Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

Mój szanowny adwersarz nie znajduje kontrargumentów pozwalających na rzeczową wymianę poglądów.

 

Szanowny Kolego,

ja poprostu nie chcę się wdawać w bezuzasadnioną dyskusję, która na tym Forum nikomu nic nie daje, a Kolegi wywodu mogę jedyie wprowadzać wielu Forumowiczów w błędne myślenie.

 

Proszę mi wskazać mi literaturę fachową, w której, dla technologii lekkiego budownictwa szkieletowego pokazane jest:

- układanie folii wiatroizolacyjnej po wewnętrzej stronie poszycia zewnętrzznego ścian,

- konieczność wentylowania ścian w grubości jej konstrukcji,

 

Jeżeli takową, fachową litraturę mi Kolega wskaże - możemy dalej dyskutować.

 

Przy okazji proponuję poczytać - http://www.szkielet.pl/problemy.php?show=7_wiatroizolacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Mam wielką prośbę o pomoc i problem. Drewniany strop na piętrze w domku w technologii kanadyjskiej ugina się, sprężynuje. Jak mocno się stąpa, to nawet trzęsą się rzeczy na biurku. Dzwięk przenosi się bardzo do pomieszczeń na parterze. Jest to piętro tylko nad częścią budynku ok 45 m2. Nie ma na tym piętrze ścian działowych. Do belek stropowych przybite są grupe deski sosnowe. Pomiędzy belkami stropowymi nie ma wełny mineralnej - przestrzeń jest pusta. Dom jest zamieszkaly od 9 lat. Chodzi o to, jak najlepiej wyciszyć strop i wyemilinowac dragania. Deski te chcę potraktowac jako ślepą podłogę. Czytałem on nowych technologiach (kształtki tekturowe w kształcie plastrów z wypełnieniem wapiennym, suchy jastrych) lub zaprawa samopoziomująca się, itp. w muratorze. Chcialbym użyć coś z tego lub kombinację tych elementów. Mam trochę parkietu; chciałbym go polożyc na samą górę. Chodzi mi o to, czy ktoś miał podobny problem i jaki jest najlepszy sposób, żeby to wyemilinować. Chodzi mi o osobiste doświadczenie. Czy są tacy, co mają stropy drewniane, co nie hałasują? Jak są one zrobione? Nie chodzi mi o roztaw belek stropowych, bo na to już za póżno. Desek też bym nie zrywał, żeby wsadzać usztywnienia - czy to jest konieczne? Czy znacie jakieś firmy w okolicach Wrocławia, ktore potrafiłyby wyciszyć ten strop? Jak dużo hałasu powinno być słychać?

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź

Pozdrowienia,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Wojtku z całą stanowczością stwierdzam, że brak Panu rzeczowych argumentów do merytorycznej dyskusji. Dyskusja taka pozwala na uniknięcie błędów przez inwestorów realizujących budynki w technologii szkieletowej. Widać Panu na tym nie zależy! Ocenę pozostawiam użytkownikom tego tematu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewniany strop na piętrze w domku w technologii kanadyjskiej ugina się, sprężynuje. Jak mocno się stąpa, to nawet trzęsą się rzeczy na biurku. Dzwięk przenosi się bardzo do pomieszczeń na parterze. Jest to piętro tylko nad częścią budynku ok 45 m2.

Najpierw powinieneś sprawdzić przekrój belek, rozstaw osiowy belek i ich rozpiętość. Potem będzie można dobrać przekroje wzmacniające - np. mocowane dodatkowo między belkami lub przybijane do boku belek istniejących itp. Tu mogą być różne rozwiązania.

 

Sprawa akustyki stropów - http://www.szkielet.pl/wymagania/19.php

 

Bardzo dobrym sposobem wygłuszania stropów drewnianych są pływające jastrychowe podłogi firmy Fermacell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam wielką prośbę o pomoc i problem. Drewniany strop na piętrze w domku w technologii kanadyjskiej ugina się, sprężynuje. Jak mocno się stąpa, to nawet trzęsą się rzeczy na biurku. ......

