Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chciałbym poruszyć jeszcze jeden temat- instalacji elektrycznej...

Jak prowadziliście kable- bo na pewno w peszlach, ale czy w ścianach zewnętrznych?? A może w podłodze??

Proszę o zainteresowanie tematem!! :D :D :D

 

 

Czesc Artur,

 

Pozdrowienia z kanady

 

Marta

 

Aż mnie wmurowało (za przeproszeniem grupy drewnianego szkieletu) :o :o :o

Jestem w ciężkim szoku!!!!!

Nie wiem czy to Ty mi napisałaś na priv wiadomość ale nie wyświetlają mi się :cry:

Napisałem do Ciebie na priv- jak by nie doszło to odezwij sie tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w peszlach :)

i w ścianach "w stójkach" robiliśmy otworki aby przeszedł peszel i już - tak najwięcej prowadzone było na poddaszu :roll:

a co było można to podłogą (na parterze) przed ociepleniem podłogi na gruncie peszele prowadzone były przy samych ścianach a póżniej obkładane zaprawą cementową aby ktoś ich niezdeptał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

potrzebuję pilnie porady dotyczącej stropu drewnianego;

 

mam :

belki stropowe z drewna klejonego, świerk, 12x24 cm,

planowałam na to:

- legary 8x8 co 60 cm

- płyta OSB 22 mmm

i dalej podłoga właściwa

 

ale:

cena płyty OSB 22 mm 4-krotnie frezowanej = 46,77 brutto

cena desek sosnowych 2,8 cm, do 5 m długości, pióro/ wpust, suchych - 42 brutto (do impregnacji i wykończenia lakierem czy innym),

 

jasne, że na OSB muszę coś położyć - panele za 50 zł? lepsza podłoga ok. 100, a robocizna? Czyli ta podłoga będzie droższa prawie o 40 %.

 

no to pomyślałam, żeby wrócić do wersji z projektu (tak miałam) i dać:

- legary 6x6 co 60 cm

- deski 2,8 cm z jakimiś podkładkami pomiędzy,

Strop od dołu będzie zamknięty płytą GK i wypełniony wełną - ok. 10 cm

 

Mój wykonawca twierdzi, że to zły pomysł, bo deski będą niestabilne, ruszające się itd.

 

Powierzchnia tej podłogi to:

26 m2 (pokój z garderobą)

11 m2 - hol

 

I co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co robić? Weź się do roboty i rób kasę na podłogę. A tak poważnie to deski będą sie rozsychać pokazując szpary ale taka ich uroda i należy to pokochać, a jak nie to pozostaje droższa wersja. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas jest strop (parter-poddasze mieszkane)

patrząc od dołu

belki stropowe 10x18 cm

na to pianka pod panele nałozona na każda belkę z góry (co by nie skrzypiało)

potem płyta OSB3 niefrezowana 1,8 cm :roll:

potem pójdzie pyta wiórowa (około 1,5 cm) jeszcze tego niemamy :)

potem wykładzina podłogowa i może między wykładzina a płytą wiórową damy pianke pod panele to w pokojach a na korytarzu panele zamiast wykładziny

cicho i przytulnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wykonawca (montaż) to zwykle ta sama firma co dostarcza szkielet? Jakie rozwiązanie stosowaliście ? Może ktoś może polecić sprawdzonych DOSTĘPNYCH wykonawców z okolić Trójmiasta?

Ruszyłem z ogrodzeniem na razie..., ale lada moment szkielet mógłby już powstać, a tu się ustalony wykonawca wycofuje (tzn. ustalona stawka x3), a ja w imię pewnych pryncypiów szukam innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wykonawca (montaż) to zwykle ta sama firma co dostarcza szkielet? Jakie rozwiązanie stosowaliście ? Może ktoś może polecić sprawdzonych DOSTĘPNYCH wykonawców z okolić Trójmiasta?

Ruszyłem z ogrodzeniem na razie..., ale lada moment szkielet mógłby już powstać, a tu się ustalony wykonawca wycofuje (tzn. ustalona stawka x3), a ja w imię pewnych pryncypiów szukam innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wykonawca (montaż) to zwykle ta sama firma co dostarcza szkielet? Jakie rozwiązanie stosowaliście ? Może ktoś może polecić sprawdzonych DOSTĘPNYCH wykonawców z okolić Trójmiasta?

Ruszyłem z ogrodzeniem na razie..., ale lada moment szkielet mógłby już powstać, a tu się ustalony wykonawca wycofuje (tzn. ustalona stawka x3), a ja w imię pewnych pryncypiów szukam innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wykonawca (montaż) to zwykle ta sama firma co dostarcza szkielet? Jakie rozwiązanie stosowaliście ? Może ktoś może polecić sprawdzonych DOSTĘPNYCH wykonawców z okolić Trójmiasta?

Ruszyłem z ogrodzeniem na razie..., ale lada moment szkielet mógłby już powstać, a tu się ustalony wykonawca wycofuje (tzn. ustalona stawka x3), a ja w imię pewnych pryncypiów szukam innego.

 

No tak. Z Twoich słów wyzierają najgorsze moje koszmary. Wszystko przez ten boom budowlany. Gościu ledwo umie młotek w garści utrzymać, a już się ma za prawdziwego cieślę. I podnosi stawki. U mnie na razie fundamentowanie, spokojnie, wykonawca kostrukcji jeszcze ma czas się wycofać, tfu, tfu, na psa urok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonawca mojego domu w szkielecie drewnianym proponuje mi podłogowe ogrzewanie elektryczne. Twierdzi ze sam ma takie u siebie i wcale nie jest drogie w eksploatacji. 220 metrowy dom ogrzewał przez rok za 2200 zł do temp. 22 st. C . Ma nizszą taryfe w nocy i przez 3 h w dzień i z tej tayfy głównie korzysta. Firma jest polecana przez CBS pana Nitki. Co o tym myślicie ? Moze ktoś z Was ma juz taki rodzaj ogrzewanai ?

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy, że w szkielecie jedynie podłoga - jeśli wylewana, może akumulować ciepło - może to być dobre rozwiązanie.

Musisz jednak pamiętać że podłogówka ma bardzo małą bezwładność cieplną, tzw długo się nagrzewa materiał w którym się znajduje, a po wyłaczeniu bardzo długo oddaje jeszcze ciepło - więc trudno tym sterować

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem tu nowy, ale raczej zostane na troche dluzej...Planuje budowe domu szkieletowego a w zasadzie dwoch domow w Gdansku..wiec na poczatek typowe pytanie: Czy ktos moze polecic wykonawce z rejonu Trojmiasta bo im wiecej czytam na ten temat tym bardziej jestem przerazony..i nieraz wydaje mi sie,ze samemu lepiej sie za to zabrac) znalezienie kogos konkretnego i rzetelnego to chyba jak szukanie igly w stogu siana i wcale nie chodzi mi by bylo najtaniej...

 

Moze jeszcze jedno pytanie do AMP,jesli mozna, gdzie mozna znalezc wiecej informacji o tym projekcie dofinansowania...

 

Pozdrawiam

 

Ps.Poki co pytam,ale jak cos bede wiedzial to tez bede odpowiadal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...