Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wlasnie oddalem swoj projekt kanadyjczyka do starostwa. Mam nadzieje, ze w miesiac sie uporaja z pozwoleniem.

W projekcie mam fundamenty lane z betonu i grube na 30cm. Czy to nie za duzo?

Czy kotwy do podwaliny musza byc zalane w betonie czy tez mozna zastosowac soldne kolki rozporowe?

Czy ocieplic fundament z zewnatrz?

 

Sartuje pod koniec maja a mam zamiar wprowadzic sie w grudniu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkieletorów z Grupy zapraszam na Targi Murtaora - 23-25 kwietnia na Torwarze. Będę na stoisku "doradczym" w piątek i niedzielę, a w niedzielę 12.10-13.10 zapraszam na seminarium „Wymagania dla lekkiego budownictwa szkieletowego. Na co zwrócić uwagę przy budowie domu szkieletowego: podstawowe wymagania i najczęściej popełniane błędy".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem jaki jest wysoki poziom ale u mnie w badaniach geotechnicznych wyszło, że woda gruntowa jest na wysokości (głebokości) 1,1 z możliwością opkresowgo podnoszenia się o 0,3m (czyli do 0,8).

 

Tam właśnie postawiłęm płytę fundamentową legalett. Za tydzień się wprowadzam. Jak na razie płyta OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć szkieletory!

 

 

Dla tych co nie mogli być na spotkaniu z Panem Wojtkiem powiem że chyba powinni żałowć. Moja żona stwierdziła ze taki wykład dał jej więcej niż czytanie książek i czuje się jak Inspektor nadzoru :wink: .

 

Pozdrowienia

 

Wojtek

Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam pytanie "nieśmiertelne" odnosnie wiatroizolacji w scianie zewnętrznej.. przeczytałem cały wątek i nie znalazłem dla siebie odpowiedzi.. Mianowicie pzy standardowym układzie warstw od wewnątrz: płyta gk,paroizolacja,izolacja z wełny mineralnej, płyta poszycia(osb) wełna elewacyjna (system ecorock szkieletowy)przykręcona do płyt poszycia z zatopioną siatką z włókna szklanego i wytynkowana tynkiem mineralnym. Czy tynk i warstwa zbrojąca z kleju do wełny może spełniac funkcję wiatroizolacji>?

czy na płyte poszyciową należy bezwzględnie ułozyć wiatrizolację nawet przy zastosowaniu docieplenia z zewnątrz metodą "lekką mokrą"??

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie szkoły.

Jedna prezentowana przez przedstawicieli Rockwool'a - tu płytę poszycia należy nawiercać co 30 cm i wówczas podobno można klecić wełnę do poszycia.

Jednak na podstawie naszych - Centrum Budownictwa Szkieletowego - doświadczeń i literatury światowej lansujemy szkołę pokrywania całej elewacji folią wiatroizolacyjną, a na tak przygotowaną ścianę - mocowanie wełny na kołki.

Powód jest jeden - na styku tynku i wszelkich innych materiałów, np. stolarki okiennej, powstają pęknięcia (styk dwóch róznych materiałów), którymi woda deszczowa może wpływać pod wełnę narażając konstrukcję i poszycie na stałe zawilgocenie. Założenie folii wiatroizolacyjnej zgodnie ze sztuką - http://szkielet.com.pl/wymagania/15.php - zapobiegnie zamakaniu elementów konstrukcji i poszycia - woda będzie spływała po folii wiatroizolacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa śpi i trzeba ją obudzić.

 

Wszystkich szkieletorów, a szczególnie tych z rejonu Bydgoszczy, zapraszam w sobotę 15 maja br. na godz. 12.00 na wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę pierwszego w Polsce kościoła wznoszonego w technologii lekkiego szkieletu drewnianego.

Kościół p/w św. Ojca Pio - http://szkielet.com.pl/kosciol/ - budowany będzie we wsi Zamość k/Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Pana Nitki.

 

Zaczynam budować szkielet z pustką pod drewnianą podłogą.

Proszę opisać jaki przebieg warstw powinien być zastosowany.

Moja propozycja (od góry) to:

- drewniana podłoga z desek

- podkładki z filcu

- paroizolacja

- wełna między legarami

- folia aluminiowa z "bąbelkami"

- przestrzeń pusta

- folia na gruncie

- grunt

Czy to wystarczy ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast folii aluminowej proponuję założyć folię wiatroizolacyjną np. http://szkielet.com.pl/katalog2004/112.php Folia aluminiowa nie zapewni oddychania przegrody.

 

Nie zapomnij o wentylacji przestrzeni podpodłogowej. Poczytaj - http://szkielet.com.pl/wymagania/15.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...