 

Witaj

Jednym z rozwiązań tego problemu może być ułożenie na całej podłodze styropianu twardego grubości 5cm i zalanie tego wylewką samopoziomującą. Myślę że to powinno wyeliminować trzaski i skrzypienia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam jedno pytanie które Mnie nurtuje od jakiegoś czasu jeśli odpowiedź na nie już padła przepraszam, ale jej nieodnalazłem chodzi o ocieplenie wewnętrznej części ściany wełną mineralną, a dokładnie o to że spotkałem sie z opinią znajomych a także co najgorsze osoby z tej branży o tym, że po jakimś czasie, a być może podczas transportu (np: 200km po Polskich dziurawych drogach) gotowych ścian na plac budowy wełna się opuszcza i dochodzi do przemarzania ścian dokładnie jakieś 10-15cm od sufitu co Wy na to czy wełna jest mocowana na jakichś specjalnych grzebieniach czy coś w tym stylu żeby do tego nie doszło :( proszę uświadomcie Mnie bo trochę Mnie to niepokoi.

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w ścianę jest włożona mata to i bez transportu się obsunie. W ścianie powinna być instalowana wełna w płytach. Pozdrawiam.
A mogę prosić jaśniej? Nie wiem czy dobrze rozumiem chodzi a wełnę prasowaną taka jak by w bloczkach? Przepraszam być może pytania moje są dość dziwne, ale jestem laikiem w tym temacie niestety :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkieletowcy drodzy, pomóżcie, ja nie mam na ten temat bladego pojęcia :( .

Czy kable elektryczne w ścianach muszą obowiazkowo być umieszczone w plastikowych rurkach (peszle to sie nazywa, tak?)?

Na stronie http://www.szkielet.com.pl przeczytałam, ze tak, natomiast mój wykonawca twierdzi, że niekoniecznie, bo kable są wystarczające zaizolowane same w sobie i przepisy rurek nie wymagają. I że mają większe zabezpieczenia niż są wymagane (750V zamiast 500V, ale nie wykluczam że cos pokręciłam, elektryka to dla mnie czarna magia :oops: :( ).

Czy mogę spać spokojnie, czy mam drążyć i przekonywać, żeby zrobił inaczej? :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz czesciej mozna spotkac ekologiczny zamiennik welny mineralnej/szklanej : jest to np. welna drzewna Kronotherm.

W swoim domu letniskowym postanowilem uzyc tego materialu, obok uzytego juz wczesniej ekofiberu. Podono ma rewelacyjne wlasciwosci wlasnie w lecie zastepujac niejako klimatyzacje : pochlania cieplo w dzien, oddajac je noca. Za kilka dni poloze go pod dachem, i sam to sprawdze w praktyce.

W skladach PSB maja go w ciekawszych cenach niz w Castoramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz czesciej mozna spotkac ekologiczny zamiennik welny mineralnej/szklanej : jest to np. welna drzewna Kronotherm.

W swoim domu letniskowym postanowilem uzyc tego materialu, obok uzytego juz wczesniej ekofiberu. Podono ma rewelacyjne wlasciwosci wlasnie w lecie zastepujac niejako klimatyzacje : pochlania cieplo w dzien, oddajac je noca. Za kilka dni poloze go pod dachem, i sam to sprawdze w praktyce.

W skladach PSB maja go w ciekawszych cenach niz w Castoramie.

 

Ryszardzie, czytałeś posta na górze strony? Też przymierzam się do wełny drzewnej. Aktualnie robię szkielet na wewnętrznej stronie ściany z bali właśnie pod tę wełnę, co 55 cm /wełna ma 57,5 cm szerokości/.

Ja znam dwa produkty z wełny drzewnej: Kronotherm i Steico flex. Trzeba uważać i sprawdzać parametry, bo np. Steico Czarnków produkuje produkt Steico Flex L o gorszych parametrach i ten właśnie produkt jest w Castoramie w bardzo korzystnej cenie. Oczywiście robią również steico flex bez L i to ma już "porządne" parametry. Dlatego radzę czytać parametry na etykiecie. Szczególnie gęstość, a co za tym idzie współczynnik lambda.

Nie wiem jak to jest z plytami Kronotherm, w Castoramie ich nie widziałam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem oba, i Kronotherm jest lapszy, i do tego duzo tanszy, kosztuje ok.16 zl/m2 za grubosc 10 cm. Wspolczynnik ma 0,038 W/mK. Plyty sa 1350x575 mm. Opis mozna znalesc na stronach producenta. Ja kupilem w sieci PSB, w Szczecinie. Jutro go bede kladl pod dach z pelnym deskowaniem, puzniej zobacze czy dziala ta opisywana "klimatyzacja",
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem oba, i Kronotherm jest lapszy, i do tego duzo tanszy, kosztuje ok.16 zl/m2 za grubosc 10 cm. Wspolczynnik ma 0,038 W/mK. Plyty sa 1350x575 mm. Opis mozna znalesc na stronach producenta. Ja kupilem w sieci PSB, w Szczecinie. Jutro go bede kladl pod dach z pelnym deskowaniem, puzniej zobacze czy dziala ta opisywana "klimatyzacja",

 

czekam na relację :D

dajesz paroizolację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta welna drzewna jednak troche jest pylaca, cos podobnie jak i mineralna, wiec napewno nie nadaje sie jako ostetczne wykonczenie. Szkoda, bo ja ja zakladam pod dach z desek.Ja sobie wymyslilem tak, idac od gory : gont bitumiczny, papa, deski, troche pustki powietrznej, welna drzewna, foia paroprzepuszczalna ale o kierunku przepuszczania do dolu i boazeria.

