Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Maco

Recommended Posts

Podobnie był zbudowany eksperymentalny dom szkieletowy w Warszawie na ul. Bartyckiej i w niedługim czasie doszło do zawilgocenia konstrukcji. Zdemontowano elewację i zastąpiono papę folią paraprzepuszczalną. W przypadku gdy pomiędzy wełną a płytą pilśniową pozostała nawet niewielka przestrzeń i budynek jest parterowy to nie powinno być żadnych problemów. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pan Nitka proponuje poczytanie swojego tekstu - bez czytania wiadomo, co w nim będzie napisane.

Moze jednak warto przeczytac zanim napisze sie recenzje.

Oto koncowy fragment artykulu - "Powyższy tekst jest tłumaczeniem artykułu "Installing Housewrap" z Fine Homebuilding 02/03/1997, Nr 107."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących szkieletowo! :D

 

Jak widzę jesteście już bardzo doświadczeni w tej technice budowania, więc mam wielką nadzieję, że coś nam poradzicie.

 

Otóż przymierzamy się do budowy domku w w technice szkieletowej i mamy kilka pytań/wątpliwości. Będziemy budować niedaleko Poznania (50 km na zachód) i mamy ambicje, żeby na własną rękę (za pomocą lokalnej firmy)wylać fundamenty i doprowadzić domek do stanu zerowego. Mamy taki plan, ponieważ jakiejkowlwiek firmy byśmy nie zatrudnili - budowanie fundamentów wydłuży czas ich pobytu i wygeneruje dodatkowe koszty. Tak więc dom byłby budowany przez firmę od stanu zerowego, na zrobione wcześniej fundamenty

 

Chcielibyśmy również, aby był on doprowadzony przez firmę do stanu deweloperskiego.

 

Czy znacie i polecacie jakieś firmy z okolic Poznania lub środkowo-zachodniej Polski? Z tego co czytamy w internecie najlepsze warunki mają firmy z województw wschodnich, a to dość kosztowna zabawa.

 

Oto projekt naszego wybranego domku. Bez udziwnień, bajerów, kosztownych ozdobników, wielospadowych dachów, balkonów i innych niepraktycznych dodatków nie na naszą kieszeń: http://www.z500.pl/index.php?wyszukiwanie=1&powierzchnia=&kondygnacje=&nazwa_projektu=

 

Dom ma 95 m2 powierzchni użytkowej - zastanawiamy się nad wyborem ogrzewania. Czy warto inwestować w piec i ogrzewanie gazowe (+kominek z DGP) czy przy takiej powierzchni lepsze będzie ogrzewanie elektryczne + kominek z DGP? Co o tym sądzicie? Chyba w dalszej perspektywie bardziej prawdopodobne jest , że zdrożeje gaz niż prąd..

 

Co o tym sądzicie???

 

Pozdrawiamy serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Poszukuję informacji na temat firmy Kopahous z Barlinka specjalizującej sie w budowie "Kanadyjczyków" lub innej z okolicy Szczecina, której mozna powierzyc budowe domu. Potrzebuje tez jakiegos dobrego źródła wiedzy na temat metody kandyjskiej, wad i zalet tego budownictwa. Z góry dziekuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś korzystał/rozważał firmę Mcdomus z Krakowa lub "Domy i domki" z Kielc (domyidomki.fbu.com.pl) - UWAGA! nie chodzi o firmę Domy i Domki ze Słomczyna...

Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

 

A co myślicie o ogrzewaniu kanadyjczyka eko-groszkiem? Czy w porównaniu z murowanymi ma to jakieś dodatkowe wady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nefrytowa , co prawda twój ptojekt sie nie stety nie otworzył :cry: , ale co do pytań o ogrzewanie to odpowiedź jest stosunkowo prosta choć warunków ją determinujących jest kilka :roll: .

