej, a to potania koszty mieszkania i czekania na zakończenie budowy.:-)

 

Zatem jakaś oszczędność jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się- wcale nie jest taniej i nie można w Polsce rozpatrywać tej technologii w tych kategoriach. Na pewno jest szybciej, zdrowiej, ciekawiej..... :D

 

Czy taniej, czy drożej - to dyskusja bezproduktywna, albowiem trzeba by na tej samej działce wybudować dwa podobne domy, tylko że w dwóch technologiach - wtedy może mielibyśmy materiał porównawczy.

 

Ale pewne jest, że szkieletora _można_ wybudować szybciej, a to potania koszty mieszkania i czekania na zakończenie budowy.:-)

 

Zatem jakaś oszczędność jest.

 

Wiesz akurat moi przyjaciele na działce obok się budują z silikatu i w sumie tylko fundament w szkieletorze wyszedł taniej. A wynika to z tego, że w Polsce mało jest ludzi którzy potrafią budować w szkielecie i są automatycznie drożsi niż murarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal przystaje ze budowanie szkieletora jest przyjemne

bo szybko i na temat i widać postępy pracy

buduje niedaleko gdanska z wykonawcą ktory budował poprzednio dom znajomych, skoro 3 rok dach im sie nie zawalił to i ja postaram sie im zaufać

wiec koncze moi mili .

Faktycznie niektore z prac zostawiliśmy sobie na "dokładke"

nie podobaly nam sie okna proponowane przez wykonawce, drzwi, kominek sami robimy instalacje elektr. - reszta natomiast idzie zgodnie z planem i w miare z terminami więc myśle ze wykonawczy godny polecenia

namiary podam na priva

z pozdrowieniami dla szkieletorów - tych budujących zimą szczególne ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowa na tym forum:) Trafilam tutaj bo myslimy z mezem o budowie domu, ostatnio zaczelismy sie sklaniac ku budynkowi z drewniana konstrukcja, bo zalezy nam by dom byl zbudowany w miare szybko. Przyznam sie ze jestem w sprawach budowy kompletnym laikiem i licze na Wasza pomoc. Pozdrawiam:)

 

Bede sie odzywac jak nasuna mi sie konkretne pytania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz akurat moi przyjaciele na działce obok się budują z silikatu i w sumie tylko fundament w szkieletorze wyszedł taniej. A wynika to z tego, że w Polsce mało jest ludzi którzy potrafią budować w szkielecie i są automatycznie drożsi niż murarze.

 

A pfe, silikat. To nawet brzmi kiepawo... Tak jakby powiedzieć "dom z silikonu"... No, gdyby przyjąć ten częsty błąd tłumaczy z angielskiego (np. Silikonowa Dolina na Silicon Valley), to nawet trafnie. W końcu domy murowane zbudowane są w dużej mierze z krzemu. Koniec offtopa.

 

Fundament w szkieletorze może wyjść taniej ze względu na fakt, że nie jest potrzebny taki masywny, a wystarczy lekki. Ale ja na przykład pieniądze zaoszczędzone przekładam do izolacji fundamentu, coby mi w przyszłości dom wodą nie podchodził. Takoż w ciągu ostatnich dni zmieniliśmy plany co do podwaliny - będzie dębowa, 8x15cm. To też ma działać jak hydroizolacja. Dopiero na nią będziemy nabijać oczep dolny z ramą ściany.

 

Nie stawiałem tezy, że budowa szkieletora jest tańsza, a jedynie, że trwa krócej i stąd mogą wyniknąć oszczędności. Co do kosztów robocizny, to w niedzielę usłyszałem od znajomego, że dostał całkiem ciekawą ofertę - 1000PLN/m2 za konstrukcję, ocieplenie, dach, elewację i nawet GKF od środka. Wykonawca dostarcza materiał w cenie. Oczywiście musiałbym zobaczyć szczegółowy zakres robót, żeby ocenić rzetelnie, ale i tak brzmi nieźle.

 

Podejrzewam jednak, że znajomy ten będzie musiał się habilitować z budownictwa szkieletowego, żeby dopilnować szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...