Mam podobne rozwiazanie w innej czesci dachu tylko z uzyciem Ekofiberu i papieru pakowego zamiast foli, i sie sprawdza, przynajmniej na warunki domu letniskowego, rzadko uzywanego zima.

Ciekawe co sadza o takim, troche nie ksiazkowym wykonaniu ocieplenia, fachowcy/praktycy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich specjalistów od wiatroizolacji,

właśnie jestem na etapie zakupow,

czy możecie mi polecić najlepsze rozwiązanie?

Nie wiem jaką folię, membranę dachową kupić, jakiej firmy, o jakich parametrach,

jest tego tyle na rynku, a rozpiętość cenowa też znaczna :o .

Ma to iść pod strzechę i musi wytrzymać na dachu 2 m-ce bez pokrycia.

No i najlepiej żeby mi nie napadało do domu w tym czasie bo chciałabym układać instalacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich specjalistów od wiatroizolacji,

właśnie jestem na etapie zakupow,

czy możecie mi polecić najlepsze rozwiązanie?

Nie wiem jaką folię, membranę dachową kupić, jakiej firmy, o jakich parametrach,

jest tego tyle na rynku, a rozpiętość cenowa też znaczna :o .

Ma to iść pod strzechę i musi wytrzymać na dachu 2 m-ce bez pokrycia.

No i najlepiej żeby mi nie napadało do domu w tym czasie bo chciałabym układać instalacje...

 

Ja dotychczas kupiłem na dach, ale zamierzam to samo na ściany - Marma dachowa. Dosyć wytrzymała, więc niełatwo się drze przy montażu, co dla mnie było ważne. Poszukując kierowałem się parametrem, że membrana winna mieć 1500-2000 g/m2/24h, a reszta to kwestia dostępności towaru w pobliskim składze budowlanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kable elektryczne w ścianach muszą obowiazkowo być umieszczone w plastikowych rurkach (peszle to sie nazywa, tak?)?

Na stronie http://www.szkielet.com.pl przeczytałam, ze tak, natomiast mój wykonawca twierdzi, że niekoniecznie, bo kable są wystarczające zaizolowane same w sobie i przepisy rurek nie wymagają. I że mają większe zabezpieczenia niż są wymagane (750V zamiast 500V, ale nie wykluczam że cos pokręciłam, elektryka to dla mnie czarna magia :oops: :( ).

Czy mogę spać spokojnie, czy mam drążyć i przekonywać, żeby zrobił inaczej? :roll: :roll:

 

Nie odpowiem wprost na to pytanie, ale zastanów się, jak się to ma do Twoich kosztów. Jeżeli wykonawca opłacany jest ryczałtowo, to go gnieć, niech wali kable do peszli. Jeżeli robi z Twojego materiału, to pytanie to pozostaje nadal otwarte ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta welna drzewna jednak troche jest pylaca, cos podobnie jak i mineralna, wiec napewno nie nadaje sie jako ostetczne wykonczenie. Szkoda, bo ja ja zakladam pod dach z desek.Ja sobie wymyslilem tak, idac od gory : gont bitumiczny, papa, deski, troche pustki powietrznej, welna drzewna, foia paroprzepuszczalna ale o kierunku przepuszczania do dolu i boazeria.

Mam podobne rozwiazanie w innej czesci dachu tylko z uzyciem Ekofiberu i papieru pakowego zamiast foli, i sie sprawdza, przynajmniej na warunki domu letniskowego, rzadko uzywanego zima.

Ciekawe co sadza o takim, troche nie ksiazkowym wykonaniu ocieplenia, fachowcy/praktycy,

... no właśnie, w domku letniskowym często nieogrzewanym zimą, gdzie może wystąpić odwrotna dyfuzja, użycie paroizolacji jest dyskusyjne. Ja mam ten sam problem. Co prawda na razie zajmuję się ścianami i myślę o położeniu na tę wełnę drzewną, w miejsce paroizolacji, właśnie papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...