Przede wszystkim, jeżeli budujesz ze środków własnych lub przy małym udziale kredytu ok 20% całej inwestycji, to warto zainwestować w CO gazowe (jeżeli przyłącze jest dostepne w rozsądnej cenie (nie jak u nas 13 tys 4 lata temu za odl 70m)). Dlatego że pomimo większych kosztów inwestycyjnych i tym samym obsłudze kredytu, po jego spłacie kiedys ta inwestycja sie zwróci. W tym przypadku jednak z czystym sumieniem można zrezygnować z DGP, ale nie z kominka (bo szkoda). Natomiast jeżeli budowa jest finansowana powyżej 50 % kredytem i te dodatkowe powiedzmy 30 tys musimy pozyczyc żeby założyc centralne i doprowadzic gaz to obsługa tej dodatkowej ilosci kredytu pochłonie korzysci wynikajace z ogrzewania gazem i lepiej zdecydowac sie naogrzewanie elektryczne plus kominek z DGP (tak było w moim przypadku) :wink: Koszty ogrzewania są na razie korzystne i nie musimy oszczedzac na ogrzewaniu średnio miesieczny rachunek za prąd z oplatami stałymi i VAT wyniósł za zeszły rok ok 380 zl nie jest to chyba az tak wiele? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bo długim niebycie na forum. Kilka osób tu jeszcze jest :lol: ze starej ekipy jak zaczynałem budować :lol: szkieleta. Co niektórzy nie zmienili swego podejścia do budowania i radzenia innym budującym... Trochę mieszkam w szkielecie i jak wiecie troche wojowałem z przeciwnikami budowania w szkielecie. NADAL JESTEM ZA TECHNOLOGIĄ

SZKIELETU i budując jeszcze raz budowałbym w tej technologi :D ale z perspektywy czasu nadal odbija mi się czkawką wykonawca mojego domu, a robili mi prawie pod klucz :cry: / a co mnie wk.... sam ich chwaliłem i polecałem/. Dla własnego spokoju duszy :lol: dużo osób po kontakcie osobistym czy rozmowie prze telefon z włascicielem sami stwierdzili że to nie to bo itd, itd...więc trochę ludzi uciekło w innych wykonawców i chwała im za to./Dla budujących proszę o pilnowanie i patrzenia na ręce firmie eko drewno bud o ile jeszcze istnieje. Dzis wyszła kolejna nie wiem czy wpada czy nieumiejątność i głupota własciciel który rzekomo zna się na budowaniu i jest polecany przez pewnego człowieka... :lol: :lol: :lol:

a może juz nie buduje i chwała mu za to bo wiecej nie spartoli nic nikomu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też będziemy budować szkielet, płyta osb, kronotherm w środek, na zewnątrz wełna mineralna - to tak bardzo ogólnie.

Mam pytanie co z ogrzewaniem w takim domu, myślę nad rozwiązaniem jak u większości naszych znajomych - tyle że mają tradycyjne domy, czyli salon, kuchnia i łazienki ogrzewanie podłogowe, sypialnie na piętrze grzejniki.

 

Doświadczeni co o tym myślicie, czy są jakies przeciwskazani/wskazania co do ogrzewania w szkilecie?

Dzieki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Poszukuję informacji na temat firmy Kopahous z Barlinka specjalizującej sie w budowie "Kanadyjczyków" lub innej z okolicy Szczecina, której mozna powierzyc budowe domu. Potrzebuje tez jakiegos dobrego źródła wiedzy na temat metody kandyjskiej, wad i zalet tego budownictwa. Z góry dziekuje. Pozdrawiam

 

poszlo na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pod plyty k-g tzn jako listewki do których będą przykręcane płyty k-g można użyć drewna nie struganego i nieimpregnowanego ?

 

Oczywiście :o najlepiej patyków narwanych w lesie :D .

 

Wydaje mi sie, że najlepiej kupic gotowy ruszt do g/k, lub uzyc listew ale prostych i ostruganych.

A nawiasem mówiąc, co to za oszczędność miala by byc na tych niestruganych listwach bo jestem ciekaw???? (ile zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pod plyty k-g tzn jako listewki do których będą przykręcane płyty k-g można użyć drewna nie struganego i nieimpregnowanego ?

 

no u nas tak będzie 8)

 

Kasia i boguś ... u nas ogrzewanie podłogowe na dole korytarz, wiatrołap kuchnia i kawałek łazienki.. góra łazienka a poza tym wszędzie normalne grzejniki nawet tam gdzie podłogówka